imalopolska

najnowsze wiadomości

Świat

Czechy. Ferrari służyło przestępcom. Teraz zaczęło służbę w policji

721jebyk5bib2hcvdgwyvc24tudm3gt1.jpg


Czechy. Ferrari służyło przestępcom. Teraz zaczęło służbę w policji

Czescy policjanci wsiądą za kierownicę Ferrari F142-458 – samochód zarekwirowany przestępcom ma być wykorzystywany przede wszystkim w walce z nielegalnymi wyścigami.

Jak podaje tamtejsza policja, w 2019 roku zarejestrowano około 30 nielegalnych wyścigów, których trasa prowadziła przez Republikę Czeską.

 

– W tych przypadkach są używane pojazdy o ekstremalnych osiągach, które nie mogą w pełni konkurować ze zwykłymi patrolami – powiedział rzecznik policji Jakub Vinczalek.

 

Policjanci rekwirowali już droższe auta

Auto będzie też wykorzystywane w pościgach za skradzionymi samochodami, które przejeżdżają przez Czechy. 

 

ZOBACZ: USA, szturm na Kapitol. Biden atakuje Trumpa za bezczynność

 

Policjanci podają, że Ferrari jest jednym z wielu pojazdów, które każdego roku są zabezpieczane przez funkcjonariuszy. Jak podaje Vinczalek, “nie jest nawet najdroższym”.

Policja rekwiruje setki pojazdów

W 2021 roku zajęto około 900 pojazdów, z których większość sprzedano na pokrycie szkód wyrządzonych przez ich właścicieli. Niektóre z tych pojazdów policja wykorzystuje do zadań służbowych.

 

“Mamy setki skonfiskowanych pojazdów, które pochodzą z działalności przestępczej i są wykorzystywane do zwalczania poważnej przestępczości w całej Republice Czeskiej. Nie są to jednak takie luksusowe samochody jak Ferrari” – podaje czeska policja.

 

Przystosowanie do takich zadań Ferrari kosztowało 300 tys. koron, czyli około 12 tys. euro. Dodatkowe 5 tys. euro wydano na uruchomienie i przegląd samochodu, który przez dziesięć lat był nieużywany.

mst/ sgo/polsatnews.pl

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment