imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Co piąta firma zatrudnia Ukraińców

aa6

Strona główna &gt Polska &gt Co piąta firma zatrudnia Ukraińców Co piąta firma zatrudnia Ukraińców Ogarek Polska 6

Najnowsze dane przygotowane przez „Barometr Imigracji Zarobkowej” są coraz bardziej niepokojące. Wynika z nich przede wszystkim, że już blisko jedna piąta polskich firm zatrudnia imigrantów z Ukrainy, a przedsiębiorcy domagają się dalszych ułatwień w zatrudnianiu obcokrajowców. Dodatkowo zdecydowana większość ukraińskich pracowników deklaruje chęć pozostania w naszym kraju przez dłużej niż pół roku.

Zatrudnianie u siebie Ukraińców deklaruje już blisko 21 proc. polskich przedsiębiorstw, z czego wśród dużych firm odsetek ten wynosi 40 proc., w średnich blisko 29 proc., natomiast w małych „tylko” 18 proc. Dodatkowo przedsiębiorcy domagają się dalszych ułatwień w ściąganiu do Polski pracowników, dlatego blisko 35 proc. z nich chce wydłużenia możliwości ich pobytu z trzech do pięciu lat, z kolei co czwarty pracodawca chce sporządzenia listy zweryfikowanych firm mogących rekrutować Ukraińców w ramach uproszczonej procedury.

„Barometr Imigracji Zarobkowej” zbadał również nastroje wśród przebywających w naszym kraju Ukraińców. Blisko 73 proc. z nich chce pracować w Polsce dłużej niż przez pół doku, dlatego 66 proc. przedsiębiorców oczekuje wydłużenia czasu ich pracy. Ogółem w pierwszym półroczu 2018 roku złożono ponad 157 tysięcy nowego typu zezwoleń pozwalających na łatwiejsze ściąganie imigrantów do pracy sezonowej.

Na podstawie: tvp.info, polskieradio.pl.

Za: http://autonom.pl/?p=23226 Data publikacji: 25.08.2018

inwazja Ukraińców na PolskęPartia interesów SyjonistycznychPolska neokolonią syjonizmu
Read the full article – wolna-polska.pl

Leave a Comment