imalopolska

najnowsze wiadomości

Sport

Firma Comarch, czołowy twórca rozwiązań EDI, otwiera nowe centrum danych na terenie obszaru metropolitarnego Phoenix

COMARCH_LOGO_0.jpg


KRAKÓW, Polska, 27 lipca 2023 r. /PRNewswire/ — Firma Comarch, światowy lider w dziedzinie rozwiązań EDI (elektronicznej wymiany danych) i programów do e-faktur, otworzyła niedawno nowe centrum danych. Jest to pierwszy obiekt tego typu prowadzony przez Comarch w Ameryce Północnej, który w całości należy do niej. W czerwcu 2023 r. dobiegła końca budowa innowacyjnej infrastruktury w mieście Mesa na terenie obszaru metropolitarnego Phoenix w stanie Arizona. Flagowy obiekt o powierzchni blisko 3 tys. m2 powstał z myślą o zaspokajaniu rosnącego w Stanach Zjednoczonych popytu na wysokiej jakości, bezpieczne i niezawodne usługi w chmurze oraz specjalistyczne usługi centrów danych. Dzięki całodobowemu i całorocznemu monitoringowi oraz systemom zasilania i chłodzenia spełniającym standard Tier III praktycznie wykluczono przerwy w działaniu usług.

Nowe centrum danych to platforma chmurowa, z której codziennie korzysta 450 tys. użytkowników, każdego roku przesyłając za jej pośrednictwem 650 mln dokumentów. Będzie ona więc stanowić ogromny atut dla firmy Comarch w dostarczaniu usług wymiany danych klientom na terenie Ameryki Północnej.

Dzięki możliwości wymiany wiadomości elektronicznych za pośrednictwem własnej infrastruktury firma będzie mogła zapewnić wyższy poziom elastyczności w umowach o gwarantowanym poziomie świadczenia usługi (SLA), a także zagwarantować bezpieczeństwo ważnych danych klientów. Coraz więcej państw wprowadza nowe przepisy podatkowe, które wymagają stosowania e-faktur, dlatego scentralizowana platforma Comarch ułatwi ich przestrzeganie spółkom z Ameryki Północnej mającym oddziały zagraniczne.

Nowe centrum danych oferować będzie rozmaite usługi, w tym usługi zarządzane, hosting w chmurze, kolokację, odtwarzanie awaryjne oraz rozwiązania w zakresie tworzenia kopii zapasowych danych. W ofercie znajdą się również pomieszczenia MMR (Meet-Me Rooms) umożliwiające klientom łączenie się z nośnikami – spółki z rankingu Fortune 500 mogą więc liczyć na sprawny dostęp do swoich danych i łatwość ich przesyłania.

Nowy obiekt stanowi zwieńczenie wartych 26 mln USD inwestycji mających na celu zwiększenie globalnego zasięgu spółki Comarch, która obecnie posiada 92 oddziały na czterech kontynentach. Ekspansja ta oznacza, że przedsiębiorstwa w sieci Comarch oraz potencjalni klienci będą mogli korzystać z bardziej kompleksowych rozwiązań IT obejmujących zaawansowaną integrację systemów. Oferta Comarch to jedno źródło danych w ramach infrastruktury centrum, usługi zarządzane i udoskonalone aplikacje, które zapewniają korzyści w postaci możliwości integracji pionowej i negocjacji dostosowanych do indywidualnych potrzeb.

Otwarcie nowego centrum danych w Phoenix wpisuje się w realizowaną przez Comarch strategię ekspansji globalnej, która zakłada dostarczanie innowacyjnych i skalowalnych rozwiązań IT klientom z różnych branż.

Comarch

Comarch to globalny twórca rozwiązań informatycznych dla biznesu. Firma powstała w 1993 r. z myślą o tworzeniu rozwiązań usprawniających procesy operacyjne i biznesowe. Comarch zatrudnia ponad 7 tys. pracowników, w tym zaangażowanych inżynierów, konsultantów biznesowych i ekspertów w dziedzinie marketingu, konsekwentnie realizując swoje ambicje globalnej ekspansji i dostarczając renomowane rozwiązania pozwalające klientom osiągnąć sukces.

Logo – https://mma.prnewswire.com/media/2159332/COMARCH_LOGO.jpg 

Źródło: Comarch

KONTAKT:

Kenneth Taylor

e-mail: [email protected] 

Źródło informacji: PR Newswire


Source link

Leave a Comment