imalopolska

najnowsze wiadomości

Zdrowie

„Facebook” ocenzuruje informacje o szkodliwości szczepionek

a-13-1200x630

Strona główna > Zdrowie > „Facebook” ocenzuruje informacje o szkodliwości szczepionek „Facebook” ocenzuruje informacje o szkodliwości szczepionek Asia Zdrowie 1

Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła współpracę z „Facebookiem” i innymi platformami społecznościowymi w celu ocenzurowania negatywnych informacji o skutkach szczepień. Będzie wolno pisać o szczepionkach dobrze, albo wcale.

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=QqD9YRPytTk?feature=oembed&w=640&h=360]

Jak twierdzą przedstawiciele Światowej Organizacji Zdrowia, współpraca z „Facebookiem” ma zaradzić rozprzestrzenianiu “dezinformacji” na temat szczepionek na platformach społecznościowych. Urzędnicy WHO z zadowoleniem przyjęli obietnicę „Facebooka”, że użytkownicy będą mieli utrudnione wyszukiwanie i tym samym dotarcie do negatywnych opinii na temat szczepionek.

Zdaniem WHO cenzura informacji o szczepionkach jest ważna, bo jej brak grozi poważnym zagrożeniem dla zdrowia na świecie, co może odwrócić dziesięciolecia postępów w zwalczaniu chorób, którym można zapobiegać poprzez szczepienia. Co więcej, WHO zalicza obawy przed szczepieniami do dziesięciu najważniejszych zagrożeń dla zdrowia na świecie w 2019 r., powołując się m. in. na niedawne przypadki epidemii odry.

Wskaźniki wyszczepienia populacji spadły ostatnio na całym świecie, bo coraz więcej rodziców widzi korelację między szczepieniami a nagłą zmianą zachowania dzieci, które coraz częściej cierpią potem na problemy neurologiczne. Z tego powodu opór przed szczepieniem jest tak samo często zauważany w zamożnych obszarach, jak i w krajach rozwijających się. Zdaniem WHO dzieje się tak ponieważ ruch przeciw szczepieniom nabiera tempa w Internecie. Zdaniem amerykańskich mediów liczba szczepień w Kalifornii jest tak niska jak w Czadzie czy Sudanie Południowym, ale są to chyba statystyki mocno przesadzone.

WHO szacuje, że szczepienia zapobiegają 2-3 milionom zgonów rocznie, a także dodatkowym chorobom i niepełnosprawnościom spowodowanym 26 chorobami, którym można zapobiec za pomocą szczepionki. Nie poinformowano jednak ile zgonów i niepełnosprawności rocznie, jest wywoływana przez negatywne odczyny poszczepienne. Informowanie o tym ma być teraz surowo zabronione i będzie to cenzurowane, żeby jak najmniej rodziców dowiedziało się co może grozić ich dzieciom przez szczepionki.

Autorstwo: tallinn

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

Za: https://wolnemedia.net

Asia
Read the full article – wolna-polska.pl

Leave a Comment