imalopolska

najnowsze wiadomości

Zdrowie

Dietetyk online. Czemu warto skorzystać z tej formy pomocy? – Wolna Polska – Wiadomości

29aa62053a5dc7744b0f9be154db093f


Tempo życia we współczesnym świecie niestety nie ułatwia zadbania o swoje zdrowie. Coraz więcej osób wykonuje pracę siedzącą, a wydłużające się godziny spędzane w biurze skutecznie utrudniają nam wykonanie treningu lub nawet zwykłego spaceru po parku lub krótkiej wycieczki rower, nie wspominając już o wyjściu na basen. Co gorsza, przytłoczeni codziennymi obowiązkami nie zawsze znajdujemy czas na to, by samodzielnie przygotować zdrowe, zbilansowane posiłki. Sięgamy więc po gotowe dania i przekąski, często też jadając na mieście, wybierając zwykle kaloryczne i niezaspokajające naszych podstawowych potrzeb potrawy. Efekt? Postępująca epidemia otyłości i towarzyszących jej chorób.

  1. Dietetyk online. Czemu warto skorzystać z jego usług?

  2. Dieta online. Na czym polega współpraca z dietetykiem?

Dietetyk online. Czemu warto skorzystać z jego usług?

W przypadku sporej nadwagi samodzielne zrzucenie zbędnych kilogramów może okazać się dużym wyzwaniem. Nie tylko ze względu na ogromną dozę samozaparcia, która jest niezbędna do osiągnięcia upragnionych celów. Równie ważna jest bowiem fachowa wiedza z zakresu dietetyki. Tylko dzięki niej uda nam się ułożyć jadłospis, który dostarczy nam pożywnych, sytych posiłków (to sprawi, że nie będziemy czuli potrzeby podjadania), będących źródłem wszystkich niezbędnych składników odżywczych, a przy okazji pozwalających nam schudnąć. Dlatego przy planowaniu diety warto skorzystać z pomocy specjalisty. Dietetyk online to rozwiązanie pozwalające nam na uzyskanie wsparcia bez wychodzenia z domu. To z kolei ma ogromne znaczenie w czasie pandemii oraz dla pacjentów mieszkających w miejscowościach, w których nie działają stacjonarne poradnie.

Dieta online. Na czym polega współpraca z dietetykiem?

Ułożenie diety odpowiedniej dla danego pacjenta poprzedzają konsultacje, prowadzone na przykład za pośrednictwem poczty elektronicznej, komunikatorów internetowych, telefonicznie lub na stronie https://www.dietetykwszczecinie.pl/diety.html. Dzięki nim dietetyk może poznać nasze potrzeby i upodobania, co pomoże mu stworzyć skuteczną, wygodną i bezpieczną dietę online. Jadłospis na każdy dzień, spis potrzebnych produktów oraz inne cenne wskazówki dietetyczne prześle do nas przez internet, a w razie jakichkolwiek problemów lub wątpliwości będzie wciąż pozostawał do naszej dyspozycji. Jak widać, poza sposobem kontaktowania się dietetyka z pacjentem, ta forma współpracy nie różni się od tej, którą znamy ze stacjonarnych gabinetów. Jest też równie skuteczna, co potwierdza doświadczenie pacjentów, którzy już skorzystali z tej metody terapii.

 


Source link

Leave a Comment