imalopolska

najnowsze wiadomości

Kultura

Dzięki przełomowym technologiom Uniwersjada FISU w Chengdu przebiegała pod znakiem inteligentnych i ekologicznych rozwiązań

image_1_0.jpg


CHENGDU, Chiny, 11 sierpnia 2023 r. /PRNewswire/ — 31. Letnia Uniwersjada Międzynarodowej Federacji Sportu Uniwersyteckiego (FISU), która zakończyła się w Chengdu 8 sierpnia, zrobiła wrażenie na sportowcach i przedstawicielach władz z całego świata dzięki zastosowaniu przełomowych technologii w ciągu całego wydarzenia.

W duchu inteligentnych i ekologicznych rozwiązań podczas wydarzenia wykorzystano zaawansowane produkty z zastosowaniem takich technologii jak 5G, przetwarzanie w chmurze, sztuczna inteligencja i „szkło fotowoltaiczne”.

Turecki łucznik Samet Aku był pod wrażeniem robotów w wiosce Uniwersjady FISU. W restauracji chińskie potrawy dla międzynarodowych gości przygotowywał robot. Nieopodal kolejny robot przygotowywał napoje zgodnie z preferencjami klientów i podawał je, wykazując się precyzją. Ak powiedział, że innowacje uprzyjemniają jego codziennie czynności.

Uniwersjada FISU w Chengdu wprowadziła różne roboty asystujące sportowcom w treningach i codziennych czynnościach. Znalazły się wśród nich robot treningowy do tenisa stołowego, robot przygotowujący kawę i robot o wyglądzie pandy nawiązujący do Rongbao, maskotki wydarzenia.

Popularną atrakcją wśród sportowców była stacja jazdy autonomicznej.

Autonomiczny nowy pojazd elektryczny firmy Mogo AI, chińskiego start-upu z branży pojazdów autonomicznych, zapewniał sportowcom doświadczenie jazdy z zastosowaniem zaawansowanych technologii. Pojazdy, które działają w oparciu o zaawansowane czujniki, charakteryzują się percepcją o zasięgu 200 metrów bez martwych punktów.

Jimmy Ye, prezes Rady Sportu Uczelni Singapurskich, powiedział, że był pod szczególnym wrażeniem szerokich zastosowań technologii ekologicznych.

Podczas Uniwersjady FISU wykorzystano ponad 1300 autobusów i przeszło 1000 samochodów zasilanych nowymi źródłami energii; znalazły się wśród nich autobusy zasilane na wodór wyprodukowane w Chengdu.

W obiektach zastosowano nowe technologie, nowe źródła energii i innowacyjne materiały, aby uzyskać niskie emisje dwutlenku węgla, zwiększyć wydajność energetyczną i chronić środowisko.

Centrum Sportu Xindu Xiangcheng, obiekt, w którym odbywały się rozgrywki piłki wodnej, jest tego sztandarowym przykładem dzięki systemowi recyklingu deszczówki. System zbiera i oczyszcza deszczówkę, aby można było ją wykorzystać do ekologicznego utrzymania stadionu. System pozwala na obniżenie zużycia wody o 20% i zaoszczędzenie ponad 3000 ton metrycznych wody rocznie.

Obiekt do koszykówki w Parku Sportowym Fenghuangshan może się poszczycić nowoczesnym systemem obsługi, który potrafi określić liczbę osób w obiekcie w czasie rzeczywistym i na tej podstawie dostosowuje ustawienia klimatyzacji. System ogranicza zużycie energii do 15%.

Według statystyk ogłoszonych na konferencji prasowej Biura Nauki i Technologii w Chengdu podczas wydarzenia w ponad 30 obiektach zastosowano przeszło 170 zaawansowanych technologicznie produktów.

Zdjęcie – https://mma.prnewswire.com/media/2183982/image_1.jpg 

Źródło: Chengdu Science and Technology Bureau

KONTAKT:
Xu Li
e-mail: [email protected] 

Źródło informacji: PR Newswire

 


Source link

Leave a Comment