imalopolska

najnowsze wiadomości

Sport

Ciechanowiec: Przy wsparciu funduszy unijnych zakończono rewitalizację okolic zalewu

1_86.jpg


Fot. PAP Kadr z filmu

W podlaskim Ciechanowcu przy wsparciu funduszy unijnych zrewitalizowano tereny nad miejskim zalewem – m.in. uregulowano jego brzeg, powstały nowe szlaki turystyczne i wieża widokowa. Koszt inwestycji to ponad 5 mln zł, z czego ok. 3 mln zł pochodziły ze wsparcia UE.

W ramach zakończonej pod koniec września inwestycji zagospodarowano teren wokół zalewu wraz z wyspą oraz okolice miejskiego stadionu. Powstała tam nowa wieża widokowa, nasadzenia naturalnie występujących w regionie roślin, tablice interaktywno-edukacyjne oraz nowe szlaki turystyczne.

„Regionalny Program Operacyjny Województwa Podlaskiego na lata 2014 – 2020 dał tę możliwość. Napisaliśmy projekt na zagospodarowanie tego terenu. Program w konkursie zakładał 60 proc. środków unijnych, natomiast 40 proc. to były środki własne” – powiedział burmistrz Ciechanowca Eugeniusz Święcki.

Rewitalizacja zwiększyła atrakcyjność terenów nad zalewem – łączny koszt inwestycji zrealizowanej w ramach projektu „Promowanie ochrony różnorodności biologicznej i przyrodniczej południowego Podlasia” to przeszło 5,2 mln zł, z czego ok. 3 mln zł pochodziło ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego.

Materiał powstał w ramach projektu „Polityka spójności w regionach” realizowanego przez Polską Agencję Prasową przy wsparciu finansowym Unii Europejskiej za pośrednictwem dotacji Komisji Europejskiej.

Ciechanowiec to pierwszy samorząd, który odwiedziliśmy w ramach projektu „Polityka spójności w regionach”. W ramach cyklu wideoreportaży o funduszach unijnych pokażemy dwadzieścia miejsc, które zmieniły się dzięki polityce spójności i dofinansowaniu z Unii Europejskiej. Cykl powstaje w ramach projektu, który PAP realizuje we współpracy z Komisją Europejską.

Źródło informacji: Serwis Samorządowy PAP


Source link

Leave a Comment