imalopolska

najnowsze wiadomości

Zdrowie

EcoFlow wprowadza do oferty baterię solarną do instalacji domowych PowerOcean – kolejną innowację wspierającą niezależność energetyczną gospodarstw domowych

image_1_1.jpg


PR Newswire/EcoFlow Technology Inc.

Tego samego dnia zaprezentowany zostanie akumulator uzupełniający DC PowerOcan.

DÜSSELDORF, Niemcy, 15 czerwca 2023 r. /PRNewswire/ — EcoFlow, czołowy producent proekologicznych rozwiązań energetycznych, podjął dzisiaj kolejne zobowiązanie na rzecz wzmacniania niezależności energetycznej domów w myśl hasła „The Power of Home”, inaugurując nowy produkt EcoFlow PowerOcean podczas targów ees 2023. Jest to bateria solarna dla domów z instalacją trójfazową, która zapewnia elastyczność w wysokości początkowej inwestycji, wysoki poziom bezpieczeństwa, stabilne zasilanie awaryjne i inteligentne sterowanie. Rozwiązanie stworzono z myślą o niezależności energetycznej całego domu.

Bateria solarna PowerOcean Home Solar Battery Solution oraz balkonowy system solarny PowerStream Balcony Solar System, które miały premierę 31 maja, stanowią dowód zaangażowania EcoFlow w dostarczanie inteligentnych rozwiązań energetycznych dostosowanych do indywidualnych potrzeb różnych gospodarstw domowych. Oferta EcoFlow to niezawodne i zrównoważone rozwiązania energetyczne dla gospodarstw domowych – domów i mieszkań, zarówno własnościowych, jak i wynajmowanych, o różnym zapotrzebowaniu na energię elektryczną.

Jako lider rynku przenośnych systemów zasilania firma EcoFlow, zainspirowana przez własnych klientów, poszerza ofertę na 2023 r. o domowe baterie solarne. Badanie przeprowadzone przez EcoFlow w 2022 r. w 21 miastach na całym świecie pokazało, że wielu użytkowników doposaża swoje domowe instalacje solarne istniejącymi produktami EcoFlow, wskazując na pojawienie się stałego popytu na zrównoważone źródła energii dla całego domu. W odpowiedzi na jedną z największych współcześnie potrzeb firma EcoFlow postanowiła wprowadzić ideę „The Power of Home” („Moc Domu”) do każdego gospodarstwa domowego poszukującego niezależności energetycznej. Od samego początku istnienia firmy marzeniem i misją EcoFlow jest dostarczanie proekologicznych rozwiązań energetycznych dla użytkowników indywidualnych i całych rodzin.

„Dokąd zmierza EcoFlow? Ku przyszłości, w której każdy może zadbać o swoją rodzinę, przygotowując się na coraz częstsze trudności wynikające z kryzysu energetycznego – powiedziała Magda Partyka, dyrektor ds. komunikacji Ecoflow w Europie. – PowerOcean zapewnia niezależność energetyczną dla każdego gospodarstwa domowego, stanowiąc dla EcoFlow krok milowy w misji rozpowszechniania nowych rozwiązań energetycznych na świecie”.

Przystępniejsze cenowo baterie solarne dla domu

Kluczowe elementy PowerOcean to trójfazowy hybrydowy falownik EcoFlow oraz baterie LFP EcoFlow. Każdy akumulator posiada wbudowany przetwornik DC/DC, który umożliwia płynne przechodzenie z zasilania 48V na 800V, zapewniając bezproblemową pracę falownika przy użyciu jednego akumulatora. W porównaniu do systemów szeregowych, których uruchomienie wymaga dwóch do trzech akumulatorów, PowerOcean stanowi alternatywę o niższym koszcie początkowym inwestycji.

Moc bazowa PowerOcean wynosi 5 kWh, ale może zostać zwiększona do 45 kWh poprzez podłączenie akumulatorów (maksymalnie 9). Tym samym użytkownicy mogą personalizować swoje rozwiązania w zależności od zapotrzebowania na energię i zasobność portfela. Dodatkowo akumulatory mogą być podłączane szeregowo w celu wykluczenia wzajemnych zakłóceń. W rezultacie w przypadku awarii jednego z nich użytkownik musi wymienić tylko jedną z baterii, a nie wszystkie.

Nowy standard niezawodności i bezpieczeństwa

Bazując na ogniwie CATL ze składem chemicznym baterii LFP, PowerOcean zapewnia 6 tys. cykli ładowania, co oznacza możliwość codziennego zasilania domu przez ponad 15 lat. Co więcej, PowerOcean objęty jest najlepszą w branży 15-letnią gwarancją, dając użytkownikom dodatkowy komfort i spokój ducha.

Dodatkowo EcoFlow wyznacza nowy standard branżowy poprzez zintegrowanie każdego akumulatora z aktywnym modułem przeciwpożarowym uruchamianym w momencie, gdy temperatura przekroczy 170°C. Co więcej, w każdym akumulatorze znajdują się moduły automatycznego podgrzewania zapewniające działanie baterii nawet w temperaturze -20°C. Jednocześnie cały system posiada stopień ochrony I65, dzięki czemu użytkownik może liczyć na stabilne zasilanie w różnych warunkach atmosferycznych.

Doskonałe zasilanie awaryjne w kryzysowych sytuacjach

Falownik hybrydowy EcoFlow zintegrowany jest z modułem zasilania zapasowego o mocy wyjściowej nawet 10kW, umożliwiając korzystanie z większości urządzeń domowych, w tym pompy do wody, pralki i zmywarki. System baterii z możliwością zwiększenia mocy do 45kWh sprawia, że użytkownik PowerOcean nie musi rezygnować z wszystkich udogodnień w przypadku awarii. Co więcej, w przypadku awarii sieci PowerOcean uruchamia ultraszybkie automatyczne przełączanie zasilania na niezbędne urządzenia, sprawiając, że użytkownik w żaden sposób nie odczuje braku prądu.

Nowoczesny i przystępny design

W PowerOcean bezprzewodowy montaż baterii zajmuje ok. 10 minut [i], a uruchamianie przebiega w ultra-szybki sposób w trzech krokach, dzięki czemu użytkownik oszczędza mnóstwo czasu. PowerOcean posiada ponadto kompaktową budowę i stylowy design z super-cienką baterią o grubości 180 mm, która zmieści się w każdej piwnicy lub garażu, zostawiając miejsce na inne urządzenia, a także stosowy design baterii i zatrzaskowe zakończenia baterii, które eliminują nadmiar kabli. Rozwiązanie to wreszcie obejmuje również system zarządzania energią z poziomu aplikacji EcoFlow i strony internetowej, za pomocą którego użytkownik może monitorować i kontrolować zużycie energii w czasie rzeczywistym, by oszczędzać na rachunkach za prąd.

PowerOcean DC Fit – mniejsze zmiany, większe oszczędności

Według instytutu badań rynkowych EUPD Research w Niemczech zamontowanych jest ponad 1,67 mln przydomowych instalacji solarnych, z czego poniżej 40% zintegrowanych jest z systemami akumulatorowymi. W rezultacie ok. milion gospodarstw domowych musi liczyć się ze spadkiem taryfy gwarantowanej i wiążącą się z tym potrzebą przejścia na bardziej ekonomiczny system magazynowania energii. Tym samym dla właścicieli domów, którzy posiadają już przydomową instalację solarną i szukają systemu do magazynowania energii, EcoFlow przygotował PowerOcean DC Fit, proste w montażu i opłacalne rozwiązanie uzupełniające istniejącą instalację.

Dzięki wyjątkowej technologii sprzęgania urządzeń fotowoltaicznych EcoFlow PowerOcean DC Fit korzysta z tych samych akumulatorów co PowerOcean, dając możliwość podłączenia ich bezpośrednio do istniejących przydomowych instalacji solarnych bez konieczności uzyskiwania pozwolenia przyłączenia do sieci i związanej z tym procedury, która może trwać kilka tygodni. Do tego w PowerOcean DC Fit nie trzeba wymieniać przewodów AC ani falownika.

Rozwiązanie to jest kompatybilne z większością falowników fotowoltaicznych dostępnych na rynku dzięki innowacyjnemu samoadaptującemu się algorytmowi sterowania, odznaczając się minimalistyczną budową „wszystko w jednym”, która ułatwia integrację baterii i urządzeń przetwornikowych. Dzięki PowerOcean DC jeszcze łatwiej uzyskać samowystarczalność energetyczną przy niższych kosztach inwestycji – wystarczy rozbudować istniejącą domową instalację solarną o magazyn energii do 15kWh.

Dostępność

Produkty EcoFlow PowerOcean i PowerOcean DC Fit dostępne są tylko w Niemczech. PowerOcean trafi do sprzedaży 14 czerwca. Na stronie internetowej EcoFlow można uzyskać darmową wycenę. W tym celu należ zarejestrować się, podając adres e-mail. PowerOcean DC Fit dostępny będzie w późniejszym terminie.

EcoFlow

EcoFlow to czołowy producent ekologicznych rozwiązań energetycznych tworzonych z myślą o wyzwaniach współczesności. Od czasu założenia firmy w 2017 r. EcoFlow stała się niezawodnym i zaufanym partnerem energetycznym dla klientów i ich rodzin z całego świata, zapewniając dostępne i odnawialne rozwiązania energetyczne do użytku w domu, na zewnątrz i w ruchu. Obecnie Ecoflow posiada centrale operacyjne w USA, Niemczech i Japonii, dostarczając produkty dla przeszło 2,5 mln użytkowników na ponad 100 rynkach całego świata.

[i] Czas montażu baterii ustalony na podstawie wyników badań wewnętrznych. Rzeczywisty czas montażu może być inny.

Zdjęcie – https://mma.prnewswire.com/media/2100816/image_1.jpg 

Źródło: EcoFlow Technology Inc.

Źródło informacji: PR Newswire


Source link

Leave a Comment