imalopolska

najnowsze wiadomości

Świat

Dmitrij Miedwiediew: Wrogowie nie liczą się z życiem żołnierzy i cywilów

000GBWGQBIOXOLWS-C429.jpg


Były prezydent i były premier Rosji Dmitrij Miedwiediew opublikował wpis w Telegramie, w którym poruszył temat “trudnej codzienności i bardzo trudnych decyzji wojskowych”.

“Rosja odzyskuje i będzie odzyskiwać rosyjskie ziemie. Ten proces będzie trwał” – zapewnia Miedwiediew. Dalej pisze, iż to “Rosja kształtuje przyszły porządek świata”, a nie “Wielka Brytania czy ciemny Kijów”.

“Rosja prowadzi działania bojowe, starając się w jak największym stopniu ratować życie naszych żołnierzy i ludności cywilnej. Nasi wrogowie nie liczą się z życiem swoich żołnierzy i cywilów. To ogromna moralna różnica między nami” – twierdzi polityk.

Przypomnijmy, że rosyjscy żołnierze odpowiadają za zbrodnie wojenne między innymi w podkijowskiej Buczy i Irpieniu. W ostatnim czasie terroryzowali ludność cywilną, niszcząc krytyczną, cywilną infrastrukturę energetyczną.

“Rosja z powodów oczywistych dla wszystkich rozsądnych ludzi nie wykorzystała jeszcze całego swojego arsenału możliwych środków rażenia. I nie uderzyła we wszystkie możliwe cele wroga. Nie tylko z naszej wrodzonej, ludzkiej życzliwości. Wszystko ma swój czas” – stwierdził Miedwiediew.

“Tylko jedność, codzienna ciężka praca i najwyższe morale mogą zapewnić krajowi zwycięstwo” – apelował, podsumowując swój wywód.
Source link

Leave a Comment