imalopolska

najnowsze wiadomości

Kultura

“Czas Zarazy”. Copernicus Festival online

000A5199DSW8C3FW-C411.png


Jak przebiegały dotychczasowe epidemie w historii? Czym była słynna “zaraza ateńska”? Jaka była geneza grypy hiszpanki? Organizatorzy Copernicus Festival zapraszają na cykl pt. “Czas zarazy”. I jak zapowiadają, festiwal powróci w tradycyjnej formie we wrześniu.

W związku z aktualną sytuacją, Copernicus Festival, zaplanowany na maj, został podzielony na dwie części. Realizowana obecnie pod hasłem “Czas zarazy” pierwsza część odbywa się online.

Jak przebiegały dotychczasowe epidemie w historii? Czym była słynna “zaraza ateńska”? Jaka była geneza grypy hiszpanki? Czym różnią się wirusy od zwykłych organizmów żywych? Czy każde z nich są szkodliwe?  Jakie działania uchroniły nas przed tragedią, jaka była zaobserwowana  we Włoszech czy Hiszpanii?  Dlaczego jesteśmy podatni na teorie spiskowe i na alternatywne wyjaśnienia przyczyn pandemii? Czy koronawirus jest sytuacją szczególną z perspektywy ekonomii czy może wpisuje się w schemat hossy i bessy?

Na te i inne pytania odpowiedzi będą szukać uczestnicy pierwszej części festiwalu, która potrwa do 24 maja.

Cykl ten w całości poświęcony zostanie COVID-19. “W ramach tego cyklu od strony naukowej podejmiemy temat pandemii oraz zjawisk jej towarzyszących. Do tematyki czasu w szerszej perspektywie powrócimy we wrześniu, kiedy to planujemy odtworzenie online stałych festiwalowych pasm” – zapowiadają organizatorzy.

Wszystkie materiały będą dostępne TUTAJ.


Source link

Leave a Comment