imalopolska

najnowsze wiadomości

Zdrowie

Cuda ze skarbca natury cz. III – serce. Antologia podziemnych leków. Jenny Thompson

a-88

Strona główna &gt Wyróżnione &gt Cuda ze skarbca natury cz. III – serce. Antologia podziemnych leków. Jenny Thompson Cuda ze skarbca natury cz. III – serce. Antologia podziemnych leków. Jenny Thompson a303 Wyróżnione, Zdrowie

Profilaktyka ataku serca i udaru z zastosowaniem potężnego enzymu rozpuszczającego w kilka godzin zakrzepy krwi.

Zdolność krwi do krzepnięcia może być kluczową częścią przeżycia w przypadku ciężkich obrażeń. Ale kiedy skrzepy krwi pojawiają się w złym czasie, złych miejscach w organizmie, mogą mieć poważne, nawet śmiertelne konsekwencje. Niestety, możliwości pomocy w tych okolicznościach są ograniczone, i pomocy należy udzielić szybko. Dlatego kluczowe znaczenie ma zapobieganie i poznanie wszystkich opcji – zanim pojawią się problemy.

Skrzepy krwi (lub zakrzepy / skrzepliny) tworzą się, gdy nici białka zwane fibryną gromadzą się w naczyniu krwionośnym. W sercu skrzepy krwi powodują blokadę przepływu krwi w tkance mięśniowej. Jeśli przepływ krwi jest zablokowany, dopływ tlenu do tej tkanki jest odcięty i ostatecznie umiera. Może to spowodować dusznicę bolesną/anginę i zawał serca. Zakrzepy w komorach serca mogą dojść do mózgu, gdzie skrzepy krwi również blokują dostęp krwi i tlenu do niezbędnych obszarów, co powoduje demencję starczą i / lub udar.

W Japonii poziomy choroby i zgonów wywołanych przez zakrzepy krwi są alarmujące. Badacze szacują, że zakrzepy zmniejszające przepływ krwi do mózgu w 80% odpowiadają za wszystkie przypadki demencji starczej w tym kraju.

W związku z tym dr Hiroyuki Sumi – japoński naukowiec ze szkoły medycznej na University of Chicago – rozpoczął poszukiwania substancji, która mogłaby rozpuszczać, a nawet zapobiegać powstawaniu zakrzepów.

Jego zespół sprawdził około 173 produkty spożywcze, łącznie z kilkoma rodzajami napojów alkoholowych, zanim zbadał tradycyjny japoński produkt natto, wykonany ze sfermentowanych ziaren soi. Japończycy konsumowali natto od wieków, wiedząc, że natto sprzyja zdrowiu serca i naczyń.

W laboratorium dr Sumi z tego ludowego specjału zrobiono przebadany kawałek nowoczesnej medycyny. Odizolowali enzym w natto – nattokinazę – i wykazano, że może zapobiegać i rozpuszczać zakrzepy, i może chronić ludzi przed stwardnieniem tętnic, atakiem serca, udarem, anginą i demencją starczą.

Natto może pomóc tam gdzie zawodzi organizm człowieka i nowoczesna medycyna

Mimo że organizm człowieka posiada kilka enzymów sprzyjających powstawanie zakrzepów, produkuje tylko jeden enzym, plazminę, która rozpuszcza zakrzepy, i produkcja jej słabnie z wiekiem.

Współczesna medycyna obejmuje kilka leków trombolitycznych lub przeciw-zakrzepowych. Wiodącą odmianą jest TPA (tkankowe aktywatory plazminogenu), takie jak aktywaza, urokinaza i streptokinaza.Co roku szpitale podaja te leki ponad milionom pacjenów po udarze i ataku serca. Leczenie ratuje 399.000-500.000 ludzi rocznie. Ale to nie jest idealne leczenie.

TPA są drogie (dawka urokinazy to ok. $1.500), więc wielu pacjentów nie dostaje go. I skutek tych leków może być krótkotrwały. Np urokinaza zaczyna tracić skuteczność w czasie 4-20 minut po podaniu.

Ale kiedy zespół dr Sumi wrzucił natto na sztuczny zakrzep do naczynia Petriego i zostawił go w pokojowej temperaturze, zakrzep stopniowo się rozpuścił i w ciągu 18 godzin zniknął zupełnie. Dr Sumi skomentował, że nattokinaza – czynny enzym w natto – pokazał „potencjał któremu nie dorównywał żaden inny enzym”.

Sieć HSI odegrała kluczową rolę w rozpowszechnieniu tej info w Ameryce. Dzięki ich relacjom jako paneliści, dr Martin Milner z Center for Natural Medicine w Portland, Oregon, i dr Kouhei Makise z Imadeqawa Makise Clinic w Kyoto, Japonia, mogli rozpocząć wspólny projekt badawczy o nattokinazie i wspólna pracę o ich odkryciach. „We wszystkich latach moich badań jako profesor medycyny sercowo-naczyniowej i płuc, natto i nattokinaza reprezentuje najbardziej ekscytujący nowy rozwój w profilaktyce i leczeniu chorób powiązanych z układem sercowo-naczyniowym” – powiedział dr Milner. „W końcu znaleźliśmy potężny naturalny czynnik, który może skutecznie rozcieńczać i rozpuszczać zakrzepy, stosunkowo bezpiecznie i bez skutków ubocznych”.

Zakrzepy krwi rozpuszczają się prawie 50% szybciej z nattokinazą – i tylko w ciągu 2 godzin

Nattokinaza była przedmiotem 17 badań, w tym 2 małych prób na ludziach.

Dr Sumi z kolegami wywołali skrzepy krwi u psów płci męskiej, a następnie doustnie podawano każdemu 4 kapsułki nattokinazy (250 mg kapsułka) lub 4 kapsułki placebo. Angiogramy (prześwietlenia naczyń krwionośnych) ujawniły, że te które otrzymały nattokinazę odzyskały prawidłowe krążenie krwi (wolne od zakrzepu) w ciągu 5 godzin leczenia. Zakrzepy krwi u psów, które otrzymały tylko placebo, nie wykazywały oznak rozpuszczenia się w ciągu 18 godzin po leczeniu.

Naukowcy z Biotechnology Research Laboratories i JCR Pharmaceuticals Co. z Kobe, Japonia, sprawdzili zdolność nattokinazy rozpuszczania skrzeplin w tętnicach szyjnych szczurów. Zwierzęta leczone nattokinazą odzyskały 62% przepływu krwi, podczas gdy te leczone plazminą odzyskały jedynie 15,8% przepływu krwi.

Naukowcy z 3 placówek – JCR Pharmaceuticals, Oklahoma State University, i Miyazaki Medical College – zbadali nattokinazę na 12 zdrowych japońskich ochotnikach (6 mężczyzn i 6 kobiet w wieku 21-55 lat). Podawali im 200 g natto dziennie (przed sniadaniem), następnie obserwowali aktywność fibrynolityczną u nich za pomocą serii testów osocza krwi. Testy wykazały, że natto generuje podwyższoną zdolność rozpuszczania skrzepów krwi: średnio ELT (miara czasu rozpuszczania zakrzepu) ochotników spadła o 48% w ciągu 2 godzin leczenia, i zachowali oni zwiększoną zdolność rozpuszczania zakrzepów przez 2-8 godzin. Dla kontroli naukowcy później podawali taką samą ilość gotowanych nasion soi tym samym ochotnikom i śledzili ich aktywność fibrynolityczną. Testy nie wykazały znaczących zmian.

Zwiększ zdolność organizmu zwalczania zakrzepów bez leczenia IV

Zdaniem dr Milnera, tym co czyni nattokinazę szczególnie silnym leczeniem jest to, że wzmacnia naturalne zdolności organizmu zwalczania zakrzepów na kilka róznych sposobów. Bardzo przypomina plazminę i bezpośrednio rozpuszcza fibrynę. Ponadto zwiększa również produkcję zarówno plazminy, jak i innych naturalnych środków rozpuszczających skrzepy, w tym urokinazy.

W pewnym sensie, mówi, nattokinase jest rzeczywiście lepsza od konwencjonalnych leków rozpuszczających skrzepy. TPA, takie jak urokinaza, są skuteczne tylko wtedy, gdy są podawane dożylnie / IV, i często kończą się niepowodzeniem tylko dlatego, że tętnice ofiary udaru lub zawału serca uległy stwardnieniu poza punkt, w którym można je leczyć dowolnym środkiem rozpuszczającym skrzep. Nattokinaza może jednak pomóc w zapobieganiu temu stwardnieniu przy doustnej dawce zaledwie 100 mg dziennie.

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – — –

Badania sugerują, że natto może zapobiegać osteoporozie

Analiza chemiczna natto wykazała, że proces fermentacji generuje znaczne ilości wit. K2. Natto faktycznie zalicza się do najbogatszych jej źródeł.Badania na zwierzętach wykazały, że dieta bogata w wit. K2 może zapobiec utratę kości. Japońskie badania wykazały, że osoby z osteoporozą mogą mieć niższy poziom K2 niż nie dotknięte tą chorobą.

Żeby w pełni skorzystać z wit. K, natto należy konsumować w postaci prawdziwego dania. Suplementy nattokinazy nie zawierają tej witaminy. Jeśli zdecydujesz się spróbowac dodać natto do diety, najpierw porozmawiaj z lekarzem. Wit. K może ingerować w normalne funkcjonowanie niektórych leków, szczególnie rozrzedza czy krwi takich jak Coumadin.

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

Natto obniża o 10% ciśnienie krwi

Wielu Japończyków od dawna wierzy, że regularna konsumpcja natto obniża ciśnienie krwi. W ostatnich kilku latach tę opinię potwierdziło kilka badań klinicznych: w 1995 naukowcy poinformowali, że potwierdzili obecność inhibitorów konwertazy angiotensyny (ACE) w natto. ACE powoduje zwężenie naczyń krwionośnych i wzrost ciśnienia krwi. W związku z tym substancje hamujące wytwarzanie ACE pomagają obniżyć ciśnienie krwi.

Badacze przetestowali wyciąg natto na ludziach. Pięć osób z wysokim ciśnieniem krwi otrzymywało codziennie ekstrakt (doustną dawkę odpowiadającą 200 g natto) przez 4 kolejne dni. U 4 z 5 ochotników spadło ciśnienie skurczowe i rozkurczowe. Średnio, skurczowe ciśnienie spadło o 10.9%, a rozkurczowe spadło o 9.7%.

Odwróć zespół metaboliczny – wysoki cukier, wysoki cholesterol i trójglicerydy przy pomocy tego rzadkiego włoskiego owocu

Wyobraź sobie, że wyrzucasz potencjalnie niebezpieczne (ale także skuteczne) leki – statyny, lek na cukier we krwi – i zastępujesz je jednym, skutecznym lekiem, takim który pomaga utrzymać twoje poziomy w normalnym zakresie i nie wywołuje negatywnych skutków ubocznych.

To marzenie już jest rzeczywistością – w końcu istnieje jedno rozwiązanie dla wielu objawów zespołu metabolicznego.

Ten gorzki owoc może znacznie osłodzić ci życie nie podnosząc poziomu cukru we krwi

W maleńkim regionie na południowym wybrzeżu Kalabrii, Włochy, rośnie unikalny owoc cytrusowy. Ten mały obszar chwali się 80% produkcją bergamoty na świecie – i jej polifenolowy wyciąg wykorzystuje się wyłącznie do produkcji niezwykłego antidotum na zespół metaboliczny.

Bergamotka różni się od każdego innego owocu jaki widziałeś. Jest żółty jak cytryna, a duży jak pomarańcza. Jest mniej kwaśny niż cytryna, a dużo bardziej gorzki niż grejpfrut. I choć nie chciałbyś uzywać go jako przysmak między posiłkami, to chciałbyś włączyć go w dietę.

Co czyni ten gorzki owoc tak niezwykłym? Tylko w ciągu 30 dni zauważysz jego rezultaty:

– spadek o 37% cholesterolu

– spadek o 49% trójglycerydów, i

– spadek o 22% poziomu cukru we krwi.

I wszystko to dzięki jednemu bezpiecznemu rozwiązaniu, zamiast garści potencjalnie niebezpiecznych leków.

Trudne do kontrolowania objawy potrzebują kuksańca od natury

Niekiedy organizm potrzebuje trochę pomocy by wszystko naprawić. Niestety, podejście głównego nurtu często używa taranu, kiedy może to zrobić delikatny kuksaniec – i bergamotka daje właśnie tego kuksańca.

Najważniejsze, ten cytrusowy owoc pomaga organizmowi blokując jeden z enzymów (reduktaza HMG-CoA) potrzebnych do produkcji cholesterolu. Organizm potrzebuje cholesterolu – dlatego produkuje go wątroba – ale czasami produkcja może trochę wymknąć się spod kontroli. Silne związki flawonoidów w bergamotce pomagają utrzymać to w ryzach poprzez hamowanie tego enzymu (który staje się bardziej aktywny, gdy poziom cukru we krwi jest wysoki).

Te flawonoidy bardzo pozytywnie wpływają też na poziom cukru we krwi. Działając bezpośrednio na białka transportujące glukozę i enzymy regulujące glukozę, te składniki mogą pomóc w powstrzymaniu wysokiego poziomu cukru we krwi, jak również w poprawie wrażliwości na insulinę, co jest kluczowym czynnikiem zdrowego poziomu glukozy.

Ponadto, te obfite flawonoidy mają dobrze udokumentowane właściwości antyoksydacyjne, które przyczyniają się do ogólnego dobrego stanu zdrowia.

Bergamotka ma dużo naturalnie leczących składników

Jak praktycznie wszystko produkowane przez Matkę Naturę, bergamotka zawiera szeroki wachlarz zdrowych składników, najpotężniejsze z nich to:

  • Naringina
  • Rutyna
  • Narirutin
  • Hesperydyna
  • Neoeriocitrin
  • Eriocitrin
  • [neohesperidin?]

Badania wykazały, że:

– naringina obniżała poziom cholesterolu LDL o 17%, i całkowitego o 14%

– naringina + hesperydyna obniżały poziom cukru we krwi

– naringina obniżyła poziom trój glicerydów, co jest bardzo ważne dla zdrowia serca.

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

Zespół metaboliczny może cię zabić

Mimo że nie ma ustalonej definicji zespołu metabolicznego / zespołu X, podstawowe objawy obejmują niektóre z najgorszych czynników ryzyka przedwczesnej śmierci:

– nadciśnienie (130/85 lub wyższe)

– niski poziom cholesterolu HDL (mniej niż 50 u kobiet, mniej niż 40 u mężczyzn)

– wysoki poziom C-reaktywnego białka

– wysoki poziom trój glicerydów

– poziom glukozy na czczo, który wskazuje na insulino oporność / nietolerancję glukozy

– nadmierny tłuszcz w jamie brzusznej.

Ta konstelacja objawów może prowadzić do pełnej cukrzycy i całego szeregu poważnych problemów sercowo-naczyniowych – znacznie zwiększając ryzyko zgonu.

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

I jest sposób, w jaki naringina obniża wysoki poziom trójglicerydów, co ma kluczowe znaczenie dla optymalnego zdrowia układu sercowo-naczyniowego. Dwa badania na zwierzętach wykazały, że dodanie naringiny do diety szczurów skutecznie obniżyło poziom cholesterolu w surowicy.

Wyciąg z bergamotki bardzo obniża cholesterol, trójglicerydy i cukier we krwi

Jeśli chodzi o zwalczanie zespołu metabolicznego, wyciąg z bergamotki może być dla ciebie najlepszy. Choć działa jeden z jej głównych składników – naringina – to jej mieszanka potężnych flawonoidów zajmuje się objawami.

W jednym z oszałamiających badań klinicznych naukowcy odkryli prawdziwą moc bergamotowego ekstraktu polifenolowego (BPF). To 30-dniowe badanie interwencyjne z udziałem placebo obejmowało 238 pacjentów, z których wszyscy mieli wysoki poziom cholesterolu, a niektórzy z nich również mieli wysoki poziom cukru we krwi.

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

Zespół metaboliczny może cię zabić

Choć nie ma żadnej ustalonej definicji zespołu metabolicznego (zespół X), podstawowe objawy obejmują niektóre z najgorszych czynników ryzyka przedwczesnej śmierci:

– podniesione ciśnienie krwi – 130/85 lub wyżej

– niki poziom cholesterolu HDL (poniżej 50 u kobiet i poniżej 40 u mężczyzn)

– podniesiony poziom trójglicerydów

– wyższy wskaźnik C-reaktywnego białka [CRP]

– glukoza na czczo wskazuje na insulino oporność / nietolerancję glukozy

– nadmierny tłuszcz otrzewny.

Ten układ objawów może prowadzić do pełnej cukrzycy, oraz wielu problemów sercowo-naczyniowych – znacznie zwiększając ryzyko śmierci.

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

Po 30 dniach większość pacjentów w grupie BNF miała znacznie obniżony cholesterol całkowity – do 38%! Ich cholesterol LDL też spadł imponująco – średnio o 37%.

I jak mówią naukowcy, najbardziej imponujące zmiany zauważono w grupie pacjentów z zespołem metabolicznym. Wystąpił u nich ogromny spadek trójglicerydów – 49% – i średni 22% spadek poziomu cukru we krwi – i tylko w ciągu miesiąca!

Bergamonte

Chociaż możesz nie chcieć cierpieć z powodu zjedzenia wyjątkowo cierpkiego owocu bergamotki – nawet dla uzyskania takich rezultatów – możesz je osiągnąć nie jedząc go. Bergamotowy ekstrakt polifenolowy jest dostępny w jednym unikalnym suplemencie o nazwie Bergamonte.

Producent zaleca dawkę 2-4 kapsułki dziennie, przed kolacją, na pusty żołądek przez 30 dni. Później dawkę podtrzymującą – 1 kapsułka dziennie, też przed kolacją na pusty żołądek.

Ekstrakt z cukru trzcinowego rywalizuje z popularnymi lekami obniżającymi cholesterol, bez niebezpiecznych skutków ubocznych

Z doniesień o problemach zdrowotnych i zgonach spowodowanych przez statyny, dowiedzieliśmy się, że ekstrakt z komercyjnej trzciny cukrowej może równie skutecznie obniżyć poziom cholesterolu.

Jak mówiliśmy naszym czytelnikom w ciągu ostatnich kilku lat, cholesterol nie jest główną przyczyną chorób serca … są nią poziomy homocysteiny / HCY*. Niemniej jednak, cholesterol odgrywa ważną rolę w zdrowiu wieńcowym, i każdy dobry program odwracania choroby serca również musi się tym zająć. Możecie sobie wyobrazić, jak byliśmy podekscytowani, kiedy nasi naukowcy odkryli, że wyciąg z trzciny cukrowej polikozanol może radykalnie obniżyć poziom cholesterolu.

*W Polsce nie sprawdza się HCY, bo po co? Żadnej profilaktyki. Nie musisz wiedzieć czy dostaniesz miażdżycę, udar, atak serca… Max poziom HCY = 10.

Choć pochodzi z tej samej rośliny, która produkuje cukier stołowy, polikozanol nie wpływa na poziom cukru we krwi po spożyciu. Kubańscy naukowcy odkryli, że może obniżać poziom cholesterolu bez wywoływania niewygodnych, a nawet niebezpiecznych efektów ubocznych związanych ze statynami. Statyny obniżają podwyższony poziom cholesterolu, ograniczając produkcję cholesterolu w wątrobie, ale mają również skutki uboczne, od zgagi po potencjalnie śmiertelne przypadki rozpadu mięśni. To szeroko zakrojona klasa leków – ich sprzedaż przekroczyła w ubiegłym roku $14 mld.

Tysiące ludzi borykają się z problemami związanymi z cholesterolem, a szansa na podniesienie się jego poziomu wzrasta z wiekiem. Wtedy spadają też poziomy hormonów, co ułatwia wzrost poziomu cholesterolu. Naukowcy są przekonani, że policosanol może być bezpieczną metodą ograniczania i regulowania LDL. W badaniu klinicznym z udziałem 244 kobiet po menopauzie z wysokim poziomem cholesterolu, naukowcy podjęli pierwszą próbę obniżenia poziomu lipidów przez 6 tygodni standardowej diety obniżającej poziom lipidów. Gdy okazało się to nieskuteczne, podawali kobietom 5 mg policosanolu dziennie przez 12 tygodni, a następnie 10 mg dziennie przez kolejne 12 tygodni. Naukowcy odkryli, że suplement był skuteczny w istotnym obniżeniu poziomów LDL (25,2%) i całkowitego cholesterolu (16,7%). Ponadto u kobiet wystąpiło 29,3% podniesienie się poziomu HDL.

Ekstract łagodzi bolesne skurcze nóg

Jednym z powszechnych i wyniszczających efektów ubocznych wysokiego poziomu cholesterolu jest syndrom zwany chromaniem przestankowym – skurczliwy ból w łydkach. Jest to często związane ze słabym krążeniem i obecnością złogów tłuszczu tętniczego (miażdżyca). Chromanie przestankowe występuje tylko w określonych momentach, np. po chodzeniu. Stwierdzono, że usuwanie złogów tłuszczu tętniczego zmniejsza chromanie.

Badanie 56 osób wykazało, że polikosanol dawał znaczącą korzyść dla osób cierpiących na chromanie przestankowe. Po 2 latach leczenia pacjenci z grupy placebo byli w stanie pokonać maksymalnie 0,15 mil / 225 m, podczas gdy grupa przyjmująca polikozanol mogła przejść 0,40 mili / 640 m. 21 osób przyjmujących polikozanol zwiększyło dystans pieszy o co najmniej 50%. Tylko 5 członków grupy placebo wykazało podobną poprawę.

Możliwa ochrona przed Alzheimerem

Dr Dora M. Kovacs, naukowiec na Massachusetts General Hospital, niedawno otrzymała stypendium naukowe $200.000 na zbadanie skutków ubocznych cholesterolu na chorobę Alzheimera. Odkryła, że nawet normalne poziomy cholesterolu mogą zwiększyć ryzyko płytek wywołujących demencję starczą i sploty neurofibrylarne wiązane z pojawieniem się i rozwojem Alzheimera.

Badanie dr Kovacs skupia się na znalezieniu leków hamujących produkcję ACAT, enzymu umożliwiającego cholesterolowi i innym lipidom (tłuszczom) wchodzić do komórek i tworzyć w nich stałe krople lipidowe. Te krople mogą utrudniać normalne funkcjonowanie komórki.

Mogą również zwiększać wytwarzanie beta amyloidu, co wiąże się z rozwojem okradających umysł płytek i splotów. Gdy poziom lipidów wzrośnie, produkcja beta amyloidu wzrośnie… tak jak ryzyko Alzheimera.

Dr Kovacs i jej zespół uważają, że leki hamujące ACAT są kluczem do zatrzymania gromadzenia się cholesterolu i lipidów, co skutkuje chorobą Alzheimera AD. Ale pokrewne badanie jest na wczesnych etapach. Dr Kovacs planuje, ale ono jeszcze się na rozpoczęło, zbadanie inhibitorów ACAT na myszach specjalnie wyhodowanych z AD. Inni naukowcy odkryli potencjalnie bezpieczną klasę inhibitorów ACAT w leczeniu miażdżycy. Ale może upłynąć 5-10 lat zanim opracuje się tę rodzinę leków, sprawdzi i udostępni społeczeństwu.

Uwaga: Polikosanol może reagować z lekiem rozrzedzającym krew, skonsultuj lekarza.

Nowa nadzieja dla każdego po udarze

Tokotrienole nie tylko obniżają poziom cholesterolu w sposób naturalny, ale także utrzymują krew w stanie rzadkim i swobodnie przepływającym; ponadto wykazały zdolność rozpuszczania niebezpiecznej płytki tętniczej, która może prowadzić do zawału serca lub udaru. Są także wyjątkowymi antyoksydantami chroniącymi komórki przed utlenianiem, które może prowadzić do pojawienia się nowotworów złośliwych czy uszkodzenia naczyń krwionośnych.

Niedawno społeczność medyczną zaskoczyło badanie, które doprowadziło do dramatycznej poprawy u pacjentów po udarze mózgu. W badaniu wykorzystano specjalny preparat tokotrienol destylowany z oleju palmowego o nazwie PalmVitee. Ten super-czysty preparat o dużej sile działania produkuje się w Malezji specjalnie do wykorzystania w badaniach naukowych. Z powodu bardzo ograniczonej podaży, nigdy nie był dostępny dla konsumentów.

50 pacjentów w tej próbie doznało pierwszego, łagodnego udaru. Na początku badania stopień blokady ich tętnic (mierzony za pomocą ultradźwięków) wahał się od 15% do 79%. Nie wprowadzając żadnych innych zmian w diecie czy lekach, połowa pacjentów zaczęła przyjmować tokotrienole PalmVitee w dawce 240 mg dziennie; pozostała połowa otrzymała placebo. Po 12 miesiącach naukowcy powtórzyli badanie ultradźwiękami – uderzające rezultaty. U biorących placebo 40% wykazało postęp choroby, ze zwiększoną blokadą tętnic. Pozostałe 40% było w takim samy stanie: nie gorzej, ale nie lepiej. Nikt nie wykazał poprawy.

U przyjmujących PalmVitee sytuacja była zupełnie inna. Wystąpiła 28% poprawa, arterie były mniej zablokowane, 68% w stanie stabilnym, bez dalszego rozwoju. Tylko 8% miało postęp w chorobie.

Związek między homocysteiną / HCY i chorobą serca

Prawda jest taka, że to NIE CHOLESTEROL stanowi śmiertelne zagrożenie. Poza tym, że jest konieczny do wszystkiego – od produkcji hormonów płciowych do syntezy żółci… on NIE ZATYKA tętnic, chyba że znajdzie coś do czego może się przykleić: rozdarcie, ostra powierzchnia, ostry zakręt.

Kiedy poziom homocysteiny jest zbyt wysoki, tworzą się idealne warunki dla gromadzenia się płytek.

Aminokwas, homocysteina, wspomaga wzrost komórek mięśni gładkich tuż pod wewnętrzną ścianką tętnicy. Mnożąc się szybko, komórki te tworzą śmiertelne wybrzuszenie, które wysuwa się do samej tętnicy. Na tym wybrzuszeniu zaczynają się akumulować cholesterol, produkty krwiopochodne i wapń. Są to pułapki krwi, które prowadzą do problemów takich jak impotencja, słaba pamięć, zawały serca, udary, a nawet śmierć. I badania pokazują, że powinieneś być tak samo zaniepokojony, jeśli nie bardziej, z powodu poziomu homocysteiny, jeśli masz wysoki poziom cholesterolu.

Niszczy ścianki tętnic

Zespół naukowców w Seattle wykazał, że zastrzyki z homocysteiny szybko wywoływały początkowe oznaki miażdżycy u pawianów. Naukowcy poinformowali, że w ich próbie komórki tuż pod ściankami tętnic zwierząt gwałtownie się mutowały i mnożyły, i ten rozrost niszczył ścianki tętnic.

Już po 1 tygodniu wysokiego poziomu HCY we krwi pawianów 23% ścianek ich tętnic zniknęło. Naukowcy odkryli, że im wyższy poziom HCY i im bardziej uszkodzona wewnętrzna ścianka tętnicy, tym ostrzejsze były oznaki arteriosklerozy / miażdżycy.

Homocysteina może zabić jeśli nie wiesz jak ją kontrolować

Organizm wytwarza HCY kiedy konsumuje się produkty zawierające aminokwas pn. metionina, występujący we wszystkich białkach zwierzęcych i warzywnych. W procesie trawienia metionina rozkłada się na HCY. Tak długo jak występują pewne pomocnicze substancje odżywcze, HCY przekształca się z powrotem na 2 nieszkodliwe aminokwasy.Ale kiedy ich nie ma, poziom HCY staje się niebezpiecznie wysoki.

Badania pokazują, że wit. B6 jest jedną z kluczowych pomocniczych substancji odżywczych koniecznych do normalizacji poziomu HCY. W badaniu na University of Wisconsin, uczestnikom podawano suplementy B6 (2 mg / dziennie), i wystąpił znaczny spadek HCY. W Titus County Memorial Hospital w Mount Pleasant, Teksas, pacjenci którym podawano wit. B6 mogli zmniejszyć ryzyko bólu w klatce piersiowej i ataku serca o 73%. Co wazniejsze, zyli średnio 8 lat dłużej niż ci którzy jej nie przyjmowali!

Niestety, zwykła amerykańska dieta zawiera mało wit. B6 i dużo metioniny. I z uwagi na przetworzną żywność, niemal niemożliwa jest wystarczająca dawka B6 w amerykańskiej diecie.

Niedawne badania wykazały podobne związki między HCY, kwasem foliowym i B12, i odkryły, że potrzebujesz wszystkich 3 tych substancji odżywczych dla zachowania niskich poziomów HCY.

Oto co musisz zrobić DZISIAJ!

Nie możesz zapewnić sobie zdrowego, skutecznego poziomu B6, B12 i kwasu foliowego z samej diety. Amerykanie mają takI niedobór tych składników odżywczych, że nawet FDA i CDC w Atlancie rozpoczęły kampanie zwiększające ich spożycie przez suplementację.

Niestety, odkryliśmy, że jest niedobór większości witamin. Nie mamy wystarczającej ilości wit. B6, B12 ani kwasu oliowego żeby były skuteczne w obniżaniu poziomu HCY.

Jest teraz wiele specjalistycznych preparatów odnoszących się konkretnie do zagrożenia HCY. Spróbuj wysokiej jakości suplement Cardio-Total oparty na najnowszych badaniach HCY. Każda tabletka zawiera 800 mcg kwasu foliowego, 500 mcg B12 i 25 mcg B6. Ponadto są w niej korzystne składniki pomagające w metabolizmie tych ważnych dla serca substancji odżywczych.

Jednoskładnikowa formuła rywalizująca z główną klasą leków na ciśnienie krwi

W wielu przypadkach można kontrolować ciśnienie krwi za pomocą prostych zmian diety i stylu życia. Ale niestety, czasami leki są konieczne, ponieważ niektóre przypadki niebezpiecznie wysokiego ciśnienia pozostają, bez względu na to co robisz, aby je obniżyć. I niestety, ponieważ jedyne leki, które wydają się działać, mają paskudna lista ich skutków ubocznych. Dlatego zawsze zwracamy uwagę na alternatywne metody leczenia nadciśnienia tętniczego dla tych, którzy potrzebują tej pomocy. Najnowszym, który przechodzi przez nasze biurka jest Vasotensin, produkt formułowany z jednego składnika, który wydaje się rywalizować z jedną z wiodących klas leków na nadciśnienie – ale bez potencjalnego ryzyka.

Japońska ryba obniża ciśnienie

Vasotensin produkuje się z substancji pn. peptydy bonito. To wszystko – jeden składnik. Ale producent, Metagenics, twierdzi, że peptydy bonito pokazują swoją tak istotną skuteczność jako jeden składnik, że nie ma potrzeby dodawać żadnych innych. Więc czym dokładnie są peptydy bonito? Ogólnie peptydy to aminokwasy o krótkim łańcuchu. W szczególności, peptydy bonito są łańcuchami aminokwasów wyizolowanymi i ekstrahowanymi z ryby bonito, członka rodziny tuńczyka i makreli.

Wykazano, że peptydy bonito hamują aktywność enzymu konwertującego angiotensynę (ACE). ACE stymuluje tworzenie angiotensyny II – silnego związku odpowiedzialnego za zwężenie naczyń krwionośnych. ACE ma również negatywny wpływ na substancję o nazwie kinina, która obniża ciśnienie krwi poprzez rozluźnienie naczyń krwionośnych. Innymi słowy, peptydy bonito spowalniają proces odpowiedzialny za nadciśnienie krwi.

To musi być potężna substancja – ale zastanawiałam się jak ją odkryto. Okazuje się, że był to przypadek odpadów dla jednego (w tym przypadku przemysłu) i skarbu dla drugiego.

Produkt rybny znajduje droge do laboratorium badawczego

Rodzaj peptydów bonito używany w Vasotensin faktycznie jest produktem odpadowym w procesie produkcyjnym katsuobushi.

Katsuobushi to tradycyjna japońska przyprawa uzywana w zupach i innych daniach od ponad 1.500 lat, i produkuje się ją z mięsa ryby bonito. Żeby lepiej zrozumieć jak przemysł katsuobushi wiąże się z Vasotensinem, poznajmy nieco proces produkcji tej przyprawy.

Wersja Reader’s Digest idzie tak: mięso rybie podgrzewa się w wodzie i miesza. Rezultatem jest przyprawa i pozostający osad. I to z tego osadu który (zwykle wyrzucany albo uzywany jako nawóz organiczny) dostajemy tę obiecującą substancję, bo jeden twórczy (i ciekawy) naukowiec, dr Masaaki Yoshikawa z Kyoto University, postanowił przyjrzec się jego potencjałowi.

Odkrył, że ta część mięśni ryby Bonito ma mocne właściwości hamujące ACE. Najwyraźniej dzięki staranną puryfikację i separację, zidentyfikowano i zsekwencjonowano 9 aktywnych peptyd Bonito.

Ale żeby je „aktywować”, te peptydy zależą od specyficznych reakcji enzymatycznych. Problem jest taki, że nasze organizmy nie produkują odpowiednich enzymów do oddzielenia aktywnych części od reszty ryby, tak że jedynym sposobem otrzymania tych korzyści obniżających ciśnienie krwi z peptyd bonito jest oddzielenie ich od ryby. Inaczej mówiąc, musisz przyjmować suplement jako Vasotensin żeby otrzymać skutek hamujący ACE.

Zalecana dawka: 2 tabl 2 x dziennie z posiłkami.

Tajemnica jedwabnika: ten enzym łagodzi stan zapalny i choroby układu oddechowego

Prawdopodobnie widziałeś film przyrodniczy pokazujący, jak gąsienica zamienia się w motyla: owija wokół siebie kokon i w końcu przedostaje sie przez stwardniałą poczwarkę, ma wyrośniete skrzydełka i prawie całkowicie się zmienia. W przypadku jedwabników istnieje specyficzny enzym zwany serrapeptaza, który pomaga rozbić kokon, pozwalając wydostać się nowo przekształconej ćmie.

Serrapeptaza działa rozpuszczając martwe tkanki. Ta zdolność zainteresowała naukowców na świecie, którzy badali jej skuteczność w ludzkim organizmie. Niektóre z twierdzeń dotyczących serrapeptazy (znanej również jako peptydaza serratia) mogą rozciągać ją tylko odrobinę – słyszeliśmy raporty, które pomagają w reumatoidalnym zapaleniu stawów, wrzodziejącym zapaleniu okrężnicy, łuszczycy, zapaleniu błony naczyniowej oka (zapalenie oczu), alergiach, i nawet może pomóc w walce z niektórymi rodzajami raka. Choć niektóre z tych opinii mają sens, nie znaleźliśmy jeszcze wystarczających dowodów klinicznych, aby stwierdzić, czy są prawdziwe.

Jednak wiele badań sprawdza zdolność serrapeptazy wykonywania dwóch kluczowych funkcji: rozpuszcza martwą tkankę i zmniejsza stan zapalny. Funkcje te mogą łagodzić liczne schorzenia. W badaniach na ludziach za granicą osoby używające serrapeptydu znaleźli ulgę w stanie zapalnym, zespole cieśni nadgarstka, zapaleniu oskrzeli, zapaleniu zatok i innych dolegliwościach ucha, nosa i gardła. Według jednego z alternatywnych lekarzy w Niemczech może nawet rozpuszczać płytki tętnicze.

Pacjenci po chirurgii przyjmujący serrapeptazę mają szybkie zmniejszenie opuchlizny

W Europie i Japonii badania kliniczne wykazały, że serrapeptaza indukuje aktywność przeciwzapalną, aktywność przeciwedemiczną (słabsze zatrzymywanie płynów) i aktywność fibrynolityczną (rozpuszczanie nagromadzonych białek). W związku z tym lekarze i pacjenci w Japonii, Niemczech i innych miejscach w Europie zaczęli przyjmować serrapeptazę w celu złagodzenia stanu zapalnego.

W wieloośrodkowym badaniu z udziałem 174 pacjentów, japońscy naukowcy zbadali zdolność serrapeptazy łagodzenia obrzęków pooperacjnych. Dzień przed operacją 88 pacjentom podano 3 dawki doustne 10 mg serrapeptazy. Wieczorem po operacji dostali 3 dawki. Następnie przez kolejne 5 dni dostawali 3 dawki dziennie. Pozostali pacjenci dostawali placebo. Naukowcy zauważyli, że „stopień obrzęku u pacjentów przyjmujących serrapeptazę był znacznie mniejszy niż u tych z placebo w każdym punkcie obserwacji po operacji do piątego dnia”. Żaden z pacjentów nie poinformował o niepożądanych skutkach ubocznych.

Choroby układu oddechowego łagodzi w 3-4 dni

Naukowcy we Włoszech zbadali wpływ podawanej doustnie serrapeptazy 193 osobom w wieku 12-77 lat, cierpiących na ostre lub przewlekłe zaburzenia nosa, ucha czy gardła. W wieloośrodkowym, podwójnie ślepym kontrolowanym placebo badaniu, pacjenci przyjmowali 30 mg serrapetazy dziennie przez 7-8 dni. „Po 3 do 4 dniach leczenia, zauważono istotny regres objawów u przyjmujących serrapeptazę pacjentów”, donieśli naukowcy. Szczególnie leczenie złagodziło ból, gorączkę, zatkany nos, trudności w przełykaniu i anosmii (utrata zmysłu węchu).

Serrapeptaza nokautuje w 65% zespół cieśni nadgarstka i żylaki

Nie jest zaskakujące, że badacze przetestowali także zdolność serrapeptazy do łagodzenia innych zaburzeń obejmujących stan zapalny, zatrzymanie płynów i gromadzenie tkanki włóknistej. Zespół cieśni nadgarstka i żylaki mogą wydawać się tak niezwiązane ze sobą, jak dwie dolegliwości mogą być, ale choć tak się różnią, objawy obu zostały znacznie zmniejszone za pomocą serrapeptazy.

Bolesne objawy zespołu cieśni nadgarstka wywołuje stan zapalny. W SMS Medical College w Jaipur, Indie, naukowcy przebadali serrapeptazę na 20 pacjentach z tą dolegliwością. Po ocenieniu jej zalecili pacjentom pryjmowanie 10 mg serrapeptazy 2 x dziennie przez 6 tygodni, a potem wrócić na ponowną ocenę. 65% pacjentów wykazało znaczna poprawę. Nikt nie poinformował o żadnych niepożądanych skutkach ubocznych.

Zatrzymywanie płynów w i wkół żył na nogach wywołuje zylaki. Naukowcy w Federico, Włochy, przebadali serrapeptazę na kolejnych 20 pacjentach z ta chorobą. Pacjenci przyjmowali 2 x 3 tabl serrapeptazy dziennie (dzienna dawka = 30 mg) przez 14 dni. Suplement przyniósł dobrą do wspaniałej poprawy u 65% pacjentów. Zmniejszył ból w 63.3% przypadkach, gromadzenie się płynu u 56.2%, nienormalne zaczerwienienie skóry w 58.3%, i nocne skurcze w 52.9%.

Kilku pacjentów w probach klinicznych doniosło o jakichś skutkach ubocznych z powodu serrapeptazy. W badaniu zylaków 1 pacjent doświadczył biegunkę, którą złagodziło zmniejszenie dziennej dawki. W innych próbach były co najmniej 2 przypadki wywołanego przez serrapeptazę zapalenia płuc. Ale pacjenci w obu przypadkach zupełnie wyzdrowieli.

Serrapeptase jest substancją rozrzedzającą krew. W rezultacie może wpływać na terapię przeciwzakrzepową i inne leki. Żeby uniknąć potencjalnych komplikacji, skonsultuj się z lekarzem zanim zaczniesz przyjmować serrapeptazę.

Ajurwedyjskie zioło zwalcza dusznicę bolesną, choroby serca, miażdżycę i wiele innych

Raz od wielkiego dzwonu HSI odkrywa suplement, który robi tak wiele rzeczy, że trudno jest nam uwierzyć iż to prawda. Tak jest w przypadku arjuny. Drzewo migdałecznik arjuna / Terminalia arjuna tree występuje w całych Indiach, i jego korę proszkowano i stosowano w chorobach serca od ponad 2.700 lat. Teraz naukowcy badają inne choroby którym może pomóc arjuna, ale już jest dobrze sprawdzonym lekiem na choroby sercowo-wieńcowe.

Przed przyjmowaniem go skonsultuj się z lekarzem, gdyż w połączeniu z lekami może przynieść ostre czy gwałtowne skutki.

Obniża o co najmniej 25% poziom cholesterolu LDL

Choć wit. E wielokrotnie potwierdziła skuteczność kontrolowania poziomu cholesterolu, zdolność przeciwutleniaczowi arjuny wyprzedziła witaminę w niedawnej randomizowanej kontrolowanej placebo próbie w Indiach. Już po 30 dniach suplementacji arjuną, grupa zmniejszyła średnio poziomy „złego” cholesterolu LDL o 25.6%, i całkowitego o 12.7%. Grupa na placebo albo 400 IU wit. E nie wykazała istotnej zmiany w żadnym pomiarze.

Zmniejsza ataki dusznicy bolesnej / angina pectoris bez skutków ubocznych leków

Ponad 6.2 mln Amerykanów cierpi na anginę (ból i duszności w klatce piersiowej) z powodu niedostatecznej dostawy krwi do serca. Mimo że nitrogliceryna jest lekiem często przepisywanym na tę chorobę, jego skuteczność zmniejsza się z każdym użyciem. Arjuna może dalej łagodzić anginę niezależnie od okresu przyjmowania jej.

Naukowcy na Kasturba Medical College w Mangalore, India, sprawdzili arjunę względem ISMN (mononitrat izosorbidu), oparty na nitroglicerynie lek powszechnie zalecany na anginę. Choć ISMN był skuteczny przez okres 12 tygodni, nie wypadł tak dobrze jak arjuna. Grupa na arjunie zmniejszyła ataki anginy o 30%, a na ISMN o 27%. Mimo że to nie jest duża różnica, skuteczność arjuny jest duża, kiedy bierze się pod uwagę możliwe skutki uboczne ISMN – zawroty głowy, szybkie tetno i przyćmiona wizja. Naukowcy nie zauważyli żadnych skutków ubocznych przy arjunie, i oczywiście bez obaw, że przestanie działać kiedy jej najbardziej potrzebujesz.

Pacjenci z zastoinową niewydolnością serca widzą poprawę już po 2 tygodniach

The New York Heart Association opracował system klasyfikacji, który pomaga lekarzom określić odpowiednie leczenie w zależności od stanu pacjenta. Klasy I i II są łagodne, klasa III umiarkowana, i IV ostra, i pacjenci są całkowicie ubezwłasnowolnieni.

W niedawno przeprowadzonym podwójnie ślepym badaniu klinicznym z kontrolą placebo 12 pacjentów z IV klasą z oporną na leczenie przewlekłą zastoinową niewydolnością serca przyjmowało arjunę przez 2 tygodnie z tradycyjnymi lekami. Okres próbny placebo obejmował wyłącznie tradycyjne leki. Podczas krótkiego leczenia ziołem, pacjentów przekwalifikowano do klasy III z powodu poprawy wielu czynników kardiologicznych. Wyniki były tak imponujące, że podczas późniejszej trzeciej fazy badania ci sami pacjenci kontynuowali suplementację arjuną przez 20 do 28 miesięcy oprócz konwencjonalnych leków. Ich stan nadal się poprawiał, i mogli wykonywać większy wysiłek fizyczny.

Chroń się przed chorobą niedokrwienną serca

Jeśli choroba ta występuje w twojej rodzinie i chciałabyś jej zapobiec, arjuna może ci pomóc. Naukowcy podawali szczurom w laboratorium suplement zawierający arjunę przez 60 dni, a następnie izoprotenerol, syntetyczny środek chemiczny wywołujący nieodwracalne zniszczenie tkanki serca. Odkryli, że podając im wcześniej arjunę dawali im „znaczną ochronę serca”. Odkryli także, że wystąpiło istotne zmniejszenie utraty zapasu wysokoenergetycznego fosforanu / high-energy phosphate (HEP), czynnika ochronnego przed niedokrwieniem / ischemią. (Ischemia to zmniejszenie dostawy tlenu do narządu.

Zachowaj czyste tętnice

Jeśli nie będzie się regularnie usuwać krążącego w krwiobiegu cholesterolu, to może się odkładać na ściankach tętnic.Choć to może się przydarzyć każdemu – do pewnego stopnia – gęstsze de[pozyty cholesterolu zmniejszają ilość przepływającej w układzie sercowo-naczyniowym, i zmniejszają dopływ tlenu do narządów. Wtedy naczynia krwionośne ze znacznymi depozytami stają się nieelastyczne i twarde, i dlatego miażdżycę nazywa się „stwardnieniem tętnic”. To może doprowadzic do zniszczenia tkanek i narządów. Tętnice niszczeją też na skutek nagromadzenia się cholesterolu. Nieleczona miażdżyca może cię zabić. Ale arjuna wykazała, że odwraca tę zagrażającą życiu chorobę, i może zapobiec tworzeniu się depozytów w tętnicach i prawdopodobnie korygować śmiertelne skutki miażdżycy.

Ta sama substancja może zwalczać raka tak samo łatwo jak infekcje bakteryjne

Jedną z unikalnych zalet terapii ziołowych jest ich właściwość adaptogenna. Wiele razy pojedyncze zioło może pokonać choroby i zaburzenia medyczne o pozornie różnymi źródłami i mechanizmami. (Terapia lekowa jest znacznie bardziej ukierunkowana, a zatem ograniczona). Lekarze przepisują antybiotyki na infekcje bakteryjne i muszą stosować całkowicie różne rodzaje leków do walki z rakiem. Chociaż wydaje się, że bakterie i raki zaczynają się i rozprzestrzeniają innymi sposobami, to okazuje się, że arjuna okazała się być skuteczna w zwalczaniu obu.

Według Entomology Research Institute z Loyola College w Indiach, E. coli, niebezpieczny patogen przenoszony przez żywność, nie ma szans przy arjunie. Naukowcy przetestowali 34 tradycyjne plemienne rośliny indyjskie i odkryli, że arjuna ma „znaczącą aktywność przeciwbakteryjną” przeciw E. coli, jak również bakteriom odpowiedzialnym za zapalenie płuc, zapalenie pęcherza (infekcja pęcherza) i odmiedniczkowe zapalenie nerek (infekcja nerek).

Salmonella typhimurium jest sprawcą gorączki paratyfusowej, która jest łagodniejszą postacią duru brzusznego, a także salmonellozy i zapalenia żołądka i jelit, rodzaju zatrucia pokarmowego. Ale naukowcy odkryli, że kwas elagowy, jeden ze składników arjuny, jest dość skuteczny przeciwko niemu i powstrzymuje go przed mutacją, zapobiegając w ten sposób rozprzestrzenianiu się choroby.

Choć nie udowodniono by leki przeciwbakteryjne działały przeciwko rakowi, to wydaje się, że arjuna może sprostać temu podwójnemu obowiązkowi – i bez szkodliwych skutków leków chemioterapeutycznych.

Choć żaden lek ani terapia nie działają przeciwko wszystkim rodzajom nowotworów, arjuna może pomóc wypełnić lukę dla niektórych form choroby. Według opinii naukowców z Wydziału Nauk Botanicznych Uniwersytetu Guru Nanak w Indiach, arjuna ma właściwości przeciwrakowe i może być obiecującym czynnikiem powstrzymującym mutację komórek – uważaną za jeden z pierwszych kroków w rozwoju raka. Zapobiegając temu początkowemu procesowi, arjuna może odciąć jednen z najczęstszych sposobów używanych do przekształcania normalnych komórek w komórki rakowe.

W badaniu przeprowadzonym przez National Institute of Bioscience and Human Technology w Japonii, nawet kostniakomięsak / osteosarcoma, rodzaj złośliwego guza kości, nie jest rywalem dla arjuny. Hamując rozrost komórek osteosarcomy, arjuna może zapobiegać rozrostowi i szerzeniu się tego rodzaju raka.

Jedna cudowna cząsteczka może zatrzymać atak serca, udar… i nawet wyciągnąć cię ze szponów śmierci

Babcia dr Scotta Chiraulta stała dosłownie w drzwiach śmierci. W wieku 99 lat i 11 miesięcy, dostała gorączkę i nie reagowała, i przywieziono ją na pogotowie. Ze znikającym tętnem, ledwie rejestrującym ciśnienie krwi (70/30) i zapaleniem płuc, nie było nadziei.

Mawmaw, jak ją nazywano, nie chciała leków dożylnych by utrzymać ją przy życiu. Ale kilka dni wcześniej dr Chirault otrzymał próbkę unikalnego nowego suplementu, i uważał, że pomoże odwrócić sytuację.

Włożył jej w usta rozpuszczalną tabletkę i udał się do pokoju pielęgniarek. Po 40 minutach przyszła do niego pielęgniarka – ciśnienie krwi Mawmaw podnosiło się razem z tętnem.

Kilka godzin później Mawmaw obudziła się… usiadła… rozmawiała z wnukiem. I skoro nie wiedzieli jak długo to potrwa, zwołał rodzinę. Przyszli, i zobaczyła i rozmawiała ze wszystkimi jej najbliższymi.

Po kilku tygodniach poprosiła by nie podawać jej suplementu.

I 5 dni później zapadła w śpiączkę i zmarła.

I choć suplement nie uratował jej zycia – nie mógł wyleczyć zapalenia płuc – dał jej 2 tygodnie by spędziła z rodziną, i szansę pożegnania się ze wszystkimi których kochała.

Jedna niesamowita cząsteczka może wszystko odwrócić

Suplement ten zrobił jedną prostą rzecz: u Mawmaw zwiększył poziom tlenku azotu / NO.

To tylko jedna mała cząsteczka, ale ma moc nad życiem i śmiercią. Jeśli twój organizm jest zalany zbyt dużą jego ilością, mogą pojawić się toksyczne efekty. Jeśli nie masz go wystarczająco dużo, organizm zaczyna się rozkładać, staje się coraz bardziej podatny na chorobę wieńcową, atak serca, udar, cukrzycę, chorobę Alzheimera i wiele innych.

I ta niesamowita cząsteczka może dosłownie sprowadzić was z krawędzi śmierci.

Ale to nie wszystko co może zrobić.

Zapobiegaj strasznym problemom zdrowotnym i odwracaj już istniejące szkody przy pomocy NO

Tlenek azotu nie zdobył tytułu „cząsteczka roku”. Poniżej tylko kilka bardzo ważnych sposobów w jakie trzyma cię przy życiu.

– zatrzymuje tworzenie się zakrzepów krwi zatykających tętnice

– odwraca gromadzenie się płytek w tętnicach

– zapobiega nadciśnieniu

– obniża stężenie c-reaktywnego białka

– obniża poziom trójglicerydów.

I dzięki tej ochronie NO zmniejsza ryzyko ataku serca i udaru… dwóch z głównych zabójców Amerykanów. Poza tym cudowna cząsteczka może zmniejszyć ryzyko wyniszczających komplikacji cukrzycy, łącznie z chorobą nerek, ślepotą i amputacjami.

W jaki sposób jedna cząsteczka może tyle zrobić by trzymać cię przy życiu i w dobrym samopoczuciu?

Tlenek azotu wysyła sygnały między komórkami organizmu, i są to bardzo ważne sygnały. Nie ma ani jednej komórki która nie wysyła czy nie przyjmuje przekazów przez NO. Ale jego najważniejsze zadanie jest w układzie krwionośnym… i gdyby te przekazy dostały bzika, konsekwencje mogłyby być śmiertelne.

Wszystko to skupia się w śródbłonku / endothelium (komórki które wyściełają wszystkie naczynia krwionośne w organizmie), których krytycznym zadaniem jest produkcja NO. Tlenek azotu wchodzi w mięśnie gładkie tętnic, i sygnalizuje im by się rozluźniły (termin techniczny: vasodilation – rozszerzenie naczyń krwionośnych). To pozwala na zdrowy przepływ krwi, dając organizmowi pełne dostawy tlenu i subsancji odżywczych.

Kiedy ie masz wystarczającej ilości NO, tętnice nie mogą się rozluźnić, i pozostają małe i ściśnięte. A kiedy krew ma mniejsze naczynie do przepływu, wymusza zwiększenie ciśnienia krwi. To wysokie ciśnienie może wywołać pewne poważne uszkodzenia ścianek tętnic, zezwalając na „wprowadzenie się” niebezpiecznych płytek.

I kiedy rozpocznie się ten cykl, twoje ryzyko ataku serca i udaru dramatycznie rośnie.

Brak NO ma też inne konsekwencje. Oprócz wywołania ataku blaszki miażdżycowej, prowadzi to również do bardzo szkodliwego przewlekłego stanu zapalnego w tętnicach. Wtedy wkrada się stres oksydacyjny. Same – stan zapalny i oksydacja są złe. Razem pomagają pękać płytce żeby uwolnić toksyny, które mogą powodować zakrzepy krwi w tętnicach.

Ale przywrócenie poziomów NO może to zatrzymać.

Przyjmowanie NEO40 Daily™ przywraca NO

Dr Nathan Bryan wie trochę o tlenku azotu – badał go przez ponad 10 lat. I kiedy zrozumiał jego rolę w profilaktyce chorób, wiedział, że odkrył sposób pomocy ludziom (zwłaszcza w wieku 40+) poprawić status NO.

Więc razem z dr Janet Zand rozpoczęli badania setek ziół i produktów spożywczych na ich zawartość NO. Zebrali najlepsze z nich i opracowali pastylkę pn. NEO40 Daily. Następnie dr Bryan wraz z zespołem postanowili dowiedziec się jak dobrze ich wzmacniający NO suplement naprawdę działał.

Najpierw sprawdzili pastylki NEO40 by upewnić się, że mogły naprawdę produkować NO. W tym celu zebrali ludzi do testowania pastylek. Naukowcy pobrali krew by określić poziom bazowy, a następnie uczestnicy badania dostali do ust po 1 pastylce do rozpuszczenia się w ustach. Po 5 minutach ponownie zbadali krew. I kiedy mieli już wszystkie dane, poziomy azotynu (kluczowy wskaźnik poziomu NO) podwoiły się.

I kiedy przeszli z badaniem na kolejny szczebel, odkryli jeszcze więcej dobrych informacji niż oczekiwali.

Obniż trójglicerydy o 55% zwiększając NO

Następna faza badania trwała 30 dni, i tym razem objęła osoby z co najmniej znanymi czynnikami ryzyka sercowo-naczyniowego (np. wysokie trójglicerydy, nadciśnienie i cukrzyca). Codziennie przyjmowali albo pastylkę NEO40, albo placebo 2 x dziennie przez 30 dni.

Zgodnie z oczekiwaniami, grupa na NEO40 doprowadziła do znacznego podniesienia poziomu azotynu i azotanu, co oznacza więcej NO. Osoby w grupie placebo faktycznie mieli lekki spadek tych poziomów.

Ale to nie było wszystko co się wydarzyło. Suplementy NEO40 robiły też dużą różnicę w niektórych ważnych czynnikach ryzyka sercowo-naczyniowego.

– u 72% osób z wysokim poziomem trójglicerydów spadły one dramatycznie

– poziomy trójglicerydów (na czczo) spadły o 55% (średni spadek 27%)

– spadek o 37% w poziomie C-reaktywnego białka (CRP) u osób o wysokim CRP

– średnio o 7 pkt spadek skurczowego ciśnienia krwi u osób z nadciśnieniem), i 2.7 pkt spadek ciśnienia rozkurczowego

– oraz, ponad połowa uczestników badania poinformowała o większym poczuciu energii i mniejszym lęku.

Co więcej, prawie 80% tych uczestników powiedzieli, że chcieli dalej przyjmować pastylki NEO40.

NEO40 może pomóc ci w zmniejszeniu przyjmowania leków farmaceutycznych… i ich skutków ubocznych

Choć badania pokazują wiele imponujących liczb, naprawdę musisz wiedzieć, w jaki sposób przyjmowanie NEO40 Daily może pomóc zmienić twoje życie. A najbardziej dramatycznym skutkiem może być to, że będziesz w stanie ograniczyć przyjmowanie leków farmaceutycznych – i być może wyrwać się z nich. Zwłaszcza jeśli chodzi o leki na ciśnienie krwi.

Mówiąc prawdę, jedną z pierwszych osób która tego doznała był ojciec dr Bryana, który miał słabe krążenie z powodu wypadku samochodowego, z którego wyszedł sparaliżowany. Przyjmował 3 różne leki na nadciśnienie i metforminę na cukrzycę. Więc dr Brayan (współpracując z kardiologiem ojca) zaaplikował ojcu pastylki. W ciągu kilku miesięcy znormalizował się jego cukier, i zaczął odstawiać leki na nadciśnienie, teraz przyjmuje tylko jeden.

I jest ojciec dr Zand (pamiętasz dr Zand, jedna z naukowców pracująca z dr Bryanem). Jej 90-letni ojciec również przyjmował 3 leki kontrolujące cisnienie krwi. Ale po 6 tygodniach od rozpoczęcia przyjmowania pastylek NEO40, już ich nie potrzebował.

I jest więcej takich osób.

óg i burak wzmacniają NO i zdrowie serca

Preparat rozpoczyna się od opatentowanej mieszanki ziołowej obejmującej głóg i buraka, które zwiększają aktywność NO. Kiedy dr Bryan z zespołem testowali wszystkie te zioła i produkty spożywcze, te dwa dostały najwięcej punktów z uwagi na zawartość azotanu (który organizm wykorzystuje w produkcji NO). Ale to nie jest gdzie oba przestają pomagać twojemu sercu.

Głóg tak wiele robi dla twojego układu sercowo-naczyniowego, że nie dziwi iż znajdują się w preparacie NEO40. I odwrotnie do wielu tradycyjnych remediów, ten ma tony nauki na poparcie. W rzeczywistosci to zioło

– zmniejsza występowalność ataków dusznicy

– leczy miażdżycę kurcząc płytki i obniżając cholesterol

– poprawia krążenie do serca rozszerzając naczynia wieńcowe

– obniża ciśnienie krwi

– zapobiega atakom serca.

I jest jeszcze burak, który oprócz zawartości azotanu obniża poziom cholesterolu i cisnienie krwi.

Ale dla preparatu produkującego NO to nie koniec.

Cztery pobudzające NO składniki dopełniają preparat NEO40

W skład NEO40 Daily wchodzą też magnez, wit. C, wit. B12 i L-cytrulina. Razem z mieszanką ziół, te składniki działają by dostarczyć organizmowi źródło tlenku azotu, kiedy śródbłonek nie może produkować go wystarczająco.

Magnez jest istotnym minerałem bardzo wpływowym na układ sercowo-naczyniowy. Między innymi, magnez pomaga przeciwdziałać miażdżycy, i daje poważną ochronę przed atakiem serca i udarem.

Wit. C sprzyja dostępnosci NO w organizmie, więc możesz go wykorzystywać najskuteczniej. Wzmacnia też tętnice, i chroni ich integralność strukturalną. I jak magnez, może pomóc w profilaktyce ataku serca i udarze. Poza tym, wszystko to, nie zapominajmy, że jest potężnym przeciwutleniaczem, o bardzo silnych możliwościach usuwania wolnych rodników.

Wit. B12 odgrywa bardzo ważną rolę w układzie sercowo-naczyniowym: bez niej nie możesz produkować czerwonych krwinek (w rzeczywistości niedobór B12 może wywołać anemię).

L-cytrulina uczestniczy w produkcji NO. Robi to przez naturalne przekształcanie na L-argininę, formę która jest dużo łatwiejsza do wykorzystania w organizmie niż gdyby L-arganina pochodziła z suplementów. Plus, L-cytrulina wykazała (w badaniu na zwierzętach), że odwraca postęp miażdżycy.

Dzięki tej wyjątkowej mieszance składników zwiekszających NO, z których wszystkie wykonują podwójne obowiązki bezpośredniej ochrony układu sercowo-naczyniowego, pastylki NEO40 mogą uratować ci życie.

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

Czy niski NO zabija dializowanych pacjentów?

Dializowani pacjenci mają szczególnie wysoki wskaźnik zgonów z powodu schorzeń sercowo-naczyniowych, i dr Bryan uważa iż może znać tego powód. Jego teoria: dializa obniża NO. I popiera to mające być opublikowane badanie.

Niska koncentracja azotanu i azotynu we krwi i ślinie przekłada się na niższy NO w organizmie. Dlatego dr Bryan i jego zespół zmierzyli poziomy azotanu i azotynu u dializowanych pacjentów przed, w czasie i po procedurze. I dowiedzieli się, że dializa może usunąć do 90% azotanu i azotynu pacjentów, co z kolei ma bardzo negatywny wpływ na ich poziom NO.

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

Stosuj NEO40 Daily by zapobiec – może odwrócić – chorobę sercowo-naczyniową

NEO40 Daily może poprawić stan NO i pomóc zapobiec problemom sercowo-naczyniowym… nawet jeśli masz czynniki ryzyka. I jak pokazują staranne badania i reakcja pacjentów, bardzo prawdopodobne jest, że natychmiast poczujesz się lepiej od początku.

Producent zaleca przyjmowanie 1 pastylki NEO40 raz lub 2 x dziennie. Połóż pastylkę na języku, poruszaj nią do rozpuszczenia – nie żuj jej ani nie połykaj!

Jedna drobna uwaga: pastylki mogą sprawić, że będziesz bekał (zwykle zaraz po jej rozpuszczeniu). To jest absolutnie normalne i robi sens. W końcu tlenek azotu jest gazem, i jest to jeden sposób by zobaczyć że to naprawdę działa.

Jenny Thompson

Cdn Cz 4 – ASTMA / COPD

Tłum. Ola Gordon

/http://chomikuj.pl/OlaGordon


Read the full article – wolna-polska.pl

Leave a Comment