imalopolska

najnowsze wiadomości

Ciekawostki

Dzień Chłopaka 2022. Kiedy jest Dzień Chłopaka i czym się różni od Dnia Mężczyzny?

000G4BQ3HLK0DT2R-C429.jpg


Dzień Chłopaka to jedno ze świąt poświęconych mężczyznom, które od niedawna obchodzi się w Polsce. Z roku na rok inicjatywa zyskuje na popularności wśród kobiet. Panie starają się wówczas zadbać nie tylko o swoich ukochanych, ale również o ojców, braci czy kolegów. 

  • Najczęściej składa się życzenia na Dzień Chłopaka i wręcza drobny, symboliczny upominek, jednak to nie prezenty na Dzień Chłopaka są najważniejsze, a sama pamięć o bliskiej osobie. 
  • Święto zbliża się wielkimi krokami, zatem przypominamy, kiedy jest Dzień Chłopaka i czym różni się od Dnia Mężczyzny
  • Przedstawiamy również kilka propozycji wyjątkowych upominków dla panów, które na pewno przypadną im do gustu. 

Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że Dzień Chłopaka, a Dzień Mężczyzny to dwa różne święta. Dzień Mężczyzny na świecie został zapoczątkowany w Trynidadzie i Tobago 19 listopada 1999 roku z udziałem Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ) w celu promowania równości płci. 

Dzień Mężczyzny dedykowany jest starszym, dojrzalszym panom i stanowi okazję, aby docenić ich wkład w małżeństwo i wychowywanie dzieci oraz opiekę społeczną. Na świecie oficjalnie obchodzony jest 19 listopada, jednak w Polsce świętujemy go 10 marca, ponieważ w Kościele Katolickim wspominamy w tym czasie Czterdziestu Męczenników z Sebasty. 

Dzień Chłopaka wypada natomiast zawsze w dniu 30 września. W tym roku Dzień Chłopaka 2022 obchodzimy w piątek.

Dzień Chłopaka 2022 to okazja do świętowania zwłaszcza dla młodszych mężczyzn, nastolatków, którzy w szkołach otrzymują z tej okazji od swoich koleżanek zabawne upominki. W młodszych klasach organizowane są różnego rodzaju gry i zabawy, a w starszych nauczyciele często rezygnują z przepytywania chłopców, przekładają sprawdziany czy kartkówki. 

Dzień Chłopaka w Polsce traktowany jest jednak nie tylko jako święto dla nastolatków, ale wszystkich panów, którzy czują się młodzi duchem. W tym czasie mamy składają życzenia swoim synom, siostry braciom lub kolegom. 

Dzień Chłopaka 2022 może być okazją do wspólnego imprezowania i wyrażenia wdzięczności za to, że dana osoba jest w naszym życiu, niezależnie od wieku.

Prezent dla chłopaka, kolegi czy brata wcale nie musi być drogi. Słodycze czy skarpetki z zabawnym nadrukiem zawsze się sprawdzają, jednak jeśli dysponujemy nieco większym budżetem, warto postawić na bardziej spersonalizowany prezent na Dzień Chłopaka

Poszukując upominku, powinnyśmy zastanowić się, co może wywołać uśmiech na twarzy bliskiej osoby. Oto kilka propozycji, co można podarować 30 września mężczyźnie, na którym nam zależy. 

  • Prezent na Dzień Chłopaka do 50 złotych: breloczek, książka lub album lubionego zespołu, modny krawat albo muszka, kostki do whisky.
  • Prezent na Dzień Chłopaka do 150 złotych: lokalizator kluczyków, rękawiczki albo pasek ze skóry, ubrania lub akcesoria sportowe.
  • Prezent na Dzień Chłopaka powyżej 150 złotych: czytnik-ebook, zegarek typu smartwatch, dobra gra komputerowa, bezprzewodowe słuchawki, koszulka ulubionego klubu sportowego.

Zawsze możemy też postawić na voucher do wykorzystania. Eliminuje to ryzyko nieudanego upominku. Niezależnie od tego, na który prezent z okazji Dnia Chłopaka się zdecydujemy, nie powinnyśmy jednak przede wszystkim zapominać o tym, że najlepszym upominkiem jest czas, który poświęcamy sobie nawzajem. 

Czytaj również: 

Dzień Chłopaka 2022. Jaki prezent kupić? Najlepsze inspiracje z gazetek 

Co kupić na Dzień Chłopaka? 7 pomysłów na udany prezent dla ukochanego

Zobacz także: 


Source link

Leave a Comment