imalopolska

najnowsze wiadomości

Sport

Diamentowa Liga: Rekord Polski Lewandowskiego w biegu na milę

kv1wvspckne92u57kjby8itc33yqycy5.jpg


Marcin Lewandowski czasem 3.49,11 poprawił o ponad trzy sekundy własny rekord Polski w biegu na milę podczas mityngu Diamentowej Ligi w Oslo. Ten wynik dał mu drugie miejsce, przegrał jedynie z Australijczykiem Stewartem McSweynem – 3.48,37.

Dystans jednej mili nie jest często rozgrywany, ale jest – jak podkreśla sam Lewandowski – doskonałym treningiem przed rywalizacją w jego koronnej konkurencji 1500 m. Jego czwartkowy rezultat jest dobrym prognostykiem przed igrzyskami w Tokio, gdzie Polak marzy o medalu olimpijskim.

ZOBACZ TAKŻE: Drugie miejsce Andrejczyk w Oslo

 

Wcześniej drugie miejsce zajęła też Maria Andrejczyk w konkursie oszczepniczek, ale uzyskała najlepszy wynik – 62,67. Rekordzistka kraju jeszcze niedawno leczyła kontuzję, miała długą przerwę i ten rezultat w kontekście walki o medal olimpijski jest bardzo ważny.

 

W mityngach tego najbardziej prestiżowego cyklu ustalono, że ostatnia kolejka w konkurencjach technicznych wyłania zwycięzcę. Andrejczyk w zawodach rzuciła 62,67, ale w piątej próbie. W ostatniej uzyskała 60,35, a lepsza od niej była wówczas Niemka Christin Hussong – 60,95 i to ona została uznana triumfatorką.


PI, PAP

Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.


Source link

Leave a Comment