imalopolska

najnowsze wiadomości

Kultura

Eurowizja 2021. Rafał Brzozowski odpadł w półfinale konkursu

u6dbujm3zsunsa2eezpmz19j9sy3bq5s.jpg


Polski reprezentant na tegorocznym Konkursie Piosenki Eurowizji Rafał Brzozowski nie dostał się do finału plebiscytu. Odpadł w półfinale konkursu, o czym zdecydowali jurorzy, a także widzowie koncertu z różnych europejskich krajów. W tym roku artyści występowali na scenie w holenderskim Rotterdamie.

Rafał Brzozowski, startujący na Eurowizji 2021 jako RAFAŁ, wykonywał piosenkę “The Ride”. Autorami utworu są skomponowali Joakim Övrenius, Thomas Karlsson, Johan Mauritzson i Clara Rubensson.

 

W sobotę wśród członków polskiej delegacji na Konkurs Piosenki Eurowizji stwierdzono zakażenie koronawirusem, o czym poinformował organizator tego wydarzenia, czyli Europejska Unia Nadawców.

 

ZOBACZ: Konkurs Piosenki Eurowizji. U osoby z polskiej delegacji stwierdzono zakażenie koronawirusem

 

Cała delegacja, łącznie z Rafałem Brzozowskim, nie uczestniczyła w niedzielnej ceremonii otwarcia. Samemu piosenkarzowi groziło też wykluczenie z plebiscytu, jednak jego test na obecność COVID-19 okazał się negatywny.

 

Powrót Eurowizji po roku przerwy

 

Aby wziąć udział w finale Konkursu Piosenki Eurowizji, w półfinale należy zająć jedno wśród pierwszych dziesięciu miejsc. Takie eliminacje odbywają się dwa razy, ze względu na mnogość państw biorących w nich udział.

 

W tym roku Polska wystąpiła w drugim półfinale. Do finału dostały się Albania, Serbia, Bułgaria, Mołdawia, Portugalia, Islandia, San Marino, Szwajcaria, Grecja i Finlandia. 

 

Poza tym, obok tych państw i Polski, w czwartek wystąpiły Estonia, Czechy, Austria, Gruzja, Łotwa i Dania.

 

ZOBACZ: Łódzkie. Sejmik województwa pośmiertnie wyróżnił Krzysztofa Krawczyka. Odznaka za zasługi

Tegoroczny konkurs jest pierwszym od momentu pojawienia się na świecie pandemii koronawirusa. Z tego powodu odwołano zeszłoroczny koncert. Wówczas Polskę miała reprezentować Alicja Szemplińska.

 

Eurowizję 2021 zorganizowano w Rotterdamie, gdyż konkurs dwa lata wcześniej wygrał reprezentant Holandii Duncan Laurence. Wówczas wykonał on utwór “Arcade”.

wka/polsatnews.pl

Czytaj więcej


Source link

Leave a Comment