imalopolska

najnowsze wiadomości

Zdrowie

Darowizna rzeczowa SWISS KRONO dla szpitala w Poznaniu

36209832_Swiss_Krono_dla_ORSK_21_05_2020_6_crop_300x168_5ae1c7c9_CPO.JPG


Darowizna, przekazana szpitalowi w Poznaniu to płyty SWISSCDF przeznaczone na wykonanie ścianek działowych oraz płyty wiórowe laminowane przeznaczone na wykonanie mebli, o całkowitej wartości ponad 50 tysięcy złotych. Jest to kolejne już charytatywne działanie SWISS KRONO na rzecz polskich szpitali. Łączna suma przekazanych przez spółkę na ten cel środków osiągnęła w tym roku w całej Polsce ponad pół miliona złotych.

„W tym roku wsparliśmy już finansowo lub rzeczowo kilka polskich szpitali z województwa lubuskiego m.in. 105 Kresowy Szpital Wojewódzki i Szpital na Wyspie z Żar, Wysokospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wielkopolskim i Wojewódzki Szpital Kliniczny w Zielonej Górze. Znaczna część tego wsparcia wykorzystana została bezpośrednio na walką z koronawirusem. Zdajemy sobie jednak sprawę z tego, że w potrzebie są także inne obszary medycyny. W trakcie ustaleń z Uniwersytetem Medycznym w Poznaniu zdecydowaliśmy, że rzeczowa pomoc zostanie przekazana dla uniwersyteckiego szpitala Ortopedyczno-Rehabilitacyjnego. Jest to kolejny krok naszych działań w walce z pandemią SARS-CoV-2 i wsparciem tych, którzy stoją na jej pierwszej linii” – mówi Maciej Karnicki, prezes SWISS KRONO Sp. Z o.o.

SWISS KRONO w ubiegłych latach wielokrotnie wspierało szpitale, szczególnie w województwie lubuskim, w którym ma siedzibę. Ze względu na sytuację epidemiczną w Polsce w tym roku pomoc ta została radykalnie zwiększona i przekroczyła granice macierzystego województwa.

KONTAKT:

Jarosław Masina, rzecznik prasowy

e-mail: [email protected]


Source link

Leave a Comment