imalopolska

najnowsze wiadomości

Świat

Czesi nie tracą poczucia humoru. Kpią z absurdu rządowych przepisów

000AV92I73XHLHO0-C411.jpg


Zgodnie z przepisami wprowadzonymi przez czeski rząd kawa nie może być sprzedawana na wynos. “Kawiarnia w Pradze wpadła na oryginalne rozwiązanie” – informują dziennikarze regionalnego programu “Události z Prahy” Czeskiej Telewizji.

Krótko Czesi mogli cieszyć się wizytami w otwartych restauracjach, kawiarniach i gospodach. – Po niecałych dwóch tygodniach zdecydowaliśmy o wprowadzeniu nowych obostrzeń, jest mi bardzo przykro, ale niestety liczby zakażeń i zgonów rosną, musimy więc działać. Proszę o zrozumienie – powiedział premier Czech Andrej Babiš. Od piątku w Czechach obowiązuje czwarty stopień (w pięciostopniowej skali) obostrzeń.

Jeszcze wcześniej rząd zabronił sprzedaży napojów bezalkoholowych na wynos. Nie chciał, by Czesi chodzili po ulicach, placach i jarmarkach z kubkiem kawy czy herbaty. Władza zdecydowała, że – z powodu pandemii COVID-19 – wszystkie napoje muszą zostać spożyte w lokalu.

Szybko okazało się, że wprowadzone ograniczenia łatwo obejść. Rząd w rozporządzeniu pozwolił na sprzedaż napojów przez okno kierowcy i pasażerom przebywającym w aucie.

“Nie możesz kupić kawy na wynos? Kiedy wsiądziesz do naszego samochodu, możesz legalnie kupić ją z okna” – zachęca na swoim profilu na Facebooku praska kawiarnia Café Prostoru, która znajduje się w budynku Narodowej Biblioteki Technicznej w Pradze.

Przed kawiarnią stanął samochód, do którego klienci mogą wsiąść, otworzyć okno i z auta zrobić zakupy. Potem mogą kontynuować spacer.

“Pandemia dopiero wtedy stanie się niebezpieczna, kiedy stracimy poczucie humoru” – czytamy na profilu Café Prostoru w mediach społecznościowych. Kawiarnia podkreśla, że to nie jest pomysł na obejście przepisów, ale zwrócenie uwagi na ich absurdalność. Dlatego – jak dotąd –  sprzedaż z samochodu odbyła się tylko dwukrotnie w ograniczonym czasie.

***

Trwa wielka loteria na 20-lecie Interii!

Weź udział i wygraj! Każdego dnia czeka ponad 20 000 złotych – kliknij i sprawdź » 

W tym roku świętujemy swoje 20-lecie i mamy dla Ciebie niespodziankę. Masz szansę wygrać wielką gotówkę już dziś! Zapraszamy do udziału w Multiloterii. Każdego dnia do wygrania minimum 20 000 złotych, a w wybrane dni grudnia nawet 40 000 złotych! Dołącz do tysięcy Internautów biorących udział w grze! Kliknij link: GRAM o duże pieniądze już teraz! 


Source link

Leave a Comment