imalopolska

najnowsze wiadomości

Świat

Eksplozja samochodu w Nashville. “Celowe działanie”

mxjps3j3gp4zvgdg7z12yngu58z3xuxu.png


Do szpitala trafiły trzy osoby. Policja uznała wybuch za “celowe działanie”

W Nashville w amerykańskim stanie Tennessee w bożonarodzeniowy poranek eksplodował samochód – poinformowały miejscowe służby. Według straży pożarnej do szpitala trafiły trzy osoby, ale żadna nie odniosła poważnych obrażeń. Policja uznała wybuch za “celowe działanie”.

Jak podają agencje prasowe, na miejscu eksplozji w turystycznej części Nashville pełnej barów i restauracji widoczne były płomienie i czarny dym. W najbliższej okolicy zatrzęsły się budynki.

 

ZOBACZ: Wybuch gazu w Puławach. Odnaleziono drugą ofiarę

 

– Eksplozja była znacząca, jak widać, departament policji i jego federalni partnerzy – FBI i ATF (Biuro ds. Alkoholu, Tytoniu, Broni Palnej oraz Materiałów Wybuchowych – red.) – prowadzą dochodzenie na dużą skalę – powiedział Don Aaron, rzecznik policji w Nashville.

 

– Uważamy, że eksplozja była wynikiem zamierzonego działania – dodał.

“To było jak bomba”

Aaron poinformował też, że służby zostały wcześniej wezwane na miejsce wybuchu w sprawie podejrzanego pojazdu. Do eksplozji doszło, gdy były w drodze.

 

 

Według rzecznika straży pożarnej Josepha Pleasanta trzy osoby zostały przetransportowane do szpitali, ale żadna nie jest w stanie krytycznym.

 

Buck McCoy, który mieszka w pobliżu, opublikował na Facebooku nagranie, na którym widać wybite szyby w jego domu i płomienie na zewnątrz. “To było jak bomba. To było tak duże” – powiedział agencji AP. “Płonęło około czterech samochodów” – dodał. 

bas/ PAP

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment