imalopolska

najnowsze wiadomości

Zdrowie

FENTANYL – NAJBARDZIEJ UZALEŻNIAJĄCY, ZABÓJCZY OPIOID

ago

Strona główna &gt Zdrowie &gt FENTANYL – NAJBARDZIEJ UZALEŻNIAJĄCY, ZABÓJCZY OPIOID FENTANYL – NAJBARDZIEJ UZALEŻNIAJĄCY, ZABÓJCZY OPIOID Jan Zdrowie 0

Fentanyl to współcześnie najbardziej uzależniający i zabójczy syntetyczny opioid. Jego moc jest tak potężna, że wielu nazywa go „pigułką śmierci”. Po raz pierwszy został opracowany w celu złagodzenia bólu u pacjentów z rakiem i do dziś jest dostępny głównie w postaci plastrów i tabletek podjęzykowych. Dlaczego tak silna trucizna jest podawana pacjentom?

Jak narkotyk…

Fentanyl jest syntetycznym opioidem, który jest od 50 do 100 razy bardziej stężony niż morfina i od 80 do 100 razy silniejszy niż heroina lub kokaina.

Po raz pierwszy został opracowany w celu złagodzenia bólu u pacjentów z rakiem.

Fentanylowe plastry transdermalne od 1999 r. polecano właśnie do stosowania w leczeniu przewlekłego bólu nowotworowego.

Dziś stał się głównym winowajcą przedwczesnych zgonów związanych z przedawkowaniem narkotyków.

Według amerykańskiej agencji ds. walki z narkotykami fentanyl często jest dodawany do heroiny w celu zwiększenia jej mocy lub jest sprzedawany właśnie jako silna heroina.

Zapomnij o bólu i o życiu

Najpopularniejsze formy fentanylu sprzedawane są w postaci leków na receptę(roztworów do dożylnego wstrzykiwania, tabletek podjęzykowych, plastrów i aerozoli do nosa).

Efekt działania fentanylu jest natychmiastowy po wstrzyknięciu i opóźniony o ok. 20 minut po podaniu w innej formie.

Głównym zadaniem tego opioidu jest blokada receptorów bólowych – jest silniejszy niż jakikolwiek dostępny na rynku środek przeciwbólowy na receptę.

Oprócz tego dochodzi do zniesienia poczucia lęku, znieczulenia fizycznego i psychicznego, odcięcia od rzeczywistości (odurzenie, odmienne stany świadomości), silnego złudzenia przestrzennego związanego z zanikaniem impulsów nerwowych oraz halucynacji wzorkowych i omamów czuciowych.

Uzależnienie od fentanylu i niebezpieczeństwo przedawkowania jest tak ogromne, że w 2018 roku według CDC znalazł się on na pierwszym miejscu narkotyków odpowiadających za największą liczbę zgonów.

Dlaczego więc tak silna trucizna nadal jest dostępna na rynku?

Liczy się zysk

W 2016 roku w stanie Massachusetts aresztowano sześciu byłych dyrektorów firmy Insys Therapeutics Inc. , producenta leku przeciwbólowego „Subsysy” na bazie fentanylu.

Śledztwo wykazało, że ich nikczemny plan produkcji takiego leku był dobrze zorganizowaną intrygą, aby lekarze przepisali ten opioid i upewnili się, że pacjenci są dobrze w niego zaopatrzeni.

Firma Insys przekupiła wielu lekarzy praktykujących w różnych stanach, płaciła za ich szkolenia (które w rzeczywistości okazywały się wystawnymi kolacjami w ekskluzywnych restauracjach) itp., by tylko nakłonić ich do przepisywania konkretnego leku przeciwbólowego na bazie fentanylu.

Chodziło o lek o nazwie „Subsys”, który jest sprzedawany w formie aerozolu rozpylanego i wchłanianego pod językiem.

Jest on silnym środkiem odurzającym przeznaczonym do leczenia pacjentów z rakiem, cierpiących na intensywne epizody bólu.

Przedstawicielom firmy farmaceutycznej chodziło jednak o to, żeby za łapówki lekarze przepisywali dużą liczbę recept na ten lek, nawet pacjentom, którzy potrzebowali środków przeciwbólowych, ale nie została zdiagnozowana u nich choroba nowotworowa.

Zachowanie nieetyczne, niezgodne z prawem, niszczące zdrowie innych? – kto by się tym przejmował, kiedy w grę wchodzą pieniądze…

Wzrost liczby ofiar opiatów jest jednym z powodów, dla których średnia długość życia w USA spadła w 2015 r. po raz pierwszy od 22 lat.

W tym samym roku Insys odnotował zysk ze sprzedaży leku w wysokości 58,5 miliona dolarów!

To przerażające dane, które niestety obrazują przerażający obraz tego, do czego ludzie są zdolni, by tylko móc pochwalić się zyskami…

WSPARCIE NIEZALEŻNYCH PORTALI

*Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=R7d5q9Ye3wM?feature=oembed&w=640&h=480]

Za: https://www.odkrywamyzakryte.com/fentanyl-zabojczy-opioid/

25.02.2019

Jan

fentanyl
Read the full article – wolna-polska.pl

Leave a Comment