imalopolska

najnowsze wiadomości

Zdrowie

E-hulajnogi TIER od teraz dostępne także we FREE NOW w polskich miastach

DOC.20210623.39629554.5.jpg


Fot. APA-OTS – TIER we FREENOW

Platforma FREE NOW poszerza swoją ofertę multimobilności o kolejne usługi poprzez integrację z zewnętrznymi operatorami. W Polsce jej pierwszym niezależnym partnerem z zakresu mikromobilności staje się marka TIER. W ramach globalnego partnerstwa e-hulajnogi marki TIER, które wiosną zadebiutowały w Polsce, można już teraz wynająć i opłacić także przez aplikację FREE NOW w Trójmieście i Krakowie. FREE NOW z platformy taxi zmierza w kierunku platformy MaaS oferującej alternatywne opcje transportu od różnych operatorów – w jednej aplikacji.

Dotychczas integracja FREE NOW z e-hulajnogami TIER odbyła się w Niemczech, Francji i Wielkiej Brytanii. Na rynku polskim to pierwsza tego typu integracja niezależnych względem siebie liderów na rynku mikromobilności i aplikacji do zamawiania przejazdów taxi.

„Cieszymy się, że poprzez integrację z TIER możemy dać kilkuset tysiącom użytkowników FREE NOW w Polsce dostęp do wysokiej jakości usługi i sprzętu, jakie oferuje ten operator. Podobnie jak my, jest on znaczącym graczem na europejskim rynku mobilności, dzięki czemu nasza współpraca globalnie jest bardziej efektywna. W takim modelu partnerskim użytkownicy FREE NOW zyskują szerszy dostęp do innych niż taxi opcji transportu w mieście, a użytkownicy e-hulajnóg TIER dodatkowy kanał, przez który mogą z nich korzystać. Na start, w Trójmieście i Krakowie przygotowaliśmy kampanie zniżkowe na wynajem hulajnóg dla naszych użytkowników” – mówi Krzysztof Urban, dyrektor zarządzający FREE NOW w Polsce.

„Nasza misja zmiany mobilności na dobre opiera się na rozszerzeniu dostępu do zrównoważonych, łatwo dostępnych i uniwersalnych rozwiązań mobilnych dla wszystkich. Tworzenie silnych partnerstw, takich jak współpraca z FREE NOW, jedną z wiodących platform mobilnościowych w Europie, pozwoli nam zaoferować szerszy dostęp do zrównoważonej mikromobilności na dotychczasowych rynkach TIER w Polsce oraz we wszystkich polskich miastach, do których planujemy wjechać w najbliższej przyszłości” – komentuje Mathieu Deloly, dyrektor zarządzający TIER w Polsce.

TIER, czyli zrównoważony sposób myślenia o bezkompromisowej mobilności

TIER jest firmą neutralną klimatycznie od stycznia 2020 r., a jednocześnie pierwszym przedsiębiorstwem z obszaru mikro mobilności, któremu udało się osiągnąć ten cel. Wszystkie e-hulajnogi wprowadzane przez markę do Polski są wyposażone w wymienne baterie, dzięki czemu możliwa jest ich wymiana na miejscu i w rezultacie znacznie efektywniejsze zarządzanie całą logistyką. Pojazdy TIER wyróżniają się też podwójnymi hamulcami i amortyzatorami, większymi kołami, czy też szerszą podstawą, co bezpośrednio wpływa na bezpieczeństwo, komfort i radość z podróży. Zasięg TIER obejmuje ponad 110 miast w Europie.

FREE NOW na drodze do MaaS przez partnerstwa

FREE NOW za cel obrało sobie promowanie wśród mieszkańców miast multimodalnej mobilności i podejmowania zrównoważonych decyzji dotyczących przemieszczania się z punktu A do B. Platforma chce oferować użytkownikom całą gamę dostępnych lokalnie opcji transportu indywidualnego i proponować im najbardziej efektywne w danym miejscu i czasie rozwiązania. W tym celu zamierza promować ofertę jednośladów na krótkich dystansach (np. dojazd do biura), a przejazdy taksówką na dalsze przejazdy (np. na lotnisko).

„Wierzymy, że nasze miasta będą zmieniać się na lepsze, jeśli mieszkańcy będą coraz częściej korzystać z różnych opcji transportu i łączyć je ze sobą. FREE NOW, stając się kompleksową platformą MaaS, im to ułatwia. Udana współprace z zewnętrznymi partnerami pokazuje nam, że wśród liderów mobilności w Europie jest duże zainteresowanie podejmowaniem tego typu integracji, dlatego staramy się ten potencjał wykorzystywać. Tak samo jak kierowcy taxi są samodzielnymi przedsiębiorcami, którzy dzięki naszej platformie mogą zarabiać i pozyskiwać pasażerów, tak samo urządzenia transportu osobistego zewnętrznych partnerów mogą być dostępne w naszej aplikacji i tym samym poszerzać swoje kanały dotarcia do użytkowników” – wyjaśnia Krzysztof Urban.

W poszczególnych krajach FREE NOW już teraz oferuje różne usługi mobilności, różnych usługodawców – od taksówek po e-hulajnogi, e-skutery i carsharing. Polska dołącza właśnie do grona 7 krajów, w których FREE NOW dokonało już integracji usług zewnętrznych operatorów. Modelowym rynkiem są Niemcy, gdzie w aplikacji FREE NOW dostępne są wszystkie te usługi, w partnerstwie z czterema lokalnymi operatorami. Do końca 2021 roku FREE NOW planuje osiągnąć 4 miliony przejazdów z partnerami w zakresie multimobilności.

Jak wynająć hulajnogę we FREE NOW?

Aby wynająć e-hulajnogę w aplikacji FREE NOW, wystarczy wybrać ikonkę hulajnogi na głównym ekranie, znaleźć najbliższy pojazd i odblokować go. Po przejeździe użytkownik powinien zaparkować hulajnogę w bezpiecznym, niekolizyjnym miejscu i zakończyć przejazd w aplikacji. Płatność pobierana jest automatycznie przez aplikację FREE NOW. Cena przejazdu zgodna jest z cennikiem operatora. Więcej szczegółów: http://www.free-now.com/pl/e-scooter .

O FREE NOW:

FREE NOW to multi-platforma mobilności miejskiej, będąca częścią joint-venture BMW i Daimlera. Jest największym dostawcą usług mobilności miejskiej w Europie i najszybciej rosnącym konkurentem ride-hailingu w Ameryce Łacińskiej (pod nazwą Beat). Platforma FREE NOW w poszczególnych krajach pozwala zamówić nie tylko przejazdy z kierowcą, ale również wypożyczyć elektryczne hulajnogi, skutery i auta na minuty. Łącznie działalność platformy pod nazwą FREE NOW obejmuje 10 krajów Europy, a pod nazwą Beat: 5 rynków Ameryki Łacińskiej i Grecję. FREE NOW operuje w ponad 150 miastach z 16 krajów na świecie i skupia 50 milionów użytkowników. FREE NOW współpracuje z wieloma zewnętrznymi operatorami usług mobilności miejskiej i zatrudnia ponad 2000 pracowników w 35 biurach na całym świecie. CEO FREE NOW jest Marc Berg.

O TIER Mobility:

TIER Mobility jest czołowym europejskim operatorem w sektorze mikromobilności, którego misją jest zmiana mobilności na dobre. Udostępniając mieszkańcom szereg współużytkowanych, lekkich pojazdów elektrycznych, od e-hulajnóg po e-rowery i e-skutery, zasilanych przez własną sieć energetyczną, TIER pomaga miastom zmniejszyć ich zależność od samochodów. TIER, założony w 2018 roku przez Lawrence’a Leuschnera, Matthiasa Lauga i Juliana Blessina, ma swoją główną siedzibę w Berlinie i obecnie działa w ponad 110 miastach w 13 krajach w Europie i na Bliskim Wschodzie. Użytkownicy TIER wykonali już ponad 50 milionów przejazdów. Z myślą o zapewnieniu najbezpieczniejszego, najbardziej słusznego i zrównoważonego rozwiązania w kwestii mobilności, TIER jest neutralny klimatycznie od stycznia 2020 r.

Inwestorami spółki TIER są między innymi SoftBank Vision Fund 2, Mubadala Capital, Northzone, Goodwater Capital i White Star Capital. Więcej informacji na temat TIER Mobility można znaleźć na stronie www.tier.app. 

KONTAKT:

FREE NOW

Agnieszka Ciesek

Senior PR & Communications Manager

e-mail: [email protected]

tel. +48 530 121 652 

 

TIER

Jarosław Bukowski

Havas PR Warsaw

e-mail: [email protected]

tel. +48 224 440 804

Źródło informacji: APA-OTS

 


Source link

Leave a Comment