imalopolska

najnowsze wiadomości

Sport

Deles – lider w sektorze opakowań, otworzył lokalizację w Gorzowie Wielkopolskim

1_29.jpg


Nowa siedziba w Gorzowie Wielkopolskim to ponad 100 miejsc pracy i 7 tys. metrów kwadratowych powierzchni. Jak zapowiada włoski zarząd firmy – to dopiero początek: docelowo Deles chce zatrudnić dwa razy więcej pracowników.

Firma już zainwestowała w Polsce ponad 20 milionów euro. Od lat z powodzeniem działa na rynku Polskim z siedzibą w Łodzi, gdzie znajduje się Polski zarząd spółki. We wtorek 7 lutego 2023 r. Grupa Deles zainaugurowała swoją działalność w Gorzowie Wielkopolskim. Tym samym w Polsce spółka zatrudniać będzie 300 osób i zarządzać 30 tysiącami metrów kwadratowych.

Deles to włoska firma międzynarodowa na rynku rozwiązań systemów opakowaniowych, to ponad 800 pracowników i oddziały zlokalizowane w Unii Europejskiej oferujące klientom wsparcie w zakresie dostaw usług zorientowanych wokół nowoczesnych rozwiązań opakowaniowych. Jako jedyna firma działa w oparciu o unikalny schemat OneSource (w skrócie OneS), z własnym działem badań i rozwoju, zintegrowaną logistyką i usługami oraz automatyzacją systemów opakowania. Nowoczesne laboratorium Deles Lab posiada certyfikat ISTA (International Safe Transit Association). Grupa ściśle współpracuje z uczelniami wyższymi we wszystkich krajach, w których prowadzi operacje.

„Jestem szczególnie dumny z inauguracji trzeciej fabryki Deles w Polsce. Już od przyjazdu do kraju w 2015 roku zetknęliśmy się z fantastycznymi ludźmi i profesjonalistami różnych narodowości, nie tylko polskich, z którymi dzielimy nasze najgłębsze wartości korporacyjne i perspektywy rozwoju grupy. Wraz z Gorzowem jeszcze bardziej wzmacniamy naszą obecność na polskim rynku” – mówi Stefano Scaroni prezes Deles Group.

Deles jest obecny w wielu branżach: w technologiach informatycznych, oświetlenia, AGD, serwisach logistycznych, dystrybucji części zamiennych, opakowaniach zwrotnych, procesach przywracania opakowań do ponownego obrotu (reverse logistics), branży telewizyjnej, przemyśle lekkim, np. systemy ochronne dla przewodów optycznych, branży luxury, dostarcza także zaawansowane rozwiązania wysokotechnologiczne w zakresie automatyzacji procesów pakowania.

„Nasza oferta to projektowanie nowoczesnych rozwiązań biznesowych i relacji z naszymi partnerami. Działamy wg bardzo prostych, ale niezwykle istotnych zasad: budujemy relacje partnerskie, długoterminowe, a nie linie komunikacji dostawca – klient” – mówi Paweł Lis, dyrektor generalny Deles Polska.

Deles:

W 2015 roku, w odpowiedzi na prośbę Grupy Dell, drugim największym rynkiem Deles stała się Polska, gdzie uruchomiono pierwsze operacje, a w 2016 otwarto lokalne centrum produkcyjno-logistyczne wraz towarzyszącym im zespołem konstruktorów R&D. Od tej chwili firma Deles zaczęła rozwijać się nie tylko na terenie kraju, ale także obsługiwać inne międzynarodowe branże.

Grupa, w swojej strategii, przykłada niezwykłą wagę do ochrony środowiska. W ciągu 4 lat zredukowała ilość wytwarzanych odpadów produkcyjnych o 70%. Zmniejszyła emisje CO2 wytwarzanego przez środki transportu – pracuje bowiem w oparciu o logikę krótkiego łańcucha klient – dostawca, która pozwala również okresowo kierować odpady z obróbki do procesu recyklingu dostawcy. DELES nie zwalnia tempa – w 2023 ma ambicję uzyskania certyfikatu B-Corp (Benefit Company). Rok 2023 dla Grupy to również rok inwestycji w kolejne rynki – Deles planuje ekspansję w Ameryce Północnej oraz Środkowej. Będzie to niezwykłe wyzwanie dla wszystkich zespołów, również dla pracowników w Polsce. Więcej na www.delesgroup.com.

KONTAKT:

Kamila Sobierajska

Executive Assistant to the General Manager

e-mail: [email protected]

tel. +48 726 725 022

Źródło informacji: Deles

 


Source link

Leave a Comment