imalopolska

najnowsze wiadomości

Ciekawostki

Dzień Nauczyciela: Co kupić? Jaki prezent? Najlepsze, oryginalne pomysły

000G5MTM7MM9FDM0-C429.jpg


Dzień Nauczyciela właściwie zwany jest Dniem Edukacji Narodowej, ponieważ jego zwyczajowa nazwa została zmieniona w 1982 roku. Jednak nadal częściej używa się pierwotnego sformułowania.

Dzień Nauczyciela wypada zawsze 14 października. Jest to dzień ustawowo wolny od zajęć szkolnych i w tym roku jest to piątek, dzięki czemu pracownicy i uczniowie mogą liczyć na dłuższy weekend. 

Od lat sprawdzonym sposobem na upominek dla nauczycieli były kwiaty. Jest to tradycyjny, ponadczasowy prezent, który zawsze będzie taktowny i miły. Można zdecydować się na pojedynczy kwiat np. różę albo na bukiet. Jeśli jednak chcemy podarować nauczycielowi coś bardziej oryginalnego, można wykonać taki bukiet własnoręcznie np. na szydełku.

Kolejnym tradycyjnym prezentem na Dzień Nauczyciela jest czekolada lub bombonierka. To także sprawdzony upominek, który zawsze jest mile widziany i da radość nauczycielowi. I w tym przypadku możemy postawić również na coś bardziej oryginalnego, ponieważ istnieje wiele firm zajmujących się wytworami z czekolady, które wyglądają ciekawie i mogą być personalizowane.

Chcąc postawić na coś bardziej szykownego i eleganckiego, można podarować prezent od całej klasy, który będzie już z nieco wyższej półki. Taki prezent na Dzień Nauczyciela będzie bardziej praktyczny niż np. kolejny bukiet kwiatów i pozostanie na dłużej, regularnie przypominając o uczniach.

Eleganckim prezentem na Dzień Nauczyciela może być wieczne pióro lub długopis dobrej marki. Jeśli znacie dobrze zainteresowania i hobby swojego pedagoga, możecie mu podarować voucher do sklepu, w którym wyposaży się w sprzęt niezbędny do realizowania swoich pasji. Jeśli nauczyciel kocha sztukę, wręczcie mu bilet do teatru lub opery.

Jeśli znamy gust nauczyciela, którego chcemy obdarować, to dobrym pomysłem na prezent będą perfumy lub delikatna, neutralna biżuteria. Oryginalnym upominkiem na Dzień Nauczyciela jest zawieszka z napisem, bransoletka lub broszka, nawiązująca do przedmiotu, który prowadzi dany pedagog.

Wybierając prezent na Dzień Nauczyciela, można postawić na coś, z czym ta osoba nieodłącznie nam się kojarzy, czyli na typowo szkolne upominki. Warto kupić coś funkcjonalnego, co na co dzień przyda się nauczycielowi, tak jak np. kalendarz czy notatnik, które można dodatkowo spersonalizować.

Innym pomysłem na prezent dla nauczyciela może być zestaw kaw z filiżanką, który na pewno będzie niezwykle przydatny podczas ciężkiego dnia pracy. Można też wybrać kubki z zabawnym napisem lub z zamówionym przez nas nadrukiem.

Upominkiem, który będzie zarówno praktyczny, jak i elegancki, jest personalizowana teczka z grawerem lub skórzany organizer na biurko.

Książki są upominkami wręczanymi na Dzień Nauczyciela, które są zawsze taktowne i sprawdzą się u większości pedagogów. Wystarczy tylko odpowiednio dobrać literaturę. Unikajmy raczej takich gatunków jak horrory, romanse oraz tytułów kontrowersyjnych.

Najlepszym rozwiązaniem jest dobranie książki np. do przedmiotu, który prowadzi nauczyciel lub do jego zainteresowań.

Oprócz podanych propozycji, mamy do wyboru jeszcze kilka innych pomysłów na prezent na Dzień Nauczyciela. Podpowiadamy, co jeszcze można wręczyć swoim belfrom:

  • Dyplom lub statuetkę z podziękowaniami
  • Kosz prezentowy ze słodyczami
  • Zestaw ekskluzywnych herbat
  • Oprawione zdjęcie klasowe
  • Vouchery do księgarni lub do sklepów z kosmetykami
  • Kwiat doniczkowy
  • Zestaw świec zapachowych
  • Kubek termiczny

Czytaj również:

Prezent na Dzień Nauczyciela – gdzie szukać inspiracji z upominkami?

Broniarz: Żądamy podwyżek dla nauczycieli. Teraz, nie w 2023 roku

Uczniowie pokazują plany lekcji. Zajęcia do późna, religia w środku

Zobacz także:


Source link

Leave a Comment