imalopolska

najnowsze wiadomości

Sport

EIG zatrudnia Joe Kaesera, byłego dyrektora generalnego spółki Siemens AG, na stanowisko starszego doradcy

Joe_Kaeser_no_tie.jpg


WASZYNGTON–(BUSINESS WIRE)– EIG, czołowy inwestor instytucjonalny w globalny sektor energetyczny i infrastrukturalny, ogłosił dzisiaj, że Joe Kaeser, były prezes i dyrektor generalny spółki Siemens AG („Siemens”), dołączył do EIG w charakterze starszego doradcy. W nowo objętej roli Kaeser zapewni kierownictwu firmy doradztwo strategiczne w zakresie kwestii dotyczących globalnych rynków energii, z naciskiem na wykorzystywanie energii, energię ze źródeł odnawialnych oraz transformację energetyczną.

Ta informacja prasowa zawiera multimedia. Pełna treść informacji prasowej znajduje się tutaj: https://www.businesswire.com/news/home/20230417005045/pl/.

Kaeser pełnił funkcję prezesa i dyrektora generalnego spółki Siemens w latach 2013-2021 oraz jej dyrektora finansowego w latach 2006-2013. W ramach pracy w Siemens Kaeser odpowiadał za nadzór nad istotnym wzrostem i przekształceniem spółki, realizując zasadnicze inicjatywy strategiczne, w tym restrukturyzację konglomeratu Siemens poprzez wydzielenie trzech firm skoncentrowanych na określonych obszarach działalności: Siemens Healthineers, Siemens Energy oraz nowej spółki z branży przemysłowej, Siemens AG, zapewniając tym samym istotną wartość dodaną dla wszystkich interesariuszy. Obecnie Kaeser pełni rolę prezesa niewykonawczego zarządu Siemens Energy AG, która dostarcza produkty, rozwiązania i usługi w zakresie wytwarzania, przesyłu i dystrybucji energii. Pełni również obowiązki prezesa niewykonawczego zarządu Daimler Truck Holding AG oraz jest członkiem zarządu spółki Linde, PLC.

„Jesteśmy zaszczyceni, że Joe dołączył do zespołu EIG – powiedział Blair Thomas, prezes i dyrektor generalny EIG. – Jego bogate doświadczenie na arenie międzynarodowej i gruntowna znajomość branży wypracowana w toku wieloletniej, wybitnej kariery zawodowej będą bezcenne dla naszej firmy oraz naszych spółek portfelowych działających w złożonym, szybko zmieniającym się globalnym ekosystemie energetycznym. Z niecierpliwością oczekujemy na wkład, jaki wniesie on w naszą działalność w ramach dalszego pozyskiwania nowych możliwości inwestycyjnych wspierających transformację energetyczną, oraz na znakomite wyniki, jakie dzięki temu uda nam się osiągnąć dla naszych inwestorów”.

„Bardzo się cieszę z możliwości dołączenia do EIG w tym kluczowym dla branży energetycznej momencie, który zapewnia istotne możliwości inwestycyjne w sektorach energetyki i infrastruktury – powiedział Kaeser. – Wiedza fachowa i udowodnione osiągnięcia EIG wraz ze zdyscyplinowanym podejściem do inwestycji w transformację energetyczną nie mają sobie równych. Z niecierpliwością oczekuję na możliwość zastosowania swojego doświadczenia i globalnej sieci kontaktów do wsparcia zespołu w identyfikacji i wykorzystaniu możliwości zapewniających wzrost i wartość dodaną dla inwestorów EIG oraz spółek portfelowych na całym świecie”.

Informacje o EIG

EIG jest wiodącym inwestorem instytucjonalnym w globalnych sektorach energii i infrastruktury, zarządzającym majątkiem o wartości 22,7 mld USD na dzień 31 grudnia 2022 r. EIG specjalizuje się w inwestycjach prywatnych w infrastrukturę energetyczną i powiązaną w skali globalnej. Podczas swojej 40-letniej historii firma EIG przeznaczyła 44,6 mld USD na 396 projektów lub przedsiębiorstw w 42 krajach na sześciu kontynentach. Wśród klientów EIG znajduje się wiele czołowych systemów emerytalnych, firm ubezpieczeniowych, funduszy specjalnych powstałych z darowizny, fundacji i państwowych funduszy majątkowych w USA, Azji i Europie. Siedziba EIG znajduje się w Waszyngtonie (Dystrykt Kolumbii), a biura firmy są zlokalizowane w Houston, Londynie, Sydney, Rio de Janeiro, Hongkongu i Seulu. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej EIG pod adresem www.eigpartners.com.

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.
 
Wersja źródłowa dostępna na businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20230417005045/pl/.

Źródło: EIG

KONTAKT:

Media

FGS Global

Kelly Kimberly / Brandon Messina

Tel. +1 212-687-8080

e-mail: [email protected] 

Źródło informacji: Business Wire


Source link

Leave a Comment