imalopolska

najnowsze wiadomości

Kultura

Eurowizja 2023. Blanka przeszła do finału. Wykonała piosenkę “Solo”

y351snnrgyi62m6s619x4rnkogce72ii.jpg


Drugi półfinał Eurowizji 2023 zorganizowano w czwartek wieczorem. Był szczególnie ważny dla Polaków, bo wystąpiła w nim reprezentująca nasz kraj Blanka.

 

Piosenkarka wystąpiła przed międzynarodową publicznością z piosenką “Solo”. Zmierzyła się z 15 innymi uczestnikami. Bukmacherzy przewidywali, że polska artystka ma szanse wejść do finału z ósmego miejsca.

 

Mieli rację – piosenkarce udało się przejść dalej, o czym zdecydowały głosy widzów z Europy i innych stron świata. Polacy mieszkający w kraju nie mogli w ten sposób wspomóc Blanki, ponieważ zgodnie z zasadami nie można głosować na swojego reprezentanta.

Blanka w finale Konkursu Piosenki Eurowizji 2023. Kto jeszcze?

Do finału dostali się reprezentanci Albanii, Cypru, Estonii, Belgii, Austrii, Litwy, Polski, Australii, Armenii i Słowenii. 

 

Wiadomo też, że w finale pojawią się osoby z pierwszej części poniedziałkowego półfinału, czyli reprezentanci Chorwacji, Mołdawii, Szwajcarii, Finlandii, Czech, Izraela, Portugalii, Szwecji, Serbii i Norwegii, a także muzycy z państw mających zagwarantowane miejsca w ostatnim etapie: Włoch, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Francji i Hiszpanii.

Poprzednią Eurowizję wygrała Ukraina. Wojna uniemożliwiła jej organizację imprezy

W zeszłym roku Eurowizję wygrał zespół Kalush Orchestra z Ukrainy. Zazwyczaj jest tak, że laureat poprzedniej edycji konkursu organizuje następną w swoim kraju. Jednak ze względu na agresję Rosji nie było możliwe, by Ukraińcy przyjęli u siebie tysiące gości z różnych państw.

 

Organizatorzy zdecydowali więc, że tegoroczna rywalizacja rozegra się w Wielkiej Brytanii – kraju, z którego pochodzi Sam Ryder, zdobywca drugiego miejsca w 2022 roku. Finał 67. edycji Konkursu Piosenki Eurowizji odbędzie się w sobotę.

kg/wka/polsatnews.pl

Czytaj więcej


Source link

Leave a Comment