imalopolska

najnowsze wiadomości

Zdrowie

Dane ws bezpieczeństwa dziecięcych szczepionek ukrywane przez rządowych urzędników

a-52

Strona główna &gt Zdrowie &gt Dane ws bezpieczeństwa dziecięcych szczepionek ukrywane przez rządowych urzędników Dane ws bezpieczeństwa dziecięcych szczepionek ukrywane przez rządowych urzędników a303 Zdrowie

(NaturalHealth365) Wyszło na jaw, że Public Health England (PHE), główna agencja United Kingdom Department of Health and Social Care agency / Min. Zdrowia i Opieki Społecznej, zaniedbała upublicznienie / make public wyników 3 badań klinicznych oceniających bezpieczeństwo i skuteczność dziecięcych szczepionek. (O, zastanawiam się – dlaczego)

Jeśli czytasz od jakiegoś czasu NaturalHealth365 – to jestem pewna, że znasz odpowiedź na to pytanie.

I żeby było jasne: fiasko tej grupy w opublikowaniu wyników nowych prób dla EU Clinical Trials Register / Rejestr Prób Klinicznych UE (EUCTR) naruszyło prawo. W wyniku tego to zaniedbanie uniemożliwia opinii publicznej, lekarzom i społeczności naukowej zbadanie rezultatów.

Czy rządowe agencje „zdrowia” naprawdę dbają o bezpieczeństwo publiczne?

PHE oskarżono o naruszenie zaufania konsumentów, które nazwano „niezrozumiałym”. Rodzice którzy zgodzili się na udział swoich dzieci w badaniu jak i ci którzy decydują się na podanie szczepionek później, też zasługują na coś lepszego.

EUCTR założono w 2011 w wyraźnym celu udostępniania opinii publicznej danych dotyczących prób klinicznych dla leków i terapii. Ustanowiła go European Medicines Agency (EMA) / Europejska Agencja Leków w UE.

Przedstawicielka EMA, Lise Murphy, stwierdziła, że główną misją EUCTR było ‚zwiększenie transparentności badań medycznych. Celem organizacji jest „ułatwienie” konsumentom dostępu do informacji o próbach klinicznych w całej Europie.

A jeszcze kiedy przyjrzymy się bliżej ich działaniom – nic co robią nie robi sensu dla racjonalnych ludzi.

Tylko POŁOWA wszystkich europejskich grup badawczych przeprowadzających próby kliniczne poinformowała o rezultatach

Największe z wyciszonych prób klinicznych na szczepionkach przeprowadzono w 2016 i obejmowały 640 dzieci w wieku poniżej 16 lat. Ich celem było oszacowanie bezpieczeństwa i ogólnej skuteczności nowej szczepionki przeciwko kokluszowi /pertussis (whooping cough) i meningokokom. EUCTR wymaga rejestracji wyników badań w ciągu roku po ich zakończeniu.

Fiasko PHE zarejestrowania wyników tych prób z EUCTR uniemożliwia opinii publicznej dowiedzenia się jak wypadły dzieci po przyjęciu tych nowych szczepionek. Niestety, takie zaniedbanie nie jest niczym nowym.

Spełnienie tego wymogu jest bardzo słabe – tylko połowa grup badawczych zachowuje standardy. Spośród 7.247 europejskich badań klinicznych, tylko poniżej 50% zgłosiło wyniki.

Czy powinniśmy pozwalać na to organizacji zdrowia publicznego czy firmie farmaceutycznej?!

Ben Goldacre z University of Oxford i czołowy współpracownik BMJ uważa, że ta sprawa zagraża korzyściom medycyny opartej na dowodach. Lekarze i konsumenci po prostu nie mogą dokonywać świadomych wyborów dotyczących leczenia, chyba że rzetelnie relacjonuje sie wszystkie wyniki.

Wiemy, że niepożądane skutki uboczne szczepionki są znacznie zaniżone. Należą do nich problemy neurologiczne, autyzm, choroby autoimmunologiczne, paraliż, nowotwór u dzieci, a nawet śmierć.

Dlatego nie zgłaszanie wyników badań klinicznych jest poważną krzywdą dla pacjentów i rodzin, które zdecydują się na te szczepionki. Przede wszystkim powinniśmy mieć możliwość podjęcia świadomej decyzji o naszej opiece zdrowotnej.

Ci, którzy dopuszczają się oszustwa, powinni zostać pociągnięci do odpowiedzialności.

Dena Smith – 6.12.2018

Źródło: https://www.naturalhealth365.com/vaccines-clinical-trials-2794.html

Tłum. Ola Gordon/http://chomikuj.pl/OlaGordon

Kolejne potwierdzenie tego, że dr J Jaśkowski i dr H Czerniak oraz p. J Zięba mówią prawdę…


Read the full article – wolna-polska.pl

Leave a Comment