imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Dymisja wiceminister rozwoju. “Pani Kornecka powiedziała prawdę”

egh13fv3tay6n1orpxzi5rbu42u35fh7.png


Premier Mateusz Morawiecki podjął w środę decyzję o odwołaniu Anny Korneckiej (Porozumienie) z funkcji podsekretarza stanu w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii.

“Powodem jest zdecydowanie niezadowalające tempo prac nad kluczowymi projektami Polskiego Ładu w zakresie ułatwienia budowy domów 70m2 oraz zakupu mieszkań bez wkładu własnego” – napisał na Twitterze rzecznik rządu.

 

Kornecka podpadła również swoimi krytycznymi wypowiedziami o Polskim Ładzie. Według niej propozycje zawarte w dokumencie zaszkodzą wielu obywatelom.

 

ZOBACZ: Wiceminister o swojej koleżance z resortu: ona nie ma odpowiedniej wiedzy na temat Polskiego Ładu

 

– Wszystkie wyliczenia pokazują, że nawet najmniejsi podatnicy, którzy rozliczają się kartą podatkową, też na tych rozwiązaniach tracą – powiedziała. – Sprzeciwiamy się tak gwałtownej podwyżce podatków. PiS mówi, “tylko dla określonej grupy przedsiębiorców”. Nie, ta określona grupa przedsiębiorców świadczy usługi, sprzedaje towary każdemu Polakowi w naszym kraju. Nie ma na to naszej zgody – mówiła Kornecka.

 

Zapowiedziała, że Porozumienie nie poprze przepisów w proponowanym brzmieniu.

“To było uzgodnione”

Do sprawy odnieśli się goście “Debaty Dnia” w Polsat News.

 

– Trudno nie przypuszczać, że po takich słowach po prostu nastąpi dymisja. Myślę, że pani minister nie powiedziała tego z własnej woli, tylko było to uzgodnione i bardzo dokładnie przedyskutowane z premierem Jarosławem Gowinem, który uprzedził pewien ruch – powiedziała Karoliny Pawliczak z Lewicy.


Source link

Leave a Comment