imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Dr.Hubert Czerniak krytykował szczepionki, zawieszono go w prawach wykonywania zawodu

hubert-czerniak-1200x630

Strona główna > Polska > Dr.Hubert Czerniak krytykował szczepionki, zawieszono go w prawach wykonywania zawodu Dr.Hubert Czerniak krytykował szczepionki, zawieszono go w prawach wykonywania zawodu Michal Polska 0

Zakończyło się postępowanie w Okręgowym Sądzie Lekarskim w Łodzi, uznano, że Hubert Czerniak, lekarz z Opoczna, mający wielu zwolenników wśród antyszczepionkowców, popełnił przewinienie zawodowe, bo szerzył postawy antyzdrowotne.

Dr.Czerniak przekonywał, że szczepionki są szkodliwe dla dzieci i mówił, że… polski naród padł ofiarą medycznego spisku mającego na celu osłabienie go. – Działania Czerniaka są one niezgodne z przepisami kodeksu etyki lekarskiej, które zobowiązują lekarzy do postępowania zgodnie z aktualnie obowiązującą wiedzą medyczną – powiedziała Justyna Kowalewska, rzeczniczka Okręgowej Izby Lekarskiej w Łodzi, w rozmowie z „Gazetą Wyborczą”. – Sąd wymierzył lekarzowi karę zawieszenia prawa wykonywania zawodu na rok – dodała Kowalewska.

Postępowanie wszczęto po serii publicznych wypowiedzi, w których lekarz krytykował obowiązujący kalendarz szczepień.

Lekarz-antyszczepionkowiec wielokrotnie przekonywał, że szczepionki są szkodliwe dla dzieci i mówił, że… polski naród padł ofiarą medycznego spisku mającego na celu osłabienie go.

– Jest przygotowywane wszystko, żeby Polaków wynarodowić. Chore dzieci nie będą stanowiły mocnego kręgosłupa narodowego. Skąd się biorą te autystyczne dzieci? – pytał Czerniak, sugerując, że to przez stosowanie szczepionek. – Musimy zdobywać doświadczenie, którego nie dostaniemy na uczelni, bo programy uczelniane są spacyfikowane przez koncerny – przekonywał Czerniak.

Wyrok jest nieprawomocny, dr. Czerniak zapowiedział odwołanie się.

O sprawie poinformowały także „Dziennik Łódzki” i TVP Info.

źródło: https://www.termedia.pl Michal

„Jedyną rzeczą potrzebną złu do zwycięstwa jest bierność dobrych ludzi” – Edmund Burke

Dr. Hubert Czerniak
Read the full article – wolna-polska.pl

Leave a Comment