imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Donald Tusk pojawił się w Sejmie. Zamieszanie na sali plenarnej

2kik2baudxapu1j42mbh97k1oayf99u5.jpg


Moment, gdy były przewodniczący Rady Europejskiej pojawił się w Sejmie wywołał ogromne poruszenie wśród poselskich ław. Część sali przyjęła wizytę szefa Platformy Obywatelskiej salwą braw.

 

W tym samym momencie, ze strony zajmowanej przez przedstawicieli Zjednoczonej Prawicy, słychać było okrzyki “Do Berlina, do Berlina”.

 

WIDEO: Donald Tusk wszedł na salę sejmową w trakcie posiedzenia

Borys Budka: Głosowanie nad haniebną, bolszewicką ustawą

W momencie, gdy były premier przebywał już na sali, na mównicy pojawił się poseł Borys Budka, który wniósł wniosek o 15-minutową przerwę. Polityk Platformy Obywatelskiej zaproponował, aby w jej trakcie doszło do spotkania Jarosława Kaczyńskiego z Donaldem Tuskiem.

 

– Ta przerwa to propozycja dla pana prezesa Kaczyńskiego, żeby nie chował się tam z tyłu, tylko wyszedł i porozmawiał w normalnej rozmowie – przekonywał.

 

– Ta ustawa to wielkie tchórzostwo Kaczyńskiego, który chce wyeliminować największego rywala – dodał.

 

WIDEO: Borys Budka apeluje o spotkanie Kaczyńskiego z Tuskiem

Z wnioskiem przeciwnym wystąpił polityk Prawa i Sprawiedliwości Łukasz Schreiber, który przekonywał, że komisja nie jest skierowana przeciwko komukolwiek.

 

– Zarzucać prezesowi Kaczyńskiemu tchórzostwo to tylko wy możecie, to jest niegodne. I mamy swój apel: nie bójcie się – stwierdził.

 

WIDEO: Łukasz Schreiber apeluje do opozycji: Nie bójcie się

 

mjo/dsk/ Polsatnews.pl

Czytaj więcej


Source link

Leave a Comment