imalopolska

najnowsze wiadomości

Ciekawostki

Ferie zimowe 2022. Kiedy? Terminy: mazowieckie, małopolskie, wielkopolskie

000E5COJON74XFB9-C411.jpg


Ferie zimowe to standardowa przerwa od zajęć lekcyjnych w roku szkolnym, która trwa dwa tygodnia.

Ministerstwo Edukacji i Nauki wyznaczyło następujące terminy rozpoczęcia i zakończenia ferii zimowych w poszczególnych województwach w roku szkolnym 2021/2022:

Województwa: kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie – 17 – 30 stycznia 2022
Województwa: podlaskie, warmińsko-mazurskie – 24 stycznia – 6 lutego 2022
Województwa: dolnośląskie, mazowieckie, opolskie, zachodniopomorskie – 31 stycznia – 13 lutego 2022
Województwa: lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie – 14 – 27 lutego 2022

Czy w przewidzianych terminach ferii zimowych 2022 nic się nie zmieni? Na razie przedstawiciele rządu zapewniają jedynie, że priorytetem jest dla nich powrót dzieci do nauki stacjonarnej 10 stycznia.

Jednocześnie jednak napływają aktualne dane dotyczące liczby nowych dziennych zakażeń COVID-19. 3 stycznia Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 6 422 nowych przypadkach koronawirusa w Polsce. Z powodu COVID-19 zmarło kolejnych dziewięciu pacjentów.

Niepokój z powodu nowych danych wyraził tego samego dnia minister zdrowia Adam Niedzielski, który podkreślił, że to wzrost o ponad 25 proc. tydzień do tygodnia i trzeci dzień z rzędu, gdy odnotowywane są wzrosty. Jednocześnie polityk przekazał, że w szpitalach przebywa 20 tys. pacjentów z COVID-19. – Wystartowanie z takiego poziomu z piątą falą to jest scenariusz katastroficzny – powiedział minister w RMF FM.

W związku z tym – dodał Adam Niedzielski – możliwe są nowe obostrzenia. Ewentualne decyzje powinny zostać ogłoszone w środę lub w piątek w tym tygodniu. Czego mogą dotyczyć? – Będziemy rozmawiali o tym, co dalej ze szkołami. A inne restrykcje to te związane z ograniczaniem działalności gospodarczej, aktywności w galeriach, innych tego typu miejscach – mówił.

Na razie nie wiadomo jednak, czy obostrzenia w kontekście szkół będą rozpatrywane bardziej w kierunku nauki zdalnej czy zmiany terminów ferii zimowych 2022.


Source link

Leave a Comment