imalopolska

najnowsze wiadomości

Świat

Ekwador. Co roku ponad 3 tys. dziewczynek poniżej 14. roku życia rodzi dzieci

21wtpi2vk3pihs4w1o7meveb82p6hjse.jpg


Wskaźniki przemocy w Ekwadorze są “szokujące”, zwłaszcza w przypadku przemocy wobec dzieci – powiedziała w opublikowanej we wtorek rozmowie z agencją EFE ekwadorska sekretarz ds. praw człowieka Bernarda Ordonez. Dodała, że co roku ponad 3 tys. dziewczynek poniżej 14. roku życia rodzi dzieci.

– Wskaźniki przemocy są bardzo wysokie – oceniła Ordonez i dodała, że 7 na 10 osób doświadczyło jakiegoś rodzaju przemocy, a 6 na 10 uczniów doświadczyło sytuacji przemocy.

Niektóre z dziewcząt w ciąży mają nawet 8 lat

Jednym z głównych nierozwiązanych problemów są ciąże wśród dzieci i młodzieży. – Co roku w Ekwadorze ponad 3 tys. dziewcząt poniżej 14. roku życia zostaje matkami w wyniku gwałtu – powiedziała. Niektóre z dziewcząt mają nawet 8 lat, wiele z nich cierpi także na choroby przenoszone drogą płciową i infekcje dróg moczowych.

 

ZOBACZ: Poważne oskarżenia pod adresem gwiazdy. Bob Dylan może mieć kłopoty

 

Agencja EFE przypomniała, że w piątek w Ekwadorze po raz pierwszy obchodzono Dzień Walki z Przemocą Seksualną w Klasach wprowadzony w wyniku wyroku w sprawie Paoli Guzman wydanego przez Międzyamerykański Trybunał Praw Człowieka. 16-letnia Guzman w 2002 roku popełniła samobójstwo po tym, jak została zgwałcona przez nauczyciela i zaszła w ciążę.

 

Zdaniem Ordonez sprawa Guzman ujawniła “niedociągnięcia” Ekwadoru w kwestiach edukacji seksualnej albo podczas ustanawiania protokołów i planów działań mających na celu zapobieganie przemocy w szkołach.

 

Jak powiedziała Ordonez, w zapobieganiu wykorzystywaniu seksualnemu w szkołach ma pomóc międzyinstytucjonalna komisja. – Sytuacja może się znacznie poprawić dla dziewcząt i kobiet, jeśli całe społeczeństwo i rodzina będą ze sobą współpracować – stwierdziła. 

jo/PAP

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment