imalopolska

najnowsze wiadomości

Świat

Epidemia we Włoszech. Stan wyjątkowy przedłużony do stycznia

931mxdromq88efti5fkvd67vk82xewj4.jpg


W najbliższych dniach wszystkie opracowywane obecnie przepisy zostaną ogłoszone w nowym dekrecie

Rząd Włoch przedłużył do 31 stycznia przyszłego roku stan wyjątkowy, wprowadzony z powodu pandemii – ogłoszono w środę po obradach Rady Ministrów. Obecny dekret w tej sprawie obowiązuje do połowy października. Wydano też nakaz noszenia maseczek na zewnątrz.

Stan wyjątkowy został wprowadzony we Włoszech jako pierwszym kraju w Europie 31 stycznia tego roku po wykryciu dwóch pierwszych przypadków koronawirusa u chińskich turystów przybyłych do Rzymu z miasta Wuhan, epicentrum epidemii.

 

Ponadto podczas środowego posiedzenia rząd Giuseppe Contego postanowił we wchodzącym natychmiast w życie rozporządzeniu, że w całym kraju obowiązuje nakaz noszenia maseczek również na otwartej przestrzeni w przypadku, gdy jest się w pobliżu osób, z którymi razem się nie mieszka. Maseczkę trzeba mieć zawsze przy sobie – zarządzono.

 

Wzrost zakażeń we Włoszech

 

Władze poszczególnych regionów – zdecydował rząd – nie mogą złagodzić ogólnokrajowych rozporządzeń. Mają natomiast prawo do tego, by wprowadzić dodatkowe obostrzenia, gdyby wymagała tego sytuacja.

 

ZOBACZ: Włochy. Lekarze apelują, by wstrzymać się ze szczepieniem przeciwko grypie

 

Utrzymano w mocy także inne przepisy, w tym konieczność dezynfekcji rąk i pozostania w domu, gdy temperatura ciała wynosi powyżej 37,5 stopnia. W najbliższych dniach wszystkie opracowywane obecnie przepisy zostaną ogłoszone w nowym dekrecie.

 

O zaostrzeniu przepisów zdecydowano w związku z notowanym od 9 tygodni znacznym wzrostem nowych zakażeń koronawirusem. Codziennie rejestruje się ich od 2,5 tys. do ponad 2,8 tys.

laf/ PAP

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment