Euro 2020: Półfinały – Polsat Sport

Za nami ćwierćfinały Euro 2020! To oznacza, że poznaliśmy cztery najlepsze drużyny Europy. Kto zagra w półfinałach Euro 2020?

Ćwierćfinały Euro 2020 były niezwykle emocjonujące. Zaczęło się od meczu Szwajcarii z Hiszpanią. “Helweci” w poprzedniej rundzie wyeliminowali mistrzów świata Francuzów i byli blisko kolejnej niespodzianki. Choć potrafili przez długie fragmenty odpierać ataki grających w przewadze rywali, to ostatecznie przegrali w rzutach karnych. Bohaterem Hiszpanów został Unai Simon, który obronił dwie jedenastki.

Następnie odbył się hit nie tylko tej fazy, ale i całego turnieju. Na Wembley Belgia zmierzyła się z Włochami. Wszystkie bramki padły przed przerwą. Strzelanie rozpoczął Nicolo Barella, wynik podwyższył Lorenzo Insigne, a gola kontaktowego strzelił Romelu Lukaku. “Italia” wygrała 2:1 i to ona będzie rywalem Hiszpanii w półfinale.

W sobotę trzecim półfinalistą została Dania. Pierwsza połowa nie zwiastowała kłopotów, gdyż gole Thomasa Delaneya oraz Kaspra Dolberga wystarczyły do spokojnego prowadzenia. Czesi wyszli jednak zdeterminowani na drugą część gry. Bardzo szybko bramkę zdobył Patrik Schick, jednak więcej goli już w Baku nie było.

Ostatnim półfinalistą została Anglia, która ograła Ukrainę. Bardzo szybko gola strzelił Harry Kane, a na początku drugiej połowy faworyci dołożyli kolejne trafienia. Ostatecznie skończyło się na wygranej 4:0.

Trzy ostatnie mecze Euro 2020, czyli półfinały oraz finał, zostaną rozegrane na Wembley. Kiedy odbędą się półfinały Euro 2020?

Euro 2020: Półfinały

06.07: Włochy – Hiszpania (godz. 21:00, Londyn)
07.07: Anglia – Dania (godz. 21:00, Londyn)