imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Ciechanowiec. W pożarze dach nad głową straciła samotna matka z siedmiorgiem dzieci

8715gn5xxiedztjjaojrywtxceox7bn7.jpg


Pani Bożena trzy lata temu została wdową. W ich domu żyła z siódemką swoich dzieci. Wczoraj w nocy stracili jednak miejsce do życia. 

 

– Między godziną 3 a 4 nad ranem zobaczyliśmy pożar. Wybuchł w sieni, przy chłodziarce. Płomień był początkowo niewielki, ale jak tylko zdążyliśmy wyjść, nagle cały dom stanął w ogniu – zrelacjonowała pani Bożena. 

 

– W domu byłam ja i troje dzieci. Dzieci były przestraszone, płakały. Ja czułam pustkę, smutek, nie da się tego opisać – dodała.

 

Ogień strawił wszystko. Z drewnianego domu nie zostały nawet ściany.

Pomoc lokalnej społeczności

Rodzina otrzymała pomoc od miasta.

 

– Na początek, doraźnie postanowiliśmy państwu zabezpieczyć dach nad głową, bo to jest teraz dla nich najważniejsze. Może nie jest to odpowiedni “dach”, jak na tak wielką rodzinę, niemniej wynajęliśmy mieszkanie u osób prywatnych, z uwagi na to, że gmina nie ma mieszkań w swoich zasobach – wyjaśnił burmistrz Ciechanowca Eugeniusz Święcki.

 

– Aktualnie przygotowujemy też mieszkanie w budynku socjalnym, które jest od wczoraj remontowane. Mieszkanie będzie miało większą powierzchnię – powiedział.

 

ZOBACZ WIDEO: W pożarze spłonął dom ośmioosobowej rodziny

Propozycja pracy i darmowe posiłki

Zaproponowano również pracę pani Bożenie i jej synowi.

 

– Myślę, że w tej sytuacji praca jest dla nich najważniejsza, bo muszą mieć środki do dalszego życia. W związku z tym pani Bożenie proponuję pracę w jednostkach gminnych. Ustalimy jeszcze gdzie, jak pani Bożena ochłonie po tym pożarze. Natomiast syn już pracuje. Właściciel piekarni zadzwonił wczoraj do mnie i powiedział, że proponuje pracę panu Szczepanowi na stałe – przekazał burmistrz Ciechanowca.

 

ZOBACZ: Ciechanów: 3,5-latka i jej rodzice z objawami otrucia. Dziewczynka zmarła w szpitalu

 

Cała rodzina może także korzystać z darmowych posiłków.

 

– Dyrektor liceum, pan Łukasz Godlewski zaproponował państwu darmowe posiłki. W internacie śniadania i kolacje, a obiady jedzą w naszej gminnej stołówce – powiedział Święcki.

jsd/Polsat News

Czytaj więcej


Source link

Leave a Comment