imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Coraz więcej Azjatów chce pracować w Polsce

ax7

Strona główna &gt Polska &gt Coraz więcej Azjatów chce pracować w Polsce Coraz więcej Azjatów chce pracować w Polsce AdRo203 Polska 4

Polska staje się coraz częstszym celem emigracji zarobkowej obywateli krajów Azji. Coraz liczniej o pracę w naszym kraju ubiegają się Hindusi. Polski konsulat w New Delhi w Indiach nie nadąża z rozpatrywaniem wniosków.

Spawacze, murarze, ludzie od zbrojeń, cieśle, szwaczki – to najpopularniejsze profesje o które ubiegają się mieszkańcy Azji chcący pracować w Polsce. Jak mówi portalowi money.pl Jacek Zieliński z Promoman, która zajmuje się pośrednictwem pracy między krajami Azji a Polską Słyszałem, że 30 tysięcy Hindusów czeka na wjazd do Polski, a Konsulat RP w New Delhi nie wyrabia z rozpatrywaniem wniosków. Jak mówi, polscy pracodawcy sami zgłaszają się do biur zajmujących się pośrednictwem pracy wyrażając chęć zatrudnienia Azjatów. Według Zielińskiego pracodawcy cenią Hindusów za pracowitość, abstynencję alkoholową, której brak u Ukraińców jest bardzo uciążliwy oraz stałość w zatrudnieniu – Ukraińcy często są gotowi rzucić pracę z dnia na dzień gdy tylko dostaną lepsza ofertę pracy. Dla Hindusów z kolei Polska jest atrakcyjna ekonomicznie. W Bangladeszu czy Indiach często brak dobrze płatnych ofert pracy. Co roku ponad 400 tysięcy Nepalczyków opuszcza swój kraj w poszukiwaniu pracy.

Jak mówi główny analityk Gerda Broker Roman Przasnyski – Łatwiej jest przyjmować imigrantów niż aktywizować własnych obywateli. Tą zasadą wyraźnie zaczynają się kierować polskie władze, które planują zwiększyć nieułatwienia polityki migracyjnej. Aktualnie w Polsce według Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej pracuje 1,5 miliona cudzoziemców.

źródło: money.pl

Za: http://narodowcy.net/coraz-wiecej-azjatow-chce-pracowac-w-polsce/

Data publikacji: 4.09.2018

budowa Judeopoloniiinwazja obcych na PolskęPartia interesów SyjonistycznychPolska neokolonią syjonizmu
Read the full article – wolna-polska.pl

Leave a Comment