imalopolska

najnowsze wiadomości

Ciekawostki

Dzień Matki 2022. Google Doodle przypomina o święcie wszystkich mam

000FGAX8AWR20UAV-C429.png


Google Doodle to grafiki, animacje, gry i quizy, które są przygotowane przez najpopularniejszą wyszukiwarkę na specjalne okazje. Tym razem Google postawiło na krótką animację, nawiązującą do Dnia Matki. Dzisiaj w miejscu klasycznego logo przeglądarki pojawiła się grafika pokazująca to, jak ważne są dla nas mamy. 

Z okazji Dnia Matki Google postanowiło stworzyć animację, nawiązującą do tego święta. Dzisiaj zamiast standardowego logo najpopularniejszej wyszukiwarki pojawiła się animacja, która przypomina nam, że mamy towarzyszą nam od samego początku naszego życia, przez kolejne lata wychowując nas, abyśmy byli jak najlepiej przygotowani do samodzielnego życia. 

Animacja na Dzień Matki to seria czterech obrazów, których motywem przewodnim są dwie ręce – matki i dziecka. Pierwszy slajd przedstawia dziecko trzymające matkę za palec, podczas gdy na drugim obrazie dziecko uczy się czytać alfabetem Braille’a. Na trzecim slajdzie mama pokazuje, w jaki sposób należy prawidłowo myć ręce, a na czwartym – sadzą razem sadzonki. Dzisiejszy Google Doodle, zamieszczony przez Google znajdziecie tutaj

Dzień Matki obchodzony jest niemal na całym świecie, ale o różnych porach roku. W niektórych krajach jest to święto ruchome i przypada na pierwszą lub drugą niedzielę maja. W Polsce celebrujemy ten dzień 26 maja. Historia Dnia Matki w naszym kraju związana jest z Krakowem, gdzie w 1914 roku święto to było obchodzone po raz pierwszy. 

Uważa się jednak, że początki tego dnia sięgają jeszcze czasów starożytnych Greków. Wtedy skupiano się na oddawaniu czci bogini matce, która była symbolem urodzaju i płodności. Z nadejściem chrześcijaństwa zwyczaj ten zanikł, aby powrócić do łask już w czasach nowożytnych. Ponownie Dzień Matki zaczęto obchodzić dopiero na początku XVII wieku w Anglii. Wtedy popularne były tzw. niedziele u matki, czyli rodzinne spotkania, w trakcie których dzieci składały matkom życzenia, obdarowały je kwiatami, słodyczami i drobnymi upominkami, a w zamian otrzymywały od nich błogosławieństwo.    

***

Czytaj również:

Dzień Matki 2022. Najpiękniejsze życzenia i wiersze dla mamy

Pomysły na Dzień Matki 2022. Czym zaskoczyć mamę?

Smaczne prezenty na Dzień Matki. Oto 5 pomysłów na obiad dla mamy

Zobacz również:


Source link

Leave a Comment