imalopolska

najnowsze wiadomości

Ciekawostki

Dzień Ojca 2022 w Google Doodle. Specjalna grafika zastąpiła klasyczne logo

000FNM5NXQV9ME6L-C429.png


Google Doodle są okolicznościowymi obrazkami, animacjami, grami i quizami, które są przygotowywane przez najpopularniejszą internetową przeglądarkę na specjalne okazje. Pomysł ten narodził się blisko 25 lat temu. Od tamtej pory powstały tysiące grafik i ruchomych obrazków w ramach Google Doodle. Zwykle mają rozbawić, o czymś przypomnieć lub pełnić funkcję edukacyjną.

Pierwsze Google Doodle przygotowane specjalnie dla użytkowników z Polski pojawiło się w 2007 roku z okazji Tłustego Czwartku. Klasyczne logo Google w naszym kraju zmienia się najczęściej z okazji Dnia Babci i Dziadka, Dnia Matki i Dnia Ojca. W tym roku tradycji stało się zadość.

Dziś (23 czerwca) w miejscu klasycznego logo pojawiła się okolicznościowa grafika na Dzień Ojca 2022. W ten sposób Google postanowiło uhonorować świętujących ojców oraz przypomnieć o tym szczególnym dniu wszystkim, którzy jeszcze nie złożyli życzeń najbliższym.

Grafiki Google z okazji Dnia Ojca w Polsce to już tradycja w największej światowej wyszukiwarce. Doodle każdego roku ukazywały inny aspekt rodzicielstwa – edukację, ochronę i wspólną zabawę. Dziś zamiast standardowego logo wyszukiwarki pojawiła się animacja, która jeszcze raz przypomina o roli ojca w wychowaniu i przygotowaniu nas do dorosłego życia.

Google Doodle na Dzień Ojca 2022 przygotowało animację, która przypomina nam, że ojciec jest obecny w życiu dziecka już od momentu narodzin i jest z nim także w kolejnych etapach życia. Animacja przedstawia serię czterech obrazków, których motywem przewodnim są ręce – ojca i dziecka. Grafikę Google Doodle na Dzień Ojca 2022 można zobaczyć TUTAJ.

Google Doodle przypomina również, że 23 czerwca życzenia na Dzień Ojca składają też mieszkańcy Nikaragui, niewielkiego państwa położonego w Ameryce Środkowej, sąsiadującego z Hondurasem i Kostaryką.

Z kolei najpopularniejszym dniem, w którym obchodzi się Dzień Ojca na świecie jest trzecia niedziela czerwca. W tym dniu Dzień Ojca obchodzony jest m.in. w: Argentynie, Bułgarii, Kanadzie, Chile, Chinach, Czechach, Japonii, Meksyku, Holandii, Peru, Szwajcarii, Turcji, Wielkiej Brytanii, Ukrainie, Węgrzech i Stanach Zjednoczonych. Zaś we Włoszech, Hiszpanii i Portugalii Dzień Ojca jest świętowany 19 marca.

Zobacz też:

Co kupić tacie na Dzień Ojca 2022? Oto 6 pomysłów last minute


Source link

Leave a Comment