imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Duda: Cieszymy się ze stacjonowania wojsk sojuszniczych w Polsce. Oby była to obecność stała!

arm-1200x630

Strona główna &gt Polska &gt Duda: Cieszymy się ze stacjonowania wojsk sojuszniczych w Polsce. Oby była to obecność stała! Duda: Cieszymy się ze stacjonowania wojsk sojuszniczych w Polsce. Oby była to obecność stała! AdRo203 Polska 3

– Ludzie wierzący powiedzą: Pan Bóg stanął w obronie Polski, wsparł polskich żołnierzy, Matka Najświętsza wsparła swoich chłopców, swoje dzieci po to, żeby mogli się obronić przed sowiecką czerwoną nawałą, po to, żeby mogli obronić wolność, obronić niepodległość, ale przede wszystkim obronić chrześcijaństwo i życie – mówił w swoim wystąpieniu podczas dzisiejszej defilady z okazji Dnia Wojska Polskiego prezydent RP, Andrzej Duda.

– Zwyciężyliśmy. Tak, my zwyciężyliśmy, my Polacy zwyciężyliśmy. Z dumą patrzymy dzisiaj na tamten czas. Z dumą patrzymy dzisiaj także na groby naszych pradziadków, którzy wtedy mężnie stawali w obronie Rzeczypospolitej, bo Polska miała milionową armię złożoną w głównej mierze z ochotników – dodał. – Dzisiaj chylimy czoła przed tamtymi bohaterami, chylimy czoła przed żyjącymi jeszcze weteranami II wojny światowej, którzy są tutaj z nami dzisiaj. Chylimy czoła przed obrońcami ojczyzny. Chylimy czoła przed wszystkimi tymi, którzy z bronią walczyli o wolność, o niepodległość, o to byśmy mogli żyć w naszym suwerennym, niepodległym kraju Rzeczypospolitej Polskiej.

Podziękował następnie żołnierzom Wojska Polskiego za ich „służbę, trud, wielką odpowiedzialność, jaką przyjmujecie na siebie, za bezpieczeństwo naszej ojczyzny, za nasze bezpieczeństwo. Prezydent Duda uznał jednak, zze polska armia sama sobie nie poradzi.

Cieszymy się ze stacjonowania wojsk sojuszniczych w Polsce, z silnej obecności armii USA, ale chcielibyśmy, by była to obecność stała, jest ona nam potrzebna, bo pokaz siły sojuszniczej odstrasza każdego potencjalnego napastnika – dodał Andrzej Duda.

Za: http://dzienniknarodowy.pl/duda-cieszymy-sie-ze-stacjonowania-wojsk-sojuszniczych-polsce-oby-byla-obecnosc-stala-wideo/

Data publikacji: 15.08.2018


Read the full article – wolna-polska.pl

Leave a Comment