imalopolska

najnowsze wiadomości

Kultura

Festiwal „Chopin i jego Europa”

36888444_1_crop_300x168_bfa27a90_CPO.jpg


Trwa 16. Międzynarodowy Festiwal Muzyczny „Chopin i jego Europa”. Przed nami niemal 30 koncertów: większość stanowią recitale fortepianowe w wykonaniu wielkich mistrzów fortepianu – zarówno współczesnego, jak i historycznego. Nie zabraknie także światowej sławy zespołów i kameralistów oraz muzyki wokalnej: wybitni soliści wystąpią w recitalach, zaś gratką dla melomanów będzie koncertowe wykonanie „Hrabiny” Stanisława Moniuszki, po raz pierwszy w historii na instrumentach z epoki. Szczegółowy program festiwalu znajduje się na stronie: https://festiwal.nifc.pl/pl/2020/kalendarium.

W przededniu festiwalu organizatorzy z radością informują, że niemal wszystkie koncerty dostępne będą w streamingu live na stronie: https://www.youtube.com/channel/UCSTXol20Q01Uj-U5Yp3IqFg.

Większość z koncertów, które zostaną pokazane live, będzie również potem dostępna w formie VOD. Ponadto w Programie Drugim Polskiego Radia będzie można wysłuchać transmisji wszystkich koncertów, które odbędą się o godz. 21:00 (z wyjątkiem recitalu Ivo Pogorelicia), jak również „Hrabiny” Stanisława Moniuszki wprost z Teatru Wielkiego – Opery Narodowej.

Organizatorzy zachęcają jednak gorąco do udziału w koncertach osobiście, w salach koncertowych. Dokładają wszelkich starań, aby mogły one odbyć się z zachowaniem zasad bezpieczeństwa (m.in. ograniczenie liczby słuchaczy, nakaz zakrywania nosa i ust oraz obowiązkowa dezynfekcja rąk).

Bilety na koncerty Festiwalu „Chopin i jego Europa” można zakupić online na stronie www.bilety.nifc.pl oraz w kasach Muzeum Chopina w Warszawie (wt.-niedz. 11:00-19:00). Bilety będą dostępne również w kasach Filharmonii Narodowej na godzinę przed rozpoczęciem każdego koncertu.

www.festiwal.nifc.pl


Source link

Leave a Comment