imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Dla Dudy Holokaust to część „narodowej pamięci”

duda

Strona główna > Polska > Dla Dudy Holokaust to część „narodowej pamięci” Dla Dudy Holokaust to część „narodowej pamięci” Jerzy Ulicki-Rek Polska 2

Prezydent Andrzej Duda udzielając wywiadu najpoczytniejszej izraelskiej gazecie jednoznacznie stwierdził, że z powodu wydarzeń mających miejsce podczas II wojny światowej „Holokaust to część naszej narodowej pamięci”. Ponadto nie omieszkał on zaprosić Żydów do odwiedzenia Polski i kontrowersyjnego Muzeum Żydów Polskich POLIN.

Głowa państwa była przepytywana przez dziennikarzy „Israel Hayom” czyli dostępnej za darmo i najbardziej poczytnej gazety w państwie syjonistycznym. Odnosząc się do 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej Duda podkreślił, że do dzisiaj mamy do czynienia z negatywnymi skutkami tego konfliktu, ponieważ Polakom daleko do zamożności zachodnioeuropejskich społeczeństw.

Wydaje się jednak, że prezydenta najbardziej martwi fakt, iż w trakcie II wojny światowej doszło do Holokaustu. Jego zdaniem jest on bowiem „elementem naszej narodowej pamięci”, ponieważ „Żydzi i Polacy pokojowo współistnieli przez 1000 lat wspólnej historii, należeli do jednego narodu”, zaś „kultura żydowska była częścią polskiej”.

Duda chętnie widziałby wycieczki Izraelczyków i innych społeczności żydowskich, które miałyby odwiedzać Polskę, a przede wszystkim kontrowersyjne Muzeum Żydów Polskich POLIN. „Chciałbym, aby młodzi ludzie w Izraelu byli świadomi tej długiej historii i wiedzieli, że Polska była miejscem, w którym wielu Żydów znalazło spokojne miejsce do życia. „Polin” oznacza miejsce, w którym można odpocząć” – dodała głowa państwa.

Na podstawie: israelhayom.com, polskieradio24.pl.

Za: http://autonom.pl/?p=27802 2.09.2019 Jerzy Ulicki-Rek

https://www.polskawalczaca.com/

andrzej dudaIII RPPolinPolska neokolonią syjonizmuPolska pod żydowską okupacją
Read the full article – wolna-polska.pl

Leave a Comment