imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Etiopczycy będą pracować w Polsce

Strona główna > Polska > Etiopczycy będą pracować w Polsce Etiopczycy będą pracować w Polsce Work Buy Consume Die Polska 0

Już niedługo do naszego kraju ma przyjechać pierwsza „testowa”, jak określają to zwolennicy imigracji, grupa pracowników z Etiopii. Ich sprowadzeniem do Polski zajmuje się agencja zatrudnienia Grupa Progres, będąca w tej sprawie w stałym kontakcie z władzami Gdańska, a przede wszystkim z lokalnym środowiskiem przedsiębiorców.

Portal DlaHandlu.pl cytuje w tej sprawie Cezarego Maciołka, pełniącego na co dzień stanowisko wiceprezesa Grupy Progres. To właśnie ta gdańska agencja zatrudnienia w czerwcu bieżącego roku miała skontaktować się z rządem Etiopii, aby w następnych miesiącach jej przedstawiciele pojechali do Afryki oraz zaczęli sondować możliwość sprowadzenia do Polski obywateli tego kraju.

Według rozmówcy wspomnianej witryny, w ostatnim czasie przedstawiciele etiopskich władz przyjechali do naszego kraju, żeby spotkać się z wiceprezydentem Gdańska oraz lokalnym środowiskiem przedsiębiorców. Jednocześnie przedstawiciel Grupy Progres zaznacza, że „testowe” sprowadzenie Etiopczyków do Polski nie będzie łatwe, ponieważ podlegają oni innym regułom dotyczącym pozwoleń na pracę niż osoby pochodzące chociażby z Ukrainy.

Dodatkowo Maciołek nie ukrywa pewnych obaw ze strony zarówno afrykańskich pracowników, jak i gdańskich przedsiębiorców. Problemem ma być bowiem duża odległość pomiędzy oboma krajami, a także istniejąca bariera językowa, bo nie we wszystkich firmach polecenia są wydawane w języku angielskim. Grupa Progres zamierza jednak „uświadamiać” pracodawców żywiących obawy w związku z imigrantami z Afryki.

Na podstawie: dlahandlu.pl.

Źródło: http://autonom.pl/?p=28866

Work Buy Consume Die
Read the full article – wolna-polska.pl

Leave a Comment