imalopolska

najnowsze wiadomości

Zdrowie

Deski parkietowe – drewno na podłogę – Wolna Polska – Wiadomości

keith-misner-h0vxgz5tyxa-unsplash-1200x630.jpg


Podłoga wykonana z naturalnego drewna jest nie tylko piękna, lecz również trwała, zdrowa i wygodna w codziennym użytkowaniu. Może być wspaniałym dopełnieniem wielu wnętrz!

Aktualnie deski podłogowe nie są już tak popularne jak przed laty, gdy były one jednym z głównych materiałów wykończeniowych. Teraz klienci coraz częściej zwracają się w kierunku tańszych i łatwiejszych w montażu paneli laminowanych czy wykładzin. W sprzedaży można jednak znaleźć nadal piękne deski parkietowe, które pozwalają na stworzenie zachwycających podłóg we wnętrzach.

Podłoga z drewna rodzimego i egzotycznego

Do produkcji desek podłogowych z naturalnego drewna stosuje się drewno gatunków rodzimych oraz egzotycznych. Wśród najbardziej popularnych desek parkietowych znajdują się:

  • deski podłogowe dębowe
  • deski podłogowe jesionowe
  • deski podłogowe bukowe
  • deski podłogowe egzotyczne – merbau, jatobe, sapele, wenge i inne

Konkretne gatunki drewna nie tylko różnią się pomiędzy sobą wyglądem, lecz także swoimi właściwościami. Podłogi egzotyczne ze względu na większą zawartość naturalnych wosków i olejów w drewnie nadają się też do wnętrz, w których panuje wilgoć, na przykład do łazienek. Ponadto deski parkietowe mogą być wykańczane na różne sposoby, na przykład szczotkowane, fazowane.

Deski podłogowe – lite czy warstwowe?

Producenci podłóg drewnianych oferują je w wielu wariantach do wyboru. Do dyspozycji są:

  • podłogi z desek litych
  • podłogi z desek warstwowych

Deski lite to deski w całości wykonane z jednego gatunku drewna. Mogą mieć postać długich desek lub mniejszych deszczułek do układania parkietu. Mogą być klejone lub układane na legarach, co jednak wymusza bardziej złożone prace montażowe. Tak układa się także deski tarasowe Bielsko to jedno z miast, gdzie można je kupić. Wygodniejsze w układaniu są podłogi z desek warstwowych. Są to deski wyprodukowane z kilku gatunków drewna. Najczęściej są lakierowane lub olejowane, dlatego nie wymagają dodatkowego wykańczania i są od razu gotowe do użytkowania. Jeśli zatem myślisz o wykończeniu podłogi drewnem, sprawdź dostępne deski parkietowe i wybierz najlepszy wariant do swojego domu!

 


Source link

Leave a Comment