imalopolska

najnowsze wiadomości

Kultura

Edward Miszczak: Budujemy nowy kształt oglądania seriali w Polsce

gc3fzmen7q7nape29pootjue2exux922.jpg


Od piątku 28 kwietnia 2023 roku w Krakowie trwa 16. edycja Międzynarodowego Festiwalu Kina Niezależnego Mastercard OFF CAMERA. Patronami medialnym wydarzenia po raz pierwszy są Polsat i Interia z Grupy Polsat Plus.

 

W trakcie Mastercard OFF CAMERA zaprezentowane zostaną produkcje Telewizji Polsat, które oglądać można w Polsat Box Go – przedpremierowo serial “Sortownia”, zrealizowany w koprodukcji z CANAL+Polska, a także seriale “Bracia” i “Wotum nieufności”.

“To jest świat seriali i świat selfie”

Wiceprezes zarządu i dyrektor programowy Telewizji Polsat Edward Miszczak przekazał, że Polsat od kilku lat robi sekcję serialową na tym festiwalu i cieszy się ona dużym powodzeniem publiczności. – W Polsacie mamy teraz prawdziwą inwazję serialową – ocenił w rozmowie z Agnieszką Laskowską.

 

ZOBACZ: Jesse Eisenberg: Jestem bardzo silnie związany z Polską

 

Jego zdaniem takie spotkania, jak Mastercard OFF CAMERA, służą temu, “żeby obok produkcji filmowych pokazywać to, co kochają Polacy, czyli świat seriali”. – Są tu szkolenia i panele dla branży dotyczące pisania scenariuszy, czy produkcji. Dla widzów zawsze ciekawe są pokazy charakteryzacji, make-upu, bo to jest robienie z fajnej gwiazdy, fajnej osoby, jeszcze fajniejszej – zauważył. 

 

Edward Miszczak dodał, że publiczność “może spotkać gwiazdy, porozmawiać z nimi, sfotografować”. – To jest świat seriali i świat selfie – dodał.

 

WIDEO: Rozmowa Agnieszki Laskowskiej z Edwardem Miszczakiem

Edward Miszczak: Mamy ewidentny kryzys kina

Dyrektor programowy Telewizji Polsat przypomniał, że bardzo dużą popularnością cieszą się w ostatnich latach platformy streamingowe. – Widzowie Polsatu są bardzo uprzywilejowani, mając dużą telewizję naziemną, która co tydzień emituje ulubione seriale, ale mają też platformę streamingową Polsatu – Polsat Box Go, dzięki której można oglądać ulubione programy wtedy, kiedy się chce – stwierdził.

 

Jak wyjaśnił, “budujemy pewien kształt, pewien nowy model oglądania seriali w Polsce”. – Pojawiły się nawet takie terminy jak “zdrada serialowa” – przypomniał.

 

ZOBACZ: Olaf Lubaszenko: Serial „Matka” jest wartościową rozrywką

 

Do wspomnianej “zdrady” dochodzi wtedy, gdy oglądamy z kimś wspólnie serial, jednak nie mogąc się powstrzymać, oglądamy kolejne odcinki pod nieobecność tej drugiej osoby.

 

Według Edwarda Miszczaka “dzisiaj mamy ewidentny kryzys kina”. – Ludzie nauczyli się tego, jak działają platformy streamingowe, w jaki sposób można dojść do kontentu nie kupując biletu. Miała na to wpływ pandemia i dzisiaj wyniki kinowe nie są tak rewelacyjne, jak były wcześniej. Dzisiaj budżety serialowe są ogromne, przewyższają budżety kinowe, filmowe. Narodziło się, nie tylko w Polsce, coś fajnego – podsumował.

red/ Polsatnews.pl

Czytaj więcej


Source link

Leave a Comment