imalopolska

najnowsze wiadomości

Ciekawostki

Dzień Babci i Dziadka 2022. Co kupić? Najlepsze prezenty

000EB64AGA2G5EIF-C411.jpg


Zanim przejdziemy do tego, co najlepiej kupić z okazji Dnia Babci i Dziadka, pozwolimy sobie przypomnieć o jednej dość podstawowej zasadzie – przede wszystkim szczere życzenia i wspólne spędzenie czasu. Kombinacja tych dwóch rzeczy to najlepsze połączenie na Dzień Babci i Dzień Dziadka. Warto, by życzenia dla naszych najbliższych były szczere, a wspólny czas spędzony w miłej i rodzinnej atmosferze.

Możliwości na zaplanowanie tego dnia jest wiele – odwiedziny u dziadków, zaproszenie ich na uroczysty obiad lub kawę i ciasto czy wspólna wycieczka – wiele zależy tu od stylu życia, upodobań oraz możliwości zdrowotnych starszych osób. Dużo szkół i przedszkoli organizuje również specjalne występy artystyczne na Dzień Babci i Dziadka.

Prezenty na Dzień Babci i Dzień Dziadka to jedynie uzupełnienie tego, o czym pisaliśmy powyżej. Zatem co możemy kupić dla naszych najbliższych? To zależy przede wszystkim od tego, jaki mamy budżet i jakie zainteresowania mają nasi dziadkowie.

Większość wnuków planuje na Dzień Babci i Dziadka miłe niespodzianki dla swoich dziadków. Jeśli wiecie, co najbardziej lubią wasi dziadkowie, to wybór prezentu macie ułatwiony. Jeśli jednak nie bardzo się w tym orientujecie lub nie potraficie się zdecydować, proponujemy listę uniwersalnych prezentów z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka:

·  kwiaty doniczkowe – są one znacznie trwalsze niż cięte, dzięki czemu będą zdobiły mieszkanie dziadków przez długi czas. Wybierając odpowiednie gatunki roślin, można również skutecznie wpłynąć na ograniczenie smogu i poprawę jakości powietrza w pomieszczeniu.

·  wysokogatunkowa kawa lub herbata – wiele palarni oferuje samodzielnie przygotowywane mieszanki o różnych smakach, dzięki czemu można je dopasować do preferencji obdarowywanych osób. Wiele z nich posiada również efektowne, dekoracyjne opakowania.

·  kubki ze zdjęciem lub nadrukiem – świetnym uzupełnieniem smacznej kawy czy herbaty będzie kubek ceramiczny. Można ozdobić go nadrukiem z życzeniami, personalizowanym napisem w stylu “Najlepsza Babcia” lub zdjęcie wnuków.

·  album na zdjęcia – większość dziadków lubi kolekcjonować fotografie, dlatego elegancki i pojemny album bez wątpienia powinien znaleźć się na liście najlepszych prezentów. Można od razu umieścić w nim kilka najładniejszych wspólnych zdjęć. Ciekawym pomysłem jest także zamówienie gotowej fotoksiążki.

·  książki – dobra lektura może umilić wiele zimowych wieczorów. Przed jej wyborem warto zastanowić się, jaki gatunek literacki lubią dziadkowie. Ciekawy pomysł na prezent na Dzień Babci i Dzień Dziadka stanowi również czytnik e-booków.

·  kosmetyki i perfumy – dopasowany do wieku oraz potrzeb skóry krem ucieszy przede wszystkim Babcie, dziadkom natomiast z pewnością sprawi przyjemność ulubiony zapach.  

Ciekawym sposobem na celebrację Dnia Babci i Dnia Dziadka są także upominki stawiające na dobrą zabawę i budowanie pięknych, wspólnych wspomnień. Dobrym pomysłem mogę być więc:

  • bilety do kina lub do  teatru
  • voucher na weekendowy wypad do SPA
  • wspólna wycieczka

Dla najmłodszych wnuków, które jeszcze nie dysponują własnym budżetem na zakup prezentów na Dzień Babci i Dziadka, dobrym pomysłem będą upominki zrobione własnoręcznie – od tradycyjnych laurek rozpoczynając.

Co jeszcze mogą zrobić maluchy na Dzień Babci i Dziadka?

  • wazon wykonany z butelki
  • lampion ze słoika
  • kompozycja z suszonych kwiatów w antyramie
  • filcowe podstawki pod kubki

Mamy nadzieję, że któraś z naszych propozycji przypadła wam do gustu. A jeszcze ważniejsze – przypadnie do gustu waszym Babciom i Dziadkom.


Source link

Leave a Comment