imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Eurosodoma – Włocławek: zdewastowano miejsca kultu Matki Bożej

akri

Strona główna > Polska > Eurosodoma – Włocławek: zdewastowano miejsca kultu Matki Bożej Eurosodoma – Włocławek: zdewastowano miejsca kultu Matki Bożej Jacek Polska 4

Pomiędzy 24 a 26 sierpnia we Włocławku doszło do dewastacji czterech miejsc kultu religijnego. Roztrzaskano figury Maryi i wybito szyby w trzech kapliczkach. Policja poszukuje podejrzanego mężczyzny – pisze „Gazeta Polska Codziennie”.

Jak wynika z ustaleń świadków, dewastacji dokonano pomiędzy 24 a 26 sierpnia. Podejrzany mężczyzna zniszczył trzy kapliczki i jedno miejsce związane z katolickimi nabożeństwami. Figury Matki Bożej zostały potłuczone i rozbite o ziemię, a szyby w oknach kapliczek wybito. Profanacji dokonano na terenie parafii św. Maksymiliana i św. Stanisława BM.

Policja prowadzi śledztwo, z którego wynika, że za wszystkie zniszczenia odpowiedzialny jest jeden mężczyzna. Na swojej stronie internetowej Komenda Miejska Policji we Włocławku opublikowała profil podejrzanego. Policja zwraca się o pomoc w identyfikacji mężczyzny.

To nie pierwsza dewastacja miejsc kultu w ostatnim czasie. Niedawno mieliśmy do czynienia z uszkodzeniem ściany kościoła św. Andrzeja Boboli w Szczecinie, w krzeszowickim sanktuarium zniszczono stacje Drogi Krzyżowej; dwie kapliczki zdewastowano także na kalwarii w Wejherowie. To tylko ostatnie przykłady. W związku z ostatnimi atakami, 14 września na lotnisku w kruszynie pod Wrocławiem odbędzie ogólnopolska inicjatywa modlitewna o charakterze przebłagalnym „Polska pod Krzyżem”.

Źródło: „Gazeta Polska Codziennie”

Za: https://www.pch24.pl/wloclawek–zdewastowano-miejsca-kultu-matki-bozej,70683,i.html

6.09.2019

Jacek
Read the full article – wolna-polska.pl

Leave a Comment