imalopolska

najnowsze wiadomości

Zdrowie

Do 30 listopada trwa konkurs „Wiem jak w banku. Wszystko o pieniądzu”. Zachęcamy do udziału!

DOC.20211115.40850232.pap_20211007_151.jpg


Logo Narodowego Banku Polskiego w centrali NBP w Warszawie, fot. PAP/Rafał Guz

Jeszcze tylko dwa tygodnie pozostało do końca terminu przyjmowania prac w konkursie „Wiem jak w banku. Wszystko o pieniądzu”, który przeznaczony jest dla uczniów i dorosłych pracującymi z dziećmi. Do laureatów trafi ogółem ponad 10 tys. zł. Wśród uczestników losujemy też dodatkowe nagrody!

W listopadzie zamierzamy rozlosować słuchawki bezprzewodowe. W październiku były to głośniki bezprzewodowe, które otrzymali: Karolina W. z Sosnowca oraz uczniowie IIe i IIIc klasy Niepublicznej Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy w Puławach.

Na zgłoszenia do konkursu „Wiem jak w banku. Wszystko o pieniądzu” czekamy do 30 listopada. Oczekujemy na prace, które najlepiej zaprezentują zagadnienia związane z obrotem gotówkowym i bezgotówkowym oraz rolą Narodowego Banku Polskiego w tym zakresie.

Uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych oraz uczniowie liceów i techników na konkurs mogą nadsyłać filmy (nie dłuższe niż 10 minut), audycje, prezentacje, wypowiedzi pisemne, gry terenowe, gry planszowe, aplikacji, plakaty czy wystawy informacyjne do szkolnych gablot.

Natomiast  dorośli pracujący z dziećmi i młodzieżą powinni przygotować pracę w formie umożliwiającej jej wykorzystanie w czasie zajęć. Może to być np. scenariusz lekcji czy autorskie materiały dydaktyczne.

W grudniu nadesłane prace oceni pod względem merytorycznym pięcioosobowe jury. Następnie zostaną wyłonione po trzy najlepsze w każdej kategorii wiekowej.

Uczniowie szkół podstawowych za zajęcie I miejsca mogą liczyć na 1000 zł, II miejsca na 750 zł, a III miejsca na 500 zł. W kategorii dla uczniów szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych nagroda za I miejsce to 1500 zł, II miejsce – 1200 zł, III miejsce – 750 zł. Dorosłym pracującym z dziećmi przyznamy za I miejsce – 2000 zł, za II miejsce – 1500 zł, a za III miejsce – 1000 zł. W sumie do laureatów trafi ponad 10 tys. zł.

„Wiem jak w banku. Wszystko o pieniądzu” to projekt realizowany przez Polską Agencję Prasową  we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.

Prosimy o nadsyłanie swoich prac na adres mailowy: [email protected].

Źródło informacji: Serwis Samorządowy PAP

 


Source link

Leave a Comment