imalopolska

najnowsze wiadomości

Kultura

“Design Dream. Pojedynek na wnętrza”. Nowy program w Polsacie

3xyve9797zjiu94rkz3zphk56wvgvgmq.jpg


Słoneczna pogoda zachęca do spacerów, ale przez pandemię nadal sporo czasu spędzamy w domach. Dziś to często już zupełnie inne przestrzenie niż jeszcze rok temu. Remonty, przemeblowania, zmiany wystroju – mieszkania stały się wielofunkcyjne.

 

– Zmiany w przestrzeni są nie tylko wymuszone zmianami zawodowymi czy koncentracją na dzieciach, ale i potrzebą zwiększenia komfortu – mówi dr Leszek Mellibruda, psycholog społeczny z Wyższej Szkoły Handlowej w Radomiu.

 

Rywalizacja projektantów

 

“Design Dream. Pojedynek na wnętrza” to nowy format Telewizji Polsat, w którym sześciu zdolnych projektantów wnętrz rywalizować będzie o wyjątkową nagrodę pieniężną oraz tytuł najlepszego projektanta programu. W roli gospodyni programu wystąpi Anna Wyszkoni – jedna z najbardziej cenionych wokalistek na polskiej scenie muzycznej.

 

– Nasi projektanci tworzą wnętrza dla różnych rodzin. Projektują od kuchni po pokój dziecięcy – mówi Wyszkoni.

 

Jakub Szczęsny, juror programu zauważa, że “do zbyt małych, polskich wnętrz musimy włożyć różne funkcje oraz pogodzić różnych użytkowników”.

 

ZOBACZ: “Kabaret na żywo. Klinika Skeczów Męczących”. Nowa seria w Polsacie

 

Każdy projekt to prawdziwa walka z czasem. Projektanci muszą trafić nie tylko w gust domowników, ale i wymagającego jury. Anna Cybulska – również jurorka – dodaje, że najważniejszym jest pokazanie, że “remonty nie są tak straszne, jak nam się wydają”. – Jedną przestrzeń można urządzić na wiele sposobów – podkreśla.

 

W każdym odcinku “Design Dream. Pojedynek na wnętrza” na uczestników czekać będzie zadanie polegające na stworzeniu projektu pomieszczenia jak najbardziej dopasowanego, pod względem funkcji i stylu, do wymagań bohaterów danego epizodu.

 

WIDEO: “Design Dream. Pojedynek na wnętrza” – nowy program w Polsacie

  

Odpowiedź na zmiany w życiu bohaterów

 

Projekty mają być odpowiedzią na zmiany, które zachodzą w życiu bohaterów i na ich nowe potrzeby. Poszczególne aranżacje powstaną w specjalnych boksach – kopiach projektowanego wnętrza. Projektanci będą musieli wykazać się kreatywnością, stylem i co najważniejsze, trafić w gust domowników oraz dwuosobowego jury.

 

ZOBACZ: “Komisarz Mama”. Nowy serial Polsatu

 

Zwycięski projekt nie zostanie tylko w sferze marzeń. – Będzie on częścią codzienności jednej z polskich rodzin. Nie lada nagroda czeka też na najlepszego projektanta – zapowiada Szczęsny.

 

Walczą oni o tytuł najlepszego projektanta programu i 100 tys. złotych. “Design Dream. Pojedynek na wnętrza” od niedzieli 7 marca o 17:40 w Polsacie.

ac/ Polsat News

Czytaj więcej


Source link

Leave a Comment