imalopolska

najnowsze wiadomości

Świat

Dubaj: Pożar wieżowca w pobliżu najwyższego budynku na świecie [WIDEO]

9x62idok6vzomfm6o35vh4v26nb9poei.jpg


W nocy w centrum Dubaju stanął w ogniu 35-piętrowy wieżowiec. Obok znajduje się Burdż Chalifa, najwyższy budynek na świecie.

Pożar wybuchł w nocy z niedzieli na poniedziałek w centrum Dubaju, niedaleko Burdż Chalifa – najwyższego budynku na świecie. Ogień szybko zajął 35-piętrowy wieżowiec będący częścią kompleksu 8 Boulevard Walk

 

ZOBACZ: Autonomiczny latający samochód XPeng X2 na niebie nad Dubajem

Do sieci trafiły nagrania, na których widać stojący w płomieniach budynek. 

 

 

Pożar szybko się rozprzestrzenił 

Jak podaje serwis thenationalnews.com na miejsce szybko przyjechali strażacy i ekipy ratunkowe. Mieszkańcy zostali ewakuowani. Nad ranem służbom udało się ugasić pożar, jednak znaczna część fasady została zwęglona.  

 

ZOBACZ: Europejscy politycy chcą ukarać Zjednoczone Emiraty Arabskie. “Bezpieczna przystań dla oligarchów”

Serwis powołuje się na świadków, którzy twierdzą, że pożar wybuchł na jednym z niższych pięter, prawdopodobnie na czwartym, a następnie szybko się rozprzestrzenił. Na ziemię zaczęły spadać kawałki gruzu. 

Na razie nie ma informacji, czy ktoś ucierpiał w wyniku pożaru. 

Seria pożarów w Dubaju 

To nie pierwszy taki incydent w największym mieście Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Szeroko komentowany był m.in. pożar, który wybuchł w sylwestra 2015 roku w ekskluzywnym hotelu w pobliżu Burdż Chalifa.

 

Seria pożarów w dubajskich wieżowcach wywołała dyskusję na temat okładzin i materiałów łatwopalnych powszechnie używanych w tamtejszych hotelach. 

adn/ml/ Polsatnews.pl

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment