imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Długoterminowa prognoza pogody Polsat News. Dużo słońca i chłodne powietrze znad morza

x2bde5jsxvutkkq6214ubja9wx9cuiiq.png


Chociaż pogoda w czerwcu zapowiada się obiecująco, czeka nas jedno gwałtowne załamanie pogody. W najbliższych dniach mieszkańcy niektórych województw muszą uważać także na przymrozki. Który tydzień będzie najgorętszy, a kiedy spodziewać się deszczu? O tym w długoterminowej prognozie pogody Polsat News.

Dociera do nas powietrze chłodne, znad Atlantyku. W wyżu tworzy się inwersja, odwrócenie temperatur. Chmury deszczowe się nie wypiętrzają, ale powietrze jest chłodne.

Pogoda na weekend

Nadchodząca noc przyniesie obniżenie temperatur, a na wschodzie przywieje więcej chmur, jednak deszczu na razie nie musimy się obawiać. Mogą pojawić się też przymrozki, ale na drogach będą raczej dobre warunki.

 

Aktualnie najcieplej jest w Opolu – tam notujemy już ponad 18°C. Chłodniej jest w północnej Polsce, w Elblągu temperatura przekroczyła jedynie 12°C.

 

Niedziela zapowiada się słonecznie, jednak termometry wskażą maksymalnie 22 stopnie Celsjusza. Od poniedziałku ocieplenie. Z południa napłyną ciepłe i wilgotne masy powietrza znad Morza Śródziemnego, co może zwiastować pierwsze letnie burze.

Jaka pogoda w czerwcu w Polsce? Pogoda na Boże Ciało i długi weekend

Długi weekend zbliża się wielkimi krokami. Nad Polską będzie spore zachmurzenie, mogą pojawić się także przelotne opady deszczu. Z północy napłynie kolejna chłodniejsza masa powietrza.

W Boże Ciało nieco pogodniej, jednak wciąż będzie ryzyko opadów na wschodzie kraju. W piątek i sobotę zachmurzenie z rozpogodzeniami, a w niedzielę czeka nas pogodna aura.

 

WIDEO: Jak pogoda będzie w czerwcu? 

 

 

Kolejne dni zapowiadają się dość sucho, modele meteorologiczne wskazują na możliwość opadów i burz dopiero we wtorek lub środę.

 

 

Polsat News


 

Czerwiec wygląda jednak obiecująco. Temperatury w ciągu dnia będą wahać się między 22 a 28 stopniami Celsjusza. Wyjątkiem będzie czwartek 15 czerwca, kiedy to nastąpi wyraźne załamanie pogody. Zaledwie 19 stopni, chmury i możliwość wystąpienia opadów.

nb/bas/polsatnews.pl

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment