imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Co dalej ze szkołami? Deklaracja premiera Morawieckiego

w829qek2u34f1m95d99qd8ihqrq9kzh1.jpg


– W sobotę zakomunikujemy bardzo dokładnie nasze decyzje dotyczące funkcjonowania szkół w kolejnych tygodniach – zapowiedział w czwartek premier Mateusz Morawiecki. – Być może trzeba będzie znowu dokonać pewnego ograniczenia – dodał.

– W sobotę zakomunikujemy bardzo dokładnie nasze decyzje dotyczące szkół w kolejnych tygodniach. Na dzień dzisiejszy mechanizm wdrożony w sierpniu sprawdza się nieźle, ale pandemia rzeczywiście się rozszerza, dlatego być może te zasady trzeba będzie zaostrzyć – powiedział szef rządu na konferencji prasowej w czwartek.

 

Jak dodał, “dzisiaj ponad 98 procent szkół funkcjonuje we w miarę normalny sposób”. – Ale również dostrzegam rosnącą absencję uczniów, bo te statystki również dostajemy. To oznacza, że być może trzeba będzie znowu dokonać pewnego ograniczenia, ale o tym zakomunikujemy w stosowny czasie. Przestawimy nasz stan wiedzy i nasze decyzje dotyczące tego aspektu sprawy, czyli szkolnictwa, w sobotę – zapowiedział premier.

 

Cała Polska w żółtej strefie

 

W ostatnich dniach odnotowywane są kolejne rekordy nowych przypadków koronawirusa w Polsce. W czwartek badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 4280 osób. Z powodu COVID-19 zmarło 76 chorych. To najwięcej zakażeń i zgonów od początku epidemii. W środę zanotowano 3003 nowych przypadków choroby i 75 zgonów.

 

W związku z sytuacją epidemiologiczną w kraju, rząd zdecydował, że od 10 października cała Polska znajdzie się w żółtej strefie. – Oznacza to, że jest obowiązek zakrywania ust i nosa taki, jak w strefach żółtych – w przestrzeni publicznej i komunikacji – poinformował premier Morawiecki.

 

dk/ polsatnews.pl, PAP

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment