imalopolska

najnowsze wiadomości

Ciekawostki

Dzień Dziewczyny 2021. Kiedy wypada? Co kupić na prezent?

000D9DVXD4I6FJHS-C411.jpg


Dzień Dziewczyny jest w swoim wydźwięku podobny do Dnia Chłopaka. Jako pierwsze w ciągu roku wypada święto chłopców – 30 września. Dzień Dziewczyny przypada natomiast odrobinę później – 11 października.

Dzień Dziewczyny będziemy świętować w 2021 roku po raz dziewiąty. Święto to zostało ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych 19 grudnia 2011 roku. W zamyśle pomysłodawców ma zwracać uwagę na szczególne wyzwania i zagrożenia, z którymi borykają się dziewczynki. Oficjalna nazwa święta to Międzynarodowy Dzień Dziewczynek.

Podobnie jak Dzień Chłopaka bywa mylony z Dniem Mężczyzny (który przypada 10 marca), tak Dzień Dziewczyny można pomylić z Dniem Kobiet.

Pamiętajmy jednak, że w Polsce Dzień Kobiet przypada 8 marca.

Dzień Dziewczyny to idealny moment, by podarować prezent koleżance, przyjaciółce czy partnerce. Najlepiej jeśli będzie on związany z jej zainteresowaniami i hobby.

Jeśli jednak nic konkretnego nie przychodzi wam do głowy, to poniżej prezentujemy kilka pomysłów, które możecie dostosować do swojego konkretnego przypadku.

Zatem co kupić na Dzień Dziewczyny? Oto kilka propozycji:

– ulubione słodycze lub coś mocniejszego

– ulubione kosmetyki

– bilet lub karnet (do kina, na koncert, do kosmetyczki, do fryzjera, do restauracji…)

– element stroju sportowego

– kartę podarunkową do ulubionego sklepu

– nowy gadżet (do telefonu, do samochodu, do roweru…).

Bawcie się dobrze wybierając prezent!
Source link

Leave a Comment