imalopolska

najnowsze wiadomości

Zdrowie

Circle K rozszerza zasięg swojej pionierskiej technologii Pay by Plate o nowe rynki

Alimentation_Couche_Tard_Pay_by_Plate.jpg


Fot. PR Newswire/Alimentation Couche-Tard inc.

OSLO, Norwegia, 22 kwietnia 2021 r. /PRNewswire/ — Spółka Alimentation Couche-Tard Inc. („Couche-Tard” lub „spółka”) ogłosiła wprowadzenie technologii Pay by Plate na terenie Szwecji oraz plany wdrożenia jej w obrębie całej sieci Circle K.

Circle K staje się tym samym pierwszym sprzedawcą paliw, który wprowadza tę nową i innowacyjną technologię w obrębie całej sieci krajowej. Pay by Plate to innowacyjna technologia płatności, która umożliwi klientom Circle K płacenie za paliwo w oparciu o rozpoznawanie tablic rejestracyjnych i przy użyciu aplikacji mobilnej, wprowadzając tym samym niezwykle dogodne rozwiązanie płatnicze. Jest to dla Circle K milowy krok w kierunku udoskonalenia oferty stacji paliw i dopasowania jej do przyszłych potrzeb klientów.

System Pay by Plate, który został z powodzeniem wprowadzony w ramach projektu pilotażowego realizowanego w wybranych punktach Circle K w Norwegii, zostanie oficjalnie uruchomiony w Szwecji w dniu 22 kwietnia. W nadchodzących latach po tym, jak klienci zaadaptują się do tej nowej i przyjaznej w użytkowaniu metody tankowania, planuje się wdrożenie jej na większą skalę w obrębie sieci Circle K.

Korzystanie z usługi jest łatwe i nie wymaga użycia karty ani kodu PIN przy każdej transakcji. Klienci po prostu wjeżdżają na plac, tankują paliwo i, dzięki wykorzystaniu funkcji rozpoznawania tablic rejestracyjnych, płacą za paliwo za pomocą aplikacji Circle K Easy Fuel.

Technologia, na której opiera się Pay by Plate, jest spójna z uznaną technologią rozpoznawania tablic rejestracyjnych, często stosowaną w opłatach drogowych i garażach/parkingach w całej Europie, dzięki czemu jest ona znana wielu europejskim kierowcom.

Deb Hall Lefevre, prezes ds. informatyki w Circle K, powiedziała: „W Circle K wiemy, że dzisiejszy model funkcjonowania stacji paliw nie jest modelem przyszłości, dlatego dążymy do kształtowania doświadczeń naszych klientów poprzez innowację. Potrzeba zmian i przejścia na bardziej bezproblemową obsługę na stacjach paliw wynika z wyraźnych zmian, które widzimy w zachowaniu konsumentów. Jako liderzy rynkowi uważamy za swój obowiązek kontynuowanie rozwoju naszych stacji paliw i sklepów oraz dostosowanie się do przyszłych potrzeb naszych klientów już teraz”.

Hans-Olav Høidahl, wiceprezes Circle K ds. operacji na terenie Europy, dodał: „Ogromnie ekscytuje nas możliwość wprowadzenia nowej technologii Pay by Plate na terenie Szwecji. W Circle K jesteśmy dumni z tego, że rozumiemy potrzeby naszych klientów i wiemy, że coraz bardziej skupiają się oni na łatwości, szybkości, spójności i jakości obsługi. Technologia Pay by Plate pozwoli nam sprostać oczekiwaniom, uprościć obsługę i poprawić doświadczenia klientów korzystających z naszej oferty na stacjach paliw”.

Ewolucja modelu funkcjonowania stacji Circle K wpisuje się również w szersze globalne imperatywy związane z tym, że cały świat jednoczy się we wspólnym wysiłku na rzecz realnego przeciwdziałania zmianom klimatycznym. Circle K ma do odegrania kluczową rolę w zarządzaniu przejściem od paliw kopalnych do elektryfikacji i zrównoważonych paliw alternatywnych. Spółka jest dumna z tego, że przoduje w działaniach ukierunkowanych na zapewnienie klientom prostszych rozwiązań. Intensyfikacja zrównoważonego rozwoju stanowi integralną część jej misji, jaką jest ułatwianie codziennego życia klientów.

„Nasza wizja oferty stacji paliw Circle K opiera się na zapewnieniu najwyższej jakości obsługi klienta i najlepszego asortymentu produktów dla zaspokojenia obecnych i przyszłych potrzeb energetycznych naszych klientów” – zakończył Hans-Olav Høidahl.

Alimentation Couche-Tard Inc.

Couche-Tard jest liderem w kanadyjskiej branży sklepów funkcjonujących przy stacjach paliw. Circle K jest jej globalną marką działającą poza kanadyjskim Quebekiem. Couche-Tard jest światowym liderem w detalicznej sprzedaży paliw, działającym w 26 krajach i terytoriach oraz posiadającym ponad 14200 sklepów, z których około 10800 oferuje paliwa na potrzeby transportu drogowego. Działając pod rozpoznawalnymi szyldami Couche-Tard i Circle K, spółka jest największym niezależnym operatorem pod względem liczby sklepów funkcjonujących przy stacjach paliw na terenie Stanów Zjednoczonych, a także liderem w branży tego typu obiektów i sprzedaży detalicznej paliw na potrzeby transportu drogowego w Kanadzie, Skandynawii, krajach bałtyckich oraz w Irlandii. Firma jest również obecna w Polsce i Hongkongu. W całej sieci zatrudnionych jest około 135 tys. osób.

Dalsze informacje na temat Alimentation Couche-Tard Inc. oraz niepoddane audytowi śródroczne skrócone i skonsolidowane sprawozdania finansowe, a także opracowania i analizy dotyczące zarządzania można znaleźć na stronie internetowej: https://corpo.couche-tard.com.

Zdjęcie – https://mma.prnewswire.com/media/1493173/Alimentation_Couche_Tard_Pay_by_Plate.jpg

Źródło: Alimentation Couche-Tard inc.

KONTAKT:

Globalne relacje z mediami

Lisa Koenig

dyrektor ds. komunikacji globalnej

tel. (450) 662-6632, wew. 6611

e-mail: [email protected]

Relacje z mediami europejskimi

Pål Heldaas

dyrektor ds. komunikacji na terenie Europy

tel. (+47) 970 79 763

e-mail: [email protected]  

Źródło informacji: PR Newswire

 


Source link

Leave a Comment